• Biedronki

     • W roku szkolnym 2021/2022 grupa Biedronki zakończyła przygodę w naszym przedszkolu. 

      Życzymy wielu sukcesów w szkole!!!

      14 czerwca ,,Zakończenie roku"

      "Żegnamy się z przedszkolem, salami, zabawkami, a z największym żalem z naszymi paniami. Zaraz po wakacjach będziemy już w szkole. Lecz w myślach zostanie

      przedszkole wesołe."

      14 czerwca obchodziliśmy w grupie Biedronki Dzień Rodzinki połączony z zakończeniem roku szkolnego.

      Licznie zgromadzeni rodzice oraz szanowne grono pedagogiczne miało przyjemność obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez dzieci. 

      "Przedszkola czas już minął i jest nam jakoś smutno,  a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno. Patrzymy na nią z żalem tak, a w oczach pełno łez. Jesteśmy znowu w sali, gdzie wspomnień tyle jest. W jednym uścisku złączmy dłonie, niech wszystkie panie przyjdą też. I tak się wspólnie pożegnamy, przedszkola nadszedł kres.  W serduszkach naszych pamięć tkwi o dniach spędzonych tutaj. Tak dobrze razem było nam w przedszkolnych ciepłych murach. W przedszkolu to ostatni dzień, rozstania nadszedł czas  i powolutku, cicho, już opuszczamy Was."  Naszym kochanym Biedronkom życzymy w szkole dużo radosnych chwil i wiele ciekawych doświadczeń. Pamiętajcie o swoim przedszkolu.

       

        

         

       


      Wycieczka

      Dnia 6 czerwca dzieci z grupy "Biedronki" udały się autokarem na wycieczkę do Stacji "Ostatnia Kolejka" do Czernichowa. Stacja Muzeum Czernichów Główny została od podstaw zaprojektowana i wybudowana przez pasjonata kolei Roberta Stefaniuka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek związanych z pracą na kolei a także poznały nazewnictwo związane z koleją. Największą atrakcją była natomiast przejażdżka zabytkową drezyną oraz warsztaty kreatywne, podczas których dzieci wykonały miniatury szlabanów kolejowych. Wycieczka do Stacji Muzeum miała charakter edukacyjny- dzieci zostały poinstruowane co robić w sytuacjach zagrożenia życia podczas przejazdu przez tory kolejowe, pod jaki numer zgłaszać niebezpieczeństwo oraz jak odczytywać i gdzie znaleźć "Żółtą Naklejkę PLK".

        

       

       


      Dzień Dziecka w ,,Rozbrykanej Polanie"

      3 czerwca dzieci z grupy "Biedronki" świętowały Dzień Dziecka bawiąc się w Centrum Zabaw Dziecięcych "Rozbrykana Polana". Radościom i uśmiechom nie było końca. Wszyscy wrócili do OP z pamiątkowym tatuażem oraz radosnymi wspomnieniami.

       

        


      OLIMPIADA

      Dnia 30 maja 2022 grupa Biedronki udała się do Hali Widowiskowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Chrzanowie by wziąć udział w Dziecięcej Olimpiadzie Sportowej.

      Dziesięcioro dzieci, które reprezentowały nasze Oddziały Przedszkolne musiało zmierzyć się z następującymi zadaniami sportowymi:

      1. Toczenie piłki ręką do pachołka
      2. Rzut woreczkiem do celu
      3. Przeplatanie szarf
      4. Celny strzał do bramki piłkarskiej
      5. Bieg slalomem

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom wzięcia udziału a także grupie dopingującej na widowni.

        

       


       

      Doświadczanie świata przy pomocy zmysłów jest jednym ze sposobów poznawania rzeczywistości, przynoszącym nie tylko dobre efekty edukacyjne, ale także radość i satysfakcję dzieci. W cyklu zajęć ukierunkowanych na doznania zmysłowe wzięły udział dzieci z grupy „Biedronki”. 

       Ich celem było wdrażanie do twórczego eksperymentowania z wykorzystaniem wzroku, dotyku, smaku, słuchu i węchu. 

      Dzieci podczas "Tygodnia Integracji Sensorycznej" zamieniły się w małych odkrywców. W poniedziałek dzieci eksperymentowały z wykorzystaniem różnorodnych mas solnych- poznając i rozwijając przy tym zmysł dotyku. Najwięcej frajdy zrobiła masa z pianki do golenia oraz popularny „slime”. We wtorek dzieci testowały nasz zmysł smaku, poprzez degustowanie smakowitych różności oraz rozpoznawanie wybranych zapachów. W środę kształciliśmy zmysł słuchu rozpoznając różnorakie sygnały dźwiękowe. Czwartek upłynął pod kątem zabaw ruchowych, dzięki którym dzieci nawiązywały kontakt emocjonalny z partnerem w zabawie. Tydzień sensoryczny zakończyliśmy cyklem zabaw logopedycznych i logorytmicznych.  

       

        

          

       


      22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Dzieci z grupy Biedronki wiedzą jak dbać o naszą planetę - segregują odpady, wiedzą co to znaczy "być EKO" oraz czym jest "recykling". 

      Dzieci wykonały piękny plakat oraz rysunki promujące ochronę środowiska. Aby tradycji podczas świętowania obchodów stało się zadość, wybraliśmy się na spacer podczas którego zadbaliśmy o nasze najbliższe otoczenie. 

      Wspólnie wymyśliliśmy hasło promujące Dzień Ziemi - "Chroń lasy, chroń wodę - dbajmy o naszą przyrodę".

         

        

        


      Niech Wam jajeczko dobrze smakuje,
      bogaty zajączek uśmiechem czaruje.
      Mały kurczaczek spełni marzenia

      Wiary, radości, miłości, spełnienia! 

       

        


      Marzanna Marzanna, 

      zimowa panna, 

      w słomianej sukience rozpostarła ręce. 

      W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.

      Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą. 

      Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą i porą radosną zawitaj nam wiosno!

       

       


       

      Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca w naszej grupie odbyła się uroczystość z tej okazji był to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

         


       Z wizytą na stołówce szkolnej- zapoznanie z pracą kucharza. 

       


      Zwiedzanie szkoły przez przedszkolaki

      Przedszkolaki z grupy Biedronki zwiedziły naszą szkołę podstawową. Odwiedziliśmy gabinet Pani Dyrektor,  dzieci miały wiele pytań dotyczących szkoły. Pani Sekretarka pokazała nam sekretariat i znajdujące się w nim urządzenia. Następnie udaliśmy się do I klasy, gdzie mogliśmy poczuć sie jak pierwszoklasiści. Dzieci z zainteresowaniem oglądały klasę i  znajdujące się w niej przedmioty niezbędne do nauki. Na końcu przeszliśmy się po budynku szkoły przyglądając się gazetkom szkolnym, odwiedzając bibliotekę szkolną, szatnię i sale sportowe.

        


      Na balu karnawałowym nie może zabraknąć wielkiego otwarcia przybranej balowej sali oraz powitania gości. Salę udekorowaliśmy  balonami i serpentynami, nie zabtakło także słodkiego poczęstunku oraz kolorowej piniaty przygotowanej przez rodziców. Pierwszym punktem balu karnawałowego w naszej grupie było uroczyste rozpoczęcie zabawy piosenką "Do białego rana  aj aj  jaj... na buzi mam babana aj aj jaj... znowu będą tańce... aj aj jaj... zabawy, przebierańce..."

        

        


      Jak tradycja stara każe
      w domu, sklepie, biurze, w barze,
      wszędzie pączek dziś króluje,
      każdy chętnie go smakuje.
      Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,
      wszędzie pączek dzisiaj z nami.
      Dziś kalorii nikt nie liczy,
      wszędzie moc pysznych słodyczy.
      W tłusty czwartek przez dzień cały
      słodkim królem – pączek mały!

         


      Dzień Babci i Dziadka

      DLA BABCI I DZIADKA

      W dniu Waszego święta,

      Wasz wnuczek o Was pamięta.

      Oczywiście składa życzenia:

      szczęścia, zdrowia i zadowolenia!


      Walentynki to wspaniała okazja do wyznań. Wcale nie tylko miłosnych. Walentynki to już nie tylko dzień miłości romantycznej, ale wszystkich rodzajów miłości, również tej w rodzinie lub między przyjaciółmi. 

       

      Literkę K sama postawię, literkę O Tobie zostawię, literki C i H też mogą być, bez tego A nie mogę żyć,postawię także literkę M, a na końcu piękny wyraz CIĘ...


      # ekokulturalne przedszkole # pożeracz nakrętek 

                                

       #ekokulturalne przedszkole # ptasi bar

          

            "Ptaszki"
      Zima długa i surowa,
      naszym ptaszkom ziarno chowa.
      Ptaszki głodne przyfruwają,
      i w okienko zaglądają.
      Nakarm ptaszki mój kolego,
      a tym sprawisz coś dobrego.
      Pełny brzuszek to uczyni,
      że się ptak nie boi zimy.


      Grupa BIEDRONKI również spotkała się przy Wigilijnym stole w przedszkolu. Pamiętaliśmy o zostawieniu wolnego nakrycia. Przed posiłkiem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia przypominając tradycję dzielenia się opłatkiem. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd. 

       


      XII Gminny Konkurs  Ekologiczno -Plastyczny " Święty Franciszek Patron Ekologów"

      Zuzia została wyróżniona w gminnym konkursie ekologiczno-plastycznym. Serdecznie gratuljemy Zuzi !!!


      Warsztaty Świąteczne

      W dniu 13.12.2021r odbyły się warsztaty świąteczne, każde z dzieci mogło ozdobić własną bombkę według własnego pomysłu.Po skończonej pracy przedszkolaki podziwiały swoje bombki...

         


      Cudownie pachną, pięknie wyglądają i wspaniale smakują...

      Naszym Biedroneczką nie brakowało pomysłu na ozdabienie  świątecznych pierniczków. Wszystkie przedszkolaki udekorowały pachnące ciasteczka nastepnie pięknie  zapakowane wzięły do domu.

      Smacznego...

        

        


      WIZYTA MIKOŁAJA W GRUPIE BIEDRONKI 

      Powitanie Mikołaja

        

       


      Ubieranie Choinki

            W naszych oddziałach  przedszkolnych również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja – długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z grupy Biedronki z wielkim zaangażowaniem zabrały się do ubierania przedszkolnej choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. …

       


      03.12.2021r obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień  Osób z Niepełnosprawnościami

      Zadaniem na dzisiejszy dzień było zwiększenie świadomości na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby   z niepełnosprawnościami.  Przeczytaliśmy poruszające opowiadanie Rafała Wieliczko „Jak pachną kolory”-dzieci wyraziły swoje myśli i uczucia na podstawie wysłuchanego utworu. Obejrzeliśmy zdjęcia osób niepełnosprawnych uprawiających sport… dowiedzieliśmy się, że jest to jedna z najlepszych form rehabilitacji . Na koniec wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne.

       


      Dzień Górnika – tradycyjne polskie święto górnicze obchodzone 4 grudnia, w dniu

      św. Barbary, patronki górników

       

      Hej w kopalni praca wre

      górnicy pracują.

      Całe noce, całe dnie

      Węgiel wyrąbują.

      Buch, buch, buch

      Stuk, stuk, stuk

      Słychać tam wielki huk.

      Hej z kopalni jadą wciąż

      pełniutkie wagony.

      Tak jak czarny, długi wąż

      Jadą w różne strony.

       

       

        


      Andrzejki najbardziej oczekiwany dzień w roku

      W ten dzień w grupie Biedronki odbyły się niecodzienne gry, zabawy, wróżby oraz czary.

       Do naszych ulubionych wróżb należało: lanie wosku przez dziurkę od klucza, losowanie kubeczków z ukrytą wróżbą, przebijanie balonów w których ukryty był brokat, tajemnicze napisy…

      W przerwie zjedliśmy Andrzejkowe przekąski i zakończyliśmy nasz dzień zabawą z balonami.

        

         


      # Ekowyzwanie 3 # Hotel dla owadów

      Dawniej  pożyteczne owady mieszkały w słomianych dachach, stogach siana czy zakamarkach ceglanych ścian. W naszych betonowych domach i wypielęgnowanych ogrodach nie ma, niestety, dla nich miejsca. Grupa II podjęła eko -wyzwanie                i stworzyła hotel dla owadów. Można go zrobić np. z desek,  palet oraz materiałów przyniesionych ze spaceru: szyszek, suchych liści, pociętych pustych pędów bambusa. My wykorzystaliśmy stary domek dla chomika…efekty są spektakularne.

        


      25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nic dziwnego, bo niemal każde dziecko posiada takiego ukochanego pluszaka.

                                                                         W tym dniu w naszej grupie działo się wiele…                                                                                            Biedroneczki dowiedziały się o historii pluszowego misia, wysłuchały wiersza Maciejki Mazan „Mój miś”. Wykonały misiowe prace plastyczne z wykorzystaniem folii aluminiowej, oraz poszerzyły wiedzę na temat prawdziwych misiów zamieszkujących różne kontynenty. Na zakończenie oglądaliśmy film przyrodniczy oczywiście z misiem w roli                                                                                                                 głównej.  

       

       

      W dniu 24.11.2021r. w domu kultury MOKSIR odbył się spektakl „ Misiowy przyjaciel”

      To opowieść  o przyjaźni i empatii małego misia Tymoteusza i bezdomnego pieska Psiuńcia, który rozbudza i porusza dziecięce serduszka.  Grupa Biedroneczek z zaciekawieniem i skupieniem oglądała losy małego misia. Po  zakończeniu spektaklu dzieci poczuły się jak prawdziwi aktorzy, wchodząc na scenę i pozując do grupowego zdjęcia. To była niezapomniana wycieczka…

        


      W dniach od 15.11.2021r. do 19.11.2021r. w grupie II ,,Biedronki” został przeprowadzony Program Edukacji Antytytoniowej ,, Czyste powietrze wokół nas.” Założeniem programu było wykształcenie   u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Treści programu realizowane były w czasie  5 zajęć warsztatowych: „Co i dlaczego dymi?”, „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”, „Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?”, „Jak unikać dymu papierosowego?”, „Nie pal przy mnie!”. Zajęciom towarzyszyła sylwetka dinozaura ,,Zielonego Dinusia,” która pomagała dzieciom w rozwiązywaniu stawianych zadań, uczyła współdziałania          w zespole i odpowiedzialności za wykonanie wspólnych prac. Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas spaceru różne źródła dymu. Dzieci chętnie wykonywały prace plastyczne              w formie plakatów nt.: ,, Źródła dymów,” ,,Palenie albo zdrowie,” ,,Nie pal przy mnie.” Dzieci również chętnie słuchały dodatkowej literatury np. opowiadania pt. :”O kominie, który przestał dymić”, „Piotruś i powietrze.” Chętnie odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i rebusy w Quizie wiedzy „Czyste powietrze wokół nas.” Poznały piosenkę oraz historię podróży ,,Zielonego Dinka”, który wybrał się na wycieczkę pociągiem, miały okazję aby wypowiedzieć się na temat odczuć smoka podczas przebywania w zadymionym wagonie  i w wagonie, w którym nikt nie palił papierosów. Wykonały portret Dinisia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach

        

       


      W roku szkolnym 2021-2022 nasza grupa przystąpiła do realizacji programu  "Ekokulturalne Przedszkole".

      Głównym zadaniem programu jest poszerzanie świadomości ekologicznej , kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcenie dzieci do podejmowania konkretnych działań ekologicznych.

      Celem projektu jest:

      poszerzanie świadomości ekologicznej;

      kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego;

      rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska;

      rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych;

      zapoznanie z ideą życia bez odpadów – zero waste;

      kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta;

      nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.

        

      Zielona-sala__pute.pdf

      Kacik-makulatury(1).pdf


       Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci.

      Programowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia, rozwiązywanie zagadek i problemów  w kreatywny sposób.

       Okres przedszkolny jest do tego najlepszym momentem, dzieci uczą się wtedy poprzez zabawę, są ciekawe świata i chętne do odkrywania czegoś nowego.

      Dzięki zajęciom z programowania przedszkolaki mogą kształcić wiele potrzebnych  i przydatnych umiejętności: rozwijać logiczne myślenie, uczyć się współpracy w grupie- rozwijać kompetencje społeczne.

        


      Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

      W poniedziałek grupa Biedronki wybrała się na ciekawą wycieczkę do biblioteki, gdzie przywitała nas miła pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Kolejną atrakcja było zaprezentowanie bajek z projektora.

                                                                               


      Zbieramy plastikowe nakrętki!!!

      Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym.

      Grupa  "Biedronki" nie zapomniała o środowisku, a przede wszystkim uświadomiliśmy sobie, że celem takich zbiórek jest zakup lub  sfinansowanie leczenia chorych dzieci.

        


      Weź zdrowie w swoje ręce!!!

      15 października grupa „Biedronki” obchodziła Światowy Dzień Mycia Rąk . Ten dzień był okazją do rozmowy, o tym jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk…

      Każdy przedszkolak samodzielnie wykonał dwa  mydełka- glicerynowe o zapachu gumy balonowej lub zielonego jabłka oraz mydełko żelowe wykonane z żelatyny i mydła w płynie z dodatkiem ziaren kawy.

       


      Pasja a może jednak hobby….

      Nasz tajemniczy gość, który odwiedził grupę Biedronek w piątek 15.10.2021r przybliżył nam dziedzinę nauki, którą jest numizmatyka.  

      Numizmatyka jest dziedziną nauki nieodłącznie splecioną z historią, która pozwala nam lepiej poznawać codzienne życie naszych przodków z odległych stuleci na podstawie walut, jakimi się posługiwali.

      Dzieci z naszej grupy od razu rozpoznały naszego tajemniczego gościa…to tata jednego z naszych przedszkolaków, który                w tym dniu do przedszkola przyniósł wiele ciekawych eksponatów: monet, książek.

      Biedroneczki były bardzo zaciekawione starymi monetami, na których widniały postacie: władców, zwierząt, kosmonautów….

      Podczas prelekcji padło wiele ciekawych pytań, na które wyczerpująco odpowiadał nasz gość.

        


      Policjant

      „Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.

      Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

      Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,

      Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.

      Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.

      Z daleka już widzimy, jego czapkę białą”.

       

      12.10.2021 nasze oddziały przedszkolne odwiedził pan policjant, który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe.

        Największym  zainteresowaniem w grupie cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze.


      Grupa II „Biedronki” przystąpiła do programu Harmony SEL

      Program ten wspierania rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Edukatorzy opracowali praktyczne metody, scenariusze zajęć, historie oraz ćwiczenia, mające na celu poprawienie komunikacji i współpracy  w grupie, nauczenie okazywania empatii i szacunku oraz rozwiązywania problemów, a także rozwinięcie kompetencji emocjonalnych u dzieci.        Praca  z programem polega na regularnych zajęciach opartych na ciekawych historyjkach, rozmowach i zabawach w grupie          z nauczycielem i w parach  z rówieśnikiem.

      Patronem honorowym programu jest Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak


      Buzia Twoja uśmiechnięta,w dniu radosnym Twego święta.

      Przyjmij proszę dziś życzenia, niech się spełnia Twe marzenia.

      Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka !!!

           


         

          23 września 2021r. zgodnie z tradycją w grupie "Biedronki" odbyło się uroczyste                "Powitanie Jesieni".  Tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się jesień.

      Celem dzisiejszych zajęć było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Pani Jesień rozrzuciła kolorowe liście i owoce drzew, uporządkowaliśmy je, odgadywaliśmy zagadki. Dzieci wykonały sensoryczne prace plastyczne. Wszyscy świetnie się bawili z okazji nadejścia nowej pory roku- Jesieni. 


      Moi Drodzy, rzecz jest taka,

      mamy dziś dzień

      PRZEDSZKOLAKA !!!

      Najlepszego przedszkolaki!!!

      i dziewczyny i chłopaki.

      Zdrowia szczęścia Wam życzymy,

      "Sto lat, sto lat"-zanucimy.

      Niech Wam zawsze słońce świeci

      Cudowności- Nasze Dzieci !!! 


      Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy....

      Grupa Biedronki w twórczy sposób zaprezentowała kropkowe prace plastyczne pt. " Literowe drzewo". Następnie udaliśmy sie na spacer w poszukiwaniu zaginionych kropek.... nie zapomnieliśmy ozdobić terenu naszej szkoły kredowymi kropkami.

      To był wspaniały i niezapomniany dzień !!!  


      Dnia 11.06.2021r. grupa "Biedronek" zaprezentowała swój program artystyczny pt.: "MAMA, TATA TO NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA". Dzieci uczciły dzień rodziny oraz zakończenie roku szkolnego. Jako wychowawca serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za owocną współpracę. Życzę udanych wakacji.


            

      Animacje z okazji Dnia Dziecka


      Dzień Dziecka

                

      Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy. Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.


      Grupa lV "Biedronki" otrzymała za udział w ogólnopolskim programie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" certyfikat wzorowej placówki.


      Uczestniczka konkursu "Dziecięce wierszowanie". Gratulacje dla naszej Zosi, która pięknie zaprezentowała wiersz "Koziołeczek" J. Tuwima podczas XI Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Chrzanowie.


      Na zdjeciu uczestnicy przedszkolnego konkursu plastycznego "Malowane wiersze Jana Brzechwy".


      Dzień Mamy i Taty w grupie Biedronki

      Z okazji Twojego dnia Mamo,

      Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo,

      każdym czułym serca uderzeniem

      i każdym z niego płynącym życzeniem

      zdrowia, sił i codziennej radości

      wraz ze słowami największej wdzięczności.

      Za  wszystkie dla mnie trudy i starania składam Ci dzisiaj podziękowania 


       

      Konkurs plastyczny organizowany przez Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie

        

      Gratulacje dla Marty i Zofii z grupy "Biedronki" za udział w konkursie "Pocztówka Wielkanocna".


      XIII Konkurs Piosenki Przedszkolnej

      Gratulacje dla naszej Biedroneczki! Pola otrzymała wyróżnienie w XIII Konkursie Piosenki Przedszkolnej. 


      Dzień Strażaka

            

      Biedroneczki dowiedziały się, że strażak to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów. Strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych, dlatego warto im za to podziękować! Dzieci z grupy "Biedronki" wykonały piękne prace plastyczne.


      W ogrodzie

        

      Dzieci z grupy Biedronki bardzo chętnie włączyły się w prace w naszym przedszkolnym ogrodzie. Podczas zajęć Biedroneczki samodzielnie sadziły cebulki kwiatowe i poznały warunki niezbędne do życia i rozwoju roślin. Codzienna pielęgnacja i obserwacja naszego ogródka pozwoli dzieciom poznać cykl wzrostu roślin.


      Życzenia Wielkanocne

            


      Rozwój poprzez integrację sensoryczną 

                                

      Biedronki wielozmysłowo poznają świat. Zabawy masami plastycznymi (piankolina, ciastolina, masa solna, masa mydlana, piasek kinetyczny) świetnie oddziaływują na wyobraźnię dziecka. Poznaje ono wówczas świat za pomocą zmysłów. Dotyka, wącha naśladuje zachowanie wychowawawcy, ale przede wszystkim świetnie się bawi!


      Pierwszy dzień wiosny.....

      "Marzanno,Marzanno, Ty zimowa panno. Dziś Cię topimy, bo nie chcemy zimy "- tak  dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych śpiewały podczas corocznego " spaceru z Marzanną" . Malowniczy orszak że słomianą kukłą symbolizującą zimę szedł brzegiem Chechła, budząc zaciekawienie wśród spacerowiczów i biegaczy....

            


      21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa.

      Grupa BIEDRONKI założyła  kolorowe  skarpetki oczywiście nie do pary i do rytmu muzyki zaprezentowała swój "skarpetkowy układ choreograficzny". W taki sposób grupa okazała solidarność z osobami  z zespołem Downa. 

      video-1616413348.mp4


      Dzień Kobiet

      Z bukietem róż dziś pragnę przyjść,

      by złożyć Wam życzenia.

      Pomyślność niech nie opuszcza Was i spełnią się wszystkie Wasze marzenia!!!

      Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet!!!

           


      Walentynki

      Walentynki w grupie "Biedronki"


      Tłusty Czwartek
      Tłusty Czwartek w grupie "Biedronki"

                    


      Karnawał

       Bal karnawałowy w grupie "Biedronki"

                


      Dzień Babci i Dziadka

      Kochana Babciu, Kochany Dziadku - dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku. Do tego dokładam serdeczne życzenia. Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia!

      Grupa Biedronki


      Terapia ręki

       Sprawność rąk decyduje o funkcjonowaniu każdego przedszkolaka, dlatego grupa Biedronki rozpoczęła Innowacje Pedagogiczną "Terapia ręki". W każdą środę będziemy wykonywać ćwiczenia oraz prace usprawniające płynność ruchów.

          

       


       Wyróżnienie

       Serdeczne GRATULACJE dla Szymonka za specjalne wyróżnienie w konkursie "Dzieci i młodzież kontra nałogi". Jesteśmy dumni! 


      Mały miś w świecie wielkiej literatury 

      W ramach realizacji ogólnopolskiego programu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" grupa Biedronki rozpoczęła przygodę z modułem "Mały miś w świecie emocji". Dzieci zapoznały się z różnego rodzaju emocjami - teraz już wiedzą, że wszystkie są ważne. Stworzyliśmy pudełko emocji, gdzie zebraliśmy przedmioty, które nas rozbawią, wyciszą, zrelaksują czy rozładują naszą złość. Na dywanie stworzyliśmy także krąg emocji oraz wykonaliśmy pracę plastyczną "Moje emocje".

                  


      Bożonarodzeniowe warsztaty

      Warsztaty świąteczne w grupie "Biedronki". Dzieci samodzielnie wykonały wyjątkowe bombki, które ozdobią choinki w ich domach.

           


      Przedszkolne kolędowanie 

      „Niech radość dziś w sercach gości, 

      święta są pełne radości. 

      Radość niesie się w świat, 

      widzi ją niebo pełne gwiazd”. 

      Kolędowanie w grupie „Biedronki” 

      +zdjęcia z załącznika podpisane „Biedronki” 

          


      Świąteczne pierniczki

      Obraz znaleziony dla: pierniczki świateczne gof

      Wielkie wydarzenia,

      pierniki pieczemy.

      Ciasto wyrobione,

      więc je wałkujemy.

      Wycinamy w cieście

      serca i księżyce,

      domek i aniołka,

      piękną baletnicę.

      Kiedy się upieką

      to je ozdobimy.

      Lukrowane na choince

      wspólnie powiesimy.


      Mikołajki 

      „Święty Mikołaj nocą wędruje,
      w okna zagląda i nasłuchuje.
      Gwiazdka w okna świeci,
      gdzie są grzeczne dzieci?”  

       


      Biedronki ubierają choinkę    

      Świąteczny nastrój w grupie „Biedronki”  

        


      Kalendarz Adwentowy

      Zapraszamy do codziennego odkrywania adwentowych gwiazdek z zadaniami i zabawami.

      https://view.genial.ly/5fc4108a45f1430d9d71f2ef/interactive-image-kalendarz-adwentowy?fbclid=IwAR1F-b0DJ5GhKBsj0snzv3kB5pyOUmAi4FZ5EdTKTkXvJTpNvpwg6QEDoHk


      Andrzejki 

      Wróżby i zabawy w grupie „Biedronki” 

               


      Dzień Pluszowego Misia w grupie „Biedronki” 


       

      Mały Miś w świecie wielkiej literatury

      W listopadzie przedszkolaki z grupy ,,Biedronki" wraz z wychowawcami przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu ,,Miały Miś w świecie wielkiej literatury". Program oparty jest na postaci małego Misia, który pełni rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa. Tematyką pierwszego modułu są ,,Książki dzieciństwa" - Misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców.


      Zdalne nauczanie materiały do pobrania

      30.10.2020r

      (klikamy w obraz prawym klawiszem myszy a następnie pokaż/otwórz obraz w nowej karcie)

      23.10.2020

      22.10_2020

      15.10.2020.docx

      16.10.2020.docx


        Powitanie Jesieni


         Dzień Przedszkolaka

        VEOLIADA 

        Powitanie Jesieni