• Klasy IV - VIII

     • 2023/2024

     • Uwaga !!!

      Wydarzenia publikują się od najstarszej do najnowszej wiadomości

       

      Dzień Chłopaka 7a

      Z okazji Dnia Chłopaka klasa 7as wraz z p. Bożeną Trzcionkowską oraz p. Arlettą Bąba wybrała się na warsztaty robienia pizzy do  L’Antica Stazione - włoskiej trattorii mieszczącej się w budynku zabytkowego dworca kolejowego w Trzebini. Każdy uczeń własnoręcznie stworzył  pizzę pod okiem zawodowych kucharzy. Pizzę kochają wszyscy, niezależnie od wieku. 🍕🍕🍕🍕

       

      Wycieczka 

      Uczniowie klasy 6bi oraz 7as wraz z nauczycielami podczas wycieczki lokalną drezynową w Regulicach podziwiali przepiękne widoki z pokładu 4-osobowych drezyn rowerowych (napędzanych przy pomocy mięśni swoich nóg). Podróż zakończyła się wspólnym ogniskiem.

      klasa 5d

      W dniu 20.10.23 uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wycieczce do muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wychowankowie byli oprowadzani przez przewodnika oglądając kolejne części ekspozycji, przy których nie sposób było się nie zatrzymać na dłużej. Mogliśmy przenieść się do odległych dla nas już czasów, kiedy ludzie otrzymywali kartki np. na żywność. Dowiedzieliśmy się też wielu faktów o Emilu Fieldorfie, generale pośmiertnie odznaczonym Orderem Orła Białego. Poznaliśmy historię Witolda Pileckiego, rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej. Mogliśmy posłuchać opowiadań przewodnika o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i w końcu o Cichociemnych. Oprócz tego obejrzeliśmy kanadyjską kolekcję broni dr. Stanisława Wcisłego, wśród której były bagnety, broń długa i krótka, hełmy oraz inne elementy ekwipunku żołnierskiego. Jednak największym zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła rakieta V2. 

      fotogaleia

      AK

      klasa 5c

      Klasa 5c odwiedziła Muzeum Iluzji w Krakowie przenieśliśmy się do fascynującego świata, w którym wszystkiego, czego dotykaliśmy i co widzieliśmy, nie można było traktować dosłownie. Chodząc po kolejnych salach, mieliśmy okazję doświadczyć niesamowitych iluzji optycznych i zaskakujących efektów.

      Muzeum oferuje wiele interaktywnych wystaw, które dają nam możliwość samodzielnego eksperymentowania z różnymi efektami wizualnymi. Jego głównym celem jest zaskakiwanie zwiedzających i prowokowanie ich umysłów do myślenia poza schematami.

      Było to dla nas fascynujące doświadczenie, nie tylko jako miejsce rozrywki i zabawy, ale także doskonałe miejsce do uczenia się i rozwijania naszej wiedzy.

      Brygida Susuł