• Aktualności

      • Jasełka

      • Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…

       Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

       Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 1as, 1ci i 2 uczniów klasy 4as tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, tym razem przy akompaniamencie Pana Roberta, taty Basi -  uczennicy klasy 1as,

       Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

       Po zakończeniu zabrała głoś dyrektor szkoły Jadwiga Banasik, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Jasełek oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

       Wesołych Świąt!

      • Szkolna gazetka

      • Pierwszy numer naszej gazetki w tym roku. Nowi redaktorzy wiele musieli się nauczyć, by powstała. Jeszcze wiele rzeczy trzeba dopracować, ale redakcja radzi sobie coraz lepiej. Kolejny numer gazetki już w pod koniec stycznia. Zapraszamy do lektury!

      • Piernikowa misja

      • W ostatnich dniach w naszej szkole unosił się piernikowy aromat. Wszystko za sprawą wydarzenia Misja Piernik. Kolejny raz Kaktusy Helenki dołączyły do akcji, podczas której przygotowane zostają piernikowe paczuszki oraz własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami, które trafiają do Seniorów, osób Bezdomnych, mieszkańców domów pomocy społecznej.

       Do naszej akcji dołączyła klasa 2as wraz z wychowawczynią panią Marią Kotowską Palian, przygotowując 12 piernikowych paczek. Paczuszki z pięknymi kartkami dostarczyły przedszkolaki z grupy Jeżyki z paniami Pauliną Głogowską oraz Pauliną Plutą oraz pani Magda Kamińska. Swoje domowe paczuszki przygotowała również nasza Kaktuska Alicja z kl.8bi wraz z Mamą.

       Ksiądz Roman Stechura zaopatrzył nas w trzy kartony ciasteczek, które dołożyliśmy do pierników.

       Także Pierwszaki z klasy 1ci dołożyły swoją cegiełkę, dekorując wspólnie z Kaktusami pierniki podczas piernikowych warsztatów na religii.

       Świąteczne kartki przygotowane zostały przez uczennice z grupy oraz na lekcji religii w klasie 8bi.

       W poniedziałek Kaktusy Helenki wraz ze Stasiem z klasy 6as spakowali, ozdobili pozostałe paczki.

       W sumie w naszej szkole powstało 56 piernikowych paczuszek, które zostały wysłane do DPS w Miliczu, Schroniska dla Bezdomnych w Szczodrem, w czym pomógł Michał z klasy 4c wraz z rodzicami oraz dzięki uprzejmości p.Małgorzaty Kochanowicz zawiezione do DPS w Płazie.

       Dziękujemy za piękną wspólną akcję i zachęcamy do kolejnych działań.

       Kaktusy Helenki wraz z Opiekunem.

      • Pierścień Świętej Kingi

      • 12 grudnia w Kopalni Soli w Bochni odbył się Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej Pierścień Świętej Kingi.  

       Prawie setka najlepszych recytatorów z rejonów prezentowała swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych. 

       Naszą szkołę reprezentowali: 

       Anastazja Glistak z klasy 2c, Alicja Brzana z klasy 8bi oraz Michał Bartoszczuk z klasy 4c, który zdobył wyróżnienie w kategorii klas 4-6, recytując wiersz „Modlitwa za mamę” Władysława Bełzy. 

       Naszym Recytatorom gratulujemy, wszyscy spisali się na medal. Życzymy też dalszych sukcesów. 

       Podczas konkursu uczestnicy mieli okazję zwiedzić kopalnię, poznać historię tego miejsca przedstawioną w multimedialnych pokazach. Udało się również zdobyć autograf przewodniczącego Jury, aktora pana Tadeusza Chudeckiego i zrobić wspólne zdjęcie.  

       Radzie Rodziców dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs. 

      • Konkurs „Portret Świętego Mikołaja”

      • Coroczny szkolny konkurs plastyczny „Portret Świętego Mikołaja” został rozstrzygnięty!

       W wyniku głosowania plebiscytowego Grand Prix trafiło do uczennicy klasy I d Liliany Sieczko, a wyróżnienia otrzymują:

       - Roksana Ciupek – klasa I b (i),

       - Aniela Duda – klasa II b (i),

       - Natalia Nowak – klasa II b (i),

       - Ludwik Szafran – klasa II c,

       - Zuzanna Szorn- klasa I b (i),

       - Nadia Dadowska – klasa V a,

       - Gabriela Pawlak – klasa V a,

       - Aleksandra Taborska – klasa VII a,

       - Anna Nerush – klasa VII c (i),

       - Michał Zagórski – klasa VIII a.

        

       Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za efektywną i efektowną współpracę oraz ufundowanie nagród. Do zobaczenia za rok podczas kolejnej edycji konkursu!

       Beata Perek, Agnieszka Białożyt, Magdalena Kamińska

       fotogaleria

       https://photos.app.goo.gl/vzBekgqocgJTyihw7

      • Konkurs „Dzieci i młodzież kontra nałogi”

      • Miło nam poinformować, że dwóch Uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych w gminnym konkursie „Dzieci i młodzież kontra nałogi”. Bartosz Pluta z klasy 1ci został nagrodzony w kategorii klas I-III i zajął II miejsce. Stanisław Myrcik z klasy 6as zdobył II miejsce, w kategorii klas IV-VIII. Prace uczestników zostały uwiecznione na kartach kalendarza. Gratulujemy!

       Wychowawcy

       Dalia Lutkiewicz

       Monika Antończyk

       Barbara Siekiera

      • Paczuszka dla maluszka

      • W naszej szkole trwa akcja Paczuszka dla maluszka. Jest to ogólnopolska inicjatywa, podczas której zbierane są świąteczne paczki dla podopiecznych placówek opiekuńczych i leczniczych. 

       Nasze wsparcie trafi do wychowanków chrzanowskiego domu dziecka – Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie. 

       W paczkach mogą znajdować się artykuły higieniczne: kremy, szampony, mydła, żele, proszki do prania, art. Chemii gospodarczej oraz bielizna (majtki, skarpetki) dla dzieci w wieku szkolnym i nastolatków, gry, puzzle, książki, kolorowanki, artykuły papiernicze, świąteczne niespodzianki dla dzieci. Paczki zostawiamy pod tablicą z „paczuszkową” choinką naprzeciw portierni. 

       Informacje o zbiórce można znaleźć na specjalnie przygotowanych papierowych bombkach. 

       Zbiórka trwa do 19 grudnia. 

       Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, dzielmy się dobrem. 

      • Doświadczenia chemiczne

      • W miniony czwartek mieliśmy przyjemność podziwiać pokazy -🧪 doświadczenia chemiczne🌡️, prowadzone przez Pracowników  👩‍🔬👨‍🔬UniLab Labolatorium Analityczne.

       Dowiedzieliśmy się, że UniLab oferuje wsparcie przy prowadzeniu badań laboratoryjnych⚖️ oraz projektach badawczych ⏱️📟w obszarze kosmetycznym, 💄farmaceutycznym👨🏻‍🔬 i suplementów diety.💊

       Uczniowie 🧍‍♀️🧍z ciekawością śledzili 👀szereg ciekawych doświadczeń💨. Żywa lekcja chemii,🌡️ pokazała, że świat 🌍 doświadczeń chemicznych,🧪🌡️⚖️ odczynników i analiz może być fascynujący 🔎i niezwykle przydatny 🔭w codziennym życiu.💉⚗️

       Dziękujemy serdecznie Pracownikom UniLab👩‍🔬👨‍🔬, za wspaniałą lekcję!👏💐

      • Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu "Pierścień Świętej Kingi"

      • W dniu 1.12. br. pięcioro naszych uczniów wzięło udział w powiatowych eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu "Pierścień Świętej Kingi", które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini. W gronie finalistów znalazły się Anastazja Glistak z kl. 2c, która zajęła 1 miejsce w swojej grupie wiekowej. Wśród klas IV-V Michał Bartoszczuk, uczeń klasy 4c zajął 2 miejsce, wśród najstarszych, nasza Alicja Brzana z klasy 8b zajęła 3 miejsce. W dniu 12 grudnia wezmą Oni udział w etapie ogólnopolskim, który będzie miał miejsce w kopalni soli w Bochni. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

      • Samorząd uczniowski

      • Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozpoczęli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia od wspólnego udekorowania choinki szkolnej i tym samym wprowadzili Nas w świąteczną atmosferę.

      • 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

      • W naszej szkole działa grupa wolontariatu „Kaktusy Helenki” . Grupa powstała 7 lat temu i gromadzi uczniów, którzy chcą działać dla dobra drugiego człowieka. Naszą przewodniczką jest Helenka Kmieć, młoda misjonarka z Libiąża.

       Uczestniczymy i sami organizujemy wiele akcji pomocowych – zbiórki charytatywne, kiermasz „Wyślij pączka do Afryki”, Światowy Dzień Ubogich, Misja Piernik, warsztaty dla dzieci.

       Uczestniczymy w dwóch projektach edukacyjnych „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” i „Podaj Dobro dalej”.

       Wszystkich, którzy chcą dzielić się dobrem z innymi zapraszamy do naszej grupy. Zostań Kaktusem !

       Zachęcamy do obejrzenia filmu, który został nagrany podczas spotkania w Krakowie, na którym prezentowały się najlepiej ocenione zespoły wolontaryjne w Małopolsce.

        

      • Andrzejki

      • W środę 29.11 w naszej szkole przenieśliśmy się w świat magii i wróżb andrzejkowych. Już od samego rana uczniowie z niecierpliwością przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne koperty z przepowiedniami, poznawali znaczenie daty urodzenia oraz zawód przyszłości. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego 

      • Konkurs dla klas I-III i VIII "Portret Mikołaja"

      • Prace wszystkich uczestników tegorocznego konkursu zostaną zaprezentowane w holu szkolnym, zwycięzcy wybrani w drodze głosowania i nagrodzeni w przyszłym tygodniu.

       Beata Perek

       Magdalena Kamińska

       Agnieszka Białożyt