• Zapraszamy na Jasełka

• Uczniowie klasy 2as we współpracy z klasą 5as przygotowali wraz z nauczycielami Jasełka

Justyna Dyląg

Bozena Trzcionkowska

Wioletta Mierniczek

Zapraszamy do fotogalerii

• Kartki Bożonarodzeniowe

• W nastroju Bożego Narodzenia – świąteczne kartki wykonali na lekcji informatyki uczniowie z klas 4-8 pod kierunkiem nauczyciela informatyki Brygidy Susuł

zapraszmy do fotogalerii wybranych prac uczniów.

• Świąteczna paka dla psiaka i zwierzaka.

• Z dużym powodzeniem zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna dla schroniska w Oświęcimiu "Świąteczna paka dla psiaka i kociaka". Przekazaliście dużo dobrej jakości karmy, środków czystości, suplementów diety. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za okazane serce.

Organizatorzy:edukacja wczesnoszkolnaklasa 2as z wychowawcą Justyną Dyląg i rodzicami

• IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

• Znamy już wyniki IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

Po polsku o historii”

Laureatem konkursu w województwie małopolskim w kategorii klas 4- 6 został

Dariusz Śliwka z kl.4bi.

Darku, gratulujemy!

Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni:)

B. Siekiera

• Zbiórka zimowej odzieży PCK

• Na początku listopada włączyliśmy się w zbiórkę odzieży dla migrantów.

W ostatnim tygodniu, korzystając z gościnności księdza Proboszcza z parafii w Kościelcu, który użyczył nam salki parafialne, ubrania zostały posegregowane i spakowane – osobno odzież męska, damska i dziecięca. Wszystkie rzeczy zostały dokładnie spisane co do rodzaju i ilości. Ubrań było bardzo dużo, dlatego znaleźliśmy magazyn w naszej okolicy, skąd rzeczy będą przekazywane konkretnym osobom według ich potrzeb.

Sytuacja na granicy jest bardzo dynamiczna, część osób przebywa w tymczasowych ośrodkach dla uchodźców, czekając na rozpatrzenie wniosków azylowych.

Pierwsza partia odzieży wyjechała do ośrodka w Dębaku, część trafiła do placówki w Hajnówce. Rzeczy męskie trafią do ośrodka w Wędrzynie.

Kolejne paczki/ transporty będą rozdysponowane według potrzeb konkretnych rodzin.

Serdecznie chciałam podziękować wolontariuszkom Lilianie Gurbiel z kl. 8d oraz Milenie Skowrońskiej z kl. 7as oraz p. Asi z Sieprawia, które pomagały przy segregowaniu oraz pakowaniu rzeczy.

Tacie Zuzi Kiki z kl. 6as i p. Joannie Mińszczak dziękuję za pomoc w przetransportowaniu ubrań do Kościelca oraz do magazyny w Sosnowcu.

Dziękuję także wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.

D. Matuszczak

• Szlachetna Paczka Pierwszaków

• Finał Szlachetnej Paczki – Uczniowie klas pierwszych włączyli się w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka. Dzięki ofiarności rodziców, zebrali artykuły szkolne, słodycze, kawę, herbatę oraz pampersy i chusteczki nawilżone. Wśród upominków znalazły się również kolorowanki oraz własnoręcznie wykonany świąteczny rysunek. Wszystkie dary zapakowaliśmy do dwóch dużych pudeł, które wysłaliśmy do organizatorów tej Szlachetnej Paczki. Dziękujemy za pomoc w transporcie pudeł wychowawcy klasy 1bi p. Bożenie Tomaszewskiej.

Cieszymy się, że i nasza szkoła przyczyniła się do uśmiechu na twarzach pani Marty, pana Jakuba i ich synów Olafa i Kacperka. Wszystkim, którzy włączyli się w tę zbiórkę bardzo dziękujemy

Razem możemy więcej

Opiekun akcji- D. Matuszczak

• Wyniki szkolnych eliminacji XIX Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych

W konkursie na szczeblu gminnym będą reprezentować nas:

Liliana Sieczko oraz zespół „Pszczółki” (oddziały przedszkolne);

Liliana Okoczuk i Bartosz Grzyb (klasy I – III);

Małgorzata Talaga, Julia Polan, Hanna Szczurek oraz Tymoteusz Woźniak (klasy VII – VIII).

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania konkursowe.

• Konkurs Papieski

• W ramach Dnia Papieskiego odbyły się w naszej szkole dwa konkursy papieskie.

Rodzinny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II i Święci” dla klas I- III

Na konkurs wpłynęło wiele prac, wykonanych przez naszych najmłodszych uczniów oraz ich bliskich. Jury nagrodziło prace:

Nagroda Grand Prix - Maksymilian Szczurek kl. 1ci

I miejsce – Weronika Pacia kl. 2as

II miejsce – Milena Grzesiak kl. 2bi

III miejsce – Zosia Celarek kl. 1ci

Jury przyznało również następujące wyróżnienia:

Amelia Bigaj kl. 1bi

Oliwia Sieczko kl. 1ci

Franciszek Dominik kl. 1ci

Igor Stawarz kl. 1ci

Franciszek Zięba kl. 2as

Zuzanna Wiatr kl. 2c

Kacper i Michał Sitek kl. 2as i 3as

Róża Zabrzańska kl. 3as

Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II dla klas IV – VIII

Konkurs został przeprowadzony w formie gry Kahoot i sprawił uczestnikom wiele radości

I miejsce – Anna Oleś kl. 8d

II miejsce- Milena Skowrońska – kl. 7as

III miejsce – Liliana Gurbiel – kl. 8d

Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Kika kl. 6as i Sebastian Baliś kl. 5as

Wszystkim uczestnikom konkursów papieskich serdecznie gratulujemy.

Nagrodzone prace plastyczne można obejrzeć na gazetce przy portrecie Jana Pawła II, obok sekretariatu.

Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród.

Więcej zdjęć można znaleźć na szkolnym profilu Facebooku.

• Ćwiczenia z pierwszej pomocy

• Uczniowie klasy 3c i 5d uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy. Zorganizowanie takiego szkolenia było możliwe dzięki pomocy i wsparciu firmy Hydro Extrusion Poland Sp. Z o.o. w Trzciance oddział w Chrzanowie, która podarowała naszej szkole zestaw Fantomów Prestan Collection rodzinka.

Uczestnicy szkolenia powtórzyli zasady udzielania pierwszej pomocy, ale przede wszystkim dzięki przekazanym Fantomom mogli w praktyczny sposób ćwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową. Szkolenie przeprowadził nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Ewa Kuczała.

• ŚWIATECZNA PAKA DLA PSIAKA I KOCIAKA

• 25 listopada rozpoczęła się w naszej szkole zbiórka darów na potrzeby bezdomnych zwierząt😿🐈🐈‍⬛🐾, będących pod opieką schroniska w Oświęcimiu. Uczniowie klasy 2as  przygotowali plakaty ze szczegółowymi  informacjami na temat akcji,   które prosimy  dokladnie przeczytać. Zbiorka trwa do 17 grudnia.

Liczymy na Wasz udział i zaangażowanie ! 💚🐕🐾🐈‍⬛

Organizator: