• Szkolne koła zainteresowań

     • Uwaga !!!

      Wydarzenia publikują się od najstarszej do najnowszej wiadomości

       

      Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie

      zapraszmy na stronę

      http://www.chrzanow.ptt.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=611&Itemid=127

       

       

      150 lecie utrworzenia PTT

      W dniu 14 października 2023r. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Mszy św. z okazji jubileuszu 150-lecia utworzenia PTT, oraz 75 - lecia istnienia chrzanowskiego oddziału PTT. W Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie od 10 lat uczniowie angażują się aktywnie w akcje organizowane przez PTT.  Nasi uczniowie godnie reprezentowali społeczność uczniowską. 

      Wszystkim bardzo dziękujemy.

      „ÓSEMKA” - górą!!!!!

      21 września 2023 r. odbył się XIX Powiatowy Rajd na Orientację dla Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT zorganizowany przez chrzanowski oddział PTT i Klub sportowy Kościelec. W rajdzie wzięło udział ponad 700 uczestników-uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu chrzanowskiego.Gospodarzem imprezy był Zespół Szkół w Babicach, a biegi odbyły się na terenie Lipowca.Uczniowie naszej szkoły zebrali laury zarówno w kategorii indywidualnej, jak i drużynowej.

      W kategorii indywidualnej klas 6-8 I miejsce: Julia Hebda kl.7d, Julia Rychłowska kl.7d

      II miejsce: Wiktor Sitko kl.6 as, Oliwier Studziński kl.6as

      W kategorii drużynowej klas 1-5 III miejsce: uczniowie klasy 5 c

      GRATULACJE!!!!

      Opiekunowie SKK PTT : Bożena Tomaszewska, Barbara Siekiera

      Finał Akcji Ekologicznych
      ”SPRZĄTAMY BESKIDY z PTT”

      17 czerwca 2023 r. w finałowej akcji ekologicznej „Sprzatamy Beskidy z PTT” uczestniczyło 24 uczniów z naszej szkoły należących do Szkolnego Koła Krajoznawczego PTT. Sprzątaliśmy czerwony szlak wiodący od Zapory Porąbka na Halę Hrobaczą w Beskidzie Małym.W akcji uczestniczyła też młodzież ze SKK m.in. Bielska-Białej, Żywca, Kęt, Oświęcimia, Trzebini, Jankowic...Dziękujemy organizatorom akcji – bielskiemu i chrzanowskiemu oddziałowi PTT, sponsorom oraz wszystkim uczniom i rodzicom tak aktywnie zaanagażowanym w działaniach na rzecz ochrony przyrody.

       

      Opiekunowie SKK PTT: Bożena Tomaszewska , Barbara Siekiera

      Sadzimy drzewa

      Uczniowie naszej szkoły należący do SKK PTT brali udział w corocznie organizowanej akcji ekologicznej Sadzenie Drzew z PTT. Głównym organizatorem akcji był chrzanowski oddział PTT oraz Nadleśnictwo Chrzanów. Posadziliśmy sadzonki sosny w rejonie Płaza Wapiennik II. Mamy nadzieję, że w przyszłości wyrośnie z nich piękny, sosnowy las!!!

       

      Opiekunowie SKK PTT: Barbara Siekiera i Bożena Tomaszewska

      Rok 2024

      Akcja Ekologiczna „Sadzenie Drzew z PTT”

      Organizatorem corocznej akcji ekologicznej jest Nadleśnictwo Chrzanów oraz chrzanowski oddział PTT. Uczniowie naszej szkoły posadzili sadzonki sosny na terenie leśnym w Pogorzycach. Ciekawa lekcja przyrody w terenie przyniosła pożytek nie tylko przyrodzie, ale i młodzieży, która uczyła się poprawnego wysadzania roślin oraz spędzania czasu w sposób aktywny. W akcji wzięło udział 200 uczniów szkół podstawowych Chrzanowa, Trzebini i Babic.

       

      Opiekunowie SKK PTT : Barbara Siekiera, Bożena Tomaszewska

      Nauczyciele sprawujący opiekę: Barbara Kowalska, Katarzyna Walenciak, Jarosław Oprządek

      SPRZĄTANIE BESKIDÓW Z PTT 20 kwietnia 2024 r

      Pogoda nas nie rozpieszczała, jednak warto było wziąć udział w corocznej akcji Sprzątania Beskidów z PTT. Uczniowie SKK PTT z naszej szkoły porządkowali czerwony szlak na Klimczok -1117 m.n.p.m. Śmieci jest coraz mniej !!!To bardzo pocieszające!!! Pomimo przeróżnych zmian pogody wszystkim dopisywały humory. Dziękujemy organizatorom imprezy: bielskiemu i chrzanowskiemu oddziałowi PTT za opiekę przewodnicką i całą organizację. Rodzicom za pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą.

      Brawa dla naszej młodzieży i najmłodszego członka naszego Koła- uczennicy Nadii Cudak z 1 as za zaangażowanie i wytrwałość.

      Do zobaczenia na kolejnej, majowej akcji „Sprzątania Beskidów” – Beskid Żywiecki: okolice Babiej Góry.

       

      Opiekunowie SKK PTT: Bożena Tomaszewska, Katarzyna Walenciak