• Aktualności

      • Biała szkoła w Sidzinie

      • Uczniowie klasy 2as, 1as, 2c i 3c uczestniczyli w wycieczce do Sidziny. Jedni uczyli się jeździć na nartach, inni doskonalili techniki zjazdowe. Były zabawy na śniegu, warsztaty regionalne, warsztaty plastyczne i zabawy integracyjne. Podczas spacerów po okolicy dzieci miały możliwość obserwować tartaki i poznały  zawody związane z obróbką drewna. 

      • "Niech żyje bal!"...

      • Dnia 26.0.2024r. w godzinach dopołudniowych na sali gimnastycznej odbyła się zabawa 🥳 karnawałowa💃🕺 dla uczniów klas I-III.👫 Sala zaroiła się od królewien,👸🤴 policjantów 👩‍✈️i strażaków, 👨‍🚒postaci mitycznych, 🎭bohaterów bajek,🦸🦹‍♀️🧝‍♀️ wśród których pojawiły się motylki 🧚‍♀️i inne sympatyczne zwierzaki.🥳

             Miejsce balu dekorowali 🎊🎈uczniowie z wychowawczyniami. Ozdoby wykonali uczniowie oraz rodzice uczniów klasy 1bi, 🪅którym bardzo dziękujemy. 💐👏Wodzirej 🎤prowadził pląsy 🤹‍♀️i zabawy, w których z radością 🪇uczestniczyli dzieci i dorośli.💃🕺

             Następny karnawał za rok! 🎈🎭🥳🎊🎭🎈

       Do zobaczenia.🥳

       Organizatorzy:

       Teresa Dąbek 

       Ewa Machnik

       Małgorzata Kochanowicz

       fotorelacja na szkolnym Facebooku

      • Sukces Veroniki z klasy 5 c

      • Uczennica z naszej szkoły Kolomiiets Veronika z klasy 5c zdobyła 3 miejsce w II Gminnym Konkursie Fotograficznym "Barwy jesieni w naszej gminie" organizowanym przez szkołę podstawową w Luszowicach. Na konkurs wpłynęło w kategorii klas IV – VIII 40 zgłoszeń w sumie 104 zdjęcia z 9 szkół. Przy ocenie komisja brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalne podejście do tematu oraz ogólne wrażenia artystyczne.

       Przedstawiamy zwycięskie fotografie Veroniki – gratulujemy zwycięstwa

       opiekun konkursu p. Brygida Susuł

      • KONKURS WALENTYNKOWY

      • Zapraszamy uczniów kl.I-III i VIII do udzialu w szkolnym konkursie plastycznym, który odbędzie się 8 lutego 2024r. od 9.00 do10.00 w sali 14B. Zadanie konkursowe to wykonanie kartki walentynkowej dowolną techniką (malarska , rysunek, wycinanka ).

       Format A5 ( kartka z zeszytu ).

       Uczestnik przynosi materiały własne.

       Uczestników wpisuje wychowawca klasy na listę ( dostępna na portierni ).

       Uczniowie klas 4-7 wykonają kartki na lekcjach plastyki.( 2 najciekawsze prace wezmą udział w konkursie ).

       organizatorzy: Magdalena Kamińska

       Agnieszka Białożyt

       Arletta Bąba

       Beata Perek

      • Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES plus Matematyka

      • W dniu 8 listopada 2023 roku odbyła się ogólnopolska Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES plus Matematyka. Celem konkursu jest pobudzanie i uaktywnianie uczniów w zakresie rozwiązywania zadań matematycznych w formie testów, która poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji jest sposobem podnoszenia matematycznych umiejętności uczniów.W naszej szkole uczestniczyło 55 uczniów od klasy trzeciej do ósmej. Tytuł laureata uzyskali uczniowie, którzy otrzymali wynik nie mniejszy niż 80 punktów na 100 do zdobycia.

       100 punktów oraz tytuł Laureata I stopnia z wyróżnieniem osiągnął Aleksander Baliś z klasy 4as.

        Tytuł laureata wywalczyli :

       Kotlarek Gabriela, Wójcik Aleksander, Bialik Maja, Palka Zuzanna, Trybuś Jakub, Pajer Paulina, Janicki Bartosz z klasy 3a, Kłaput Alicja z klasy 3b, Sieczko Oliwia, Rzepka Hanna z klasy 3c, Gwizdała Aleksandra z klasy 3d, Gędłek Nina, Zięba Franciszek, Czech Leon, Sitek Kacper z klasy 4a, Bartoszczuk Michał, Szkudniewski Mateusz z klasy4c, Pawlak Gabriela z klasy 5a, Mikuśkiewicz Marcin z klasy 5c.

       Gratulacje!!!

       Bożena Trzcionkowska

      • Kiermasz świąteczny z Helenką

      • W czwartek 21 grudnia odbył się w szkole Świąteczny Kiermasz z Helenką. Kaktusy Helenki wraz z uczniami klasy 2c przygotowali kiermasz świątecznych wypieków. Kiermasz łączy się z Kolędnikami Misyjnymi, którzy w tym roku zbierają fundusze dla dzieci z Kolumbii. Podczas naszej akcji uzbieraliśmy 687,43. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wydarzenie, za przepyszne wypieki, za „romanki” i za tak liczne odwiedzenie naszego stoiska.

       Zapraszamy na kolejne kiermasze.