• ZŁOTE PIÓRA

• 14 października 2024 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas 4bi, 4d oraz 5c wraz z wychowawcami przygotowali uroczystą akademię. Samorząd Uczniowski zorganizował plebiscyt "ZŁOTE PIÓRA", w którym uczniowie klas 4-8 przyznawali tytuły nauczycielom. Zwycięzcom gratulujemy.

• Sadzenie żonkili

• Pola Nadziei

W piątek członkowie grupy Kaktusy Helenki oraz dzieci z klasy 2d wzięli udział w akcji sadzenia żonkili w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei”. Celem akcji jest wsparcie osób chorych na nowotwory oraz promocja idei hospicyjnej.

Uczniowie z zaangażowaniem przygotowali ziemię i zasadzili 100 cebulek żonkili na szkolnym atrium. Każda posadzona roślinka symbolizuje nadzieję oraz wsparcie dla pacjentów hospicjów i ich rodzin.

„A ten kwiatek, który w rękach trzymam, ten kwiatek, ale także to wszystko, co jest trudem, wzięli na siebie ludzie, którzy się spotkali po to żeby pomóc tym, którym jest najtrudniej. To są Pola Nadziei.” ks. kardynał Franciszek Macharski

• Kredkobranie

• Barwny świat szkolnych lat.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną Kredkobranie - zbiórkę przyborów szkolnych dla naszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Przez cały wrzesień zbieraliśmy kredki, ołówki, pisaki, zeszyty, bloki i inne przybory. Wszystkie dary zostały posegregowane, policzone i spakowane a następnie przekazane Fundacji Ignatianum w Krakowie, która jest organizatorem tej akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się szkolnymi przyborami z rówieśnikami mieszkającymi na Litwie i w Ukrainie. Dziękujemy również ks. Piotrowi, który zawiózł nasze dary do Krakowa.

Kaktusy Helenki

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• W dniu 14.10.2024r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.🧑‍🎓👩‍🎓

Dzieci wyśpiewały i wyrecytowały najserdeczniejsze życzenia dla "Nauczyciela👩🏻‍🏫👨‍🏫 - mądrej głowy",

a w piosence "Wielkie serce" ♥️ doceniły pracę wszystkich wychowawców.💐

Bożena Tomaszewska

Michalina Żarek

Joanna Mińszczak

Małgorzata Kochanowicz

• Mistrzyni ortografii Gminy Chrzanów

• W czasie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej organizowanej w Urzędzie Miejskim uczennica klasy 3 c Ewa Zając otrzymała długopis Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chrzanowie.

• Kiermasz na dobry początek

Całkowity dochód z kiermaszu w kwocie 1458,02zł, został przekazany na Radę Rodziców, która wspiera różne inicjatywy i kaktusowe projekty.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu

• Dzień Uśmiechu

• W związku z obchodami Światowego Dnia Uśmiechu (piątek-04.10.2024) zachęcamy do udziału w naszej szkolnej akcji pt. „Książka za jeden uśmiech” 😊 Chętni uczniowie mogą oddać w piątek do ŚWIETLICY SZKOLNEJ swoje książki, których już nie czytają, a chętnie się nimi podzielą z kolegami i koleżankami. Dla każdego darczyńcy specjalny uśmiech 😊

• Dzień chłopaka