• Aktualności

      • „Poznajemy zmysł dotyku”– świetlica szkolna

      • W środę, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach zorganizowanych z okazji odbywającego się w naszej szkole tygodnia sensorycznego. Dzieci dowiedziały się dlaczego zmysł dotyku jest tak ważny w życiu człowieka. Następnie samodzielnie wykonały masy plastyczne, które wykorzystaliśmy do wspólnej, wesołej zabaw

      • 21 marca w Naszej szkole odbyły się dwa ciekawe wydarzenia.

      • ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA w którym to uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki nie do pary jako symbol zwiększania świadomości na temat ludzi z trisomią 21.

       DZIEŃ BEZ PLECAKA, który w Naszej szkole obchodzony jest jako dzień integrujący społeczność szkolną.

      • Konkurs Poezji Religijnej

      • Marzec w naszym rejonie jest czasem Konkursu Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć. 14.03. 2023 r. nasi uczniowie pod opieką ks. Wojciecha Gazdowicza wzięli udział w XXX Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej w Libiążu.

       W kategorii klasy I-III naszą szkołę reprezentowali Aniela Duda (klasa Ib) i Michał Bartoszczuk (klasa IIIc). Michał zdobył drugie miejsce, Aniela otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV-V startowała Liliana Okoczuk (klasa IVc), która zdobyła drugie miejsce. W klasach VI-VIII wystartowała Milena Skowrońska (klasa VIIIa), niestety bez dalszych sukcesów.  

        Nasi laureaci tydzień później wzięli udział we wręczeniu nagród i w XIX Regionalnym Konkursie Poezji Religijnej, który odbył się w Libiąskim Centrum Kultury. W rywalizacji najlepszych recytatorów z powiatów chrzanowskiego, niepołomickiego i wielickiego nasi uczniowie także odnieśli sukcesy: Michał Bartoszczuk w swojej kategorii wierszem "Kolorowe Anioły" zdobył II miejsce, zaś Liliana Okoczuk, dzięki recytacji wiesza "Pakowała się babcia do nieba" otrzymała wyróżnienie spośród swoich rówieśników. 

       Mamy nadzieję, że nasi recytatorzy dalej będą odnosili sukcesy w kolejnych konkursach, czego im życzymy.

      • Poznajemy Japonię

      • 16 marca uczniowie klasy 5as uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

       Nie tylko podziwiali urok niezwykłego miasta, ale także zwiedzili wystawę pt. “Kimona” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

       Piątoklasiści odbyli wirtualną podróż do Japonii – Kraju Kwitnącej Wiśni.

       Dzięki pani przewodnik dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o kulturze Japonii.

       Uczniowie podczas warsztatów wykonali zakładki do książek metodą origami.

       Zdjęcia są miłą pamiątką z wycieczki.

      • BIEGAMY NA ORIENTACJĘ

      • 1 marca 2023 roku członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczego PTT uczestniczyli w XVIII Powiatowym Rajdzie na Orientację.

        

       Do rywalizacji zgłosiło się 730 uczestników z 20. szkolnych kół krajoznawczych PTT z powiatu chrzanowskiego. Trasę wytyczono w rejonie Płazy, a tamtejsza szkoła była bazą zawodów.

       Uczniowie mieli za zadanie w ciągu półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację.

       Nasi uczniowie w kategorii drużynowej klas I-V zajęli pierwsze miejsce.

       Gratulujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne akcje organizowane przez opiekunów Szkolnego Koła Krajoznawczego PTT.

       Barbara Siekiera

       Bożena Tomaszewska

       Więcej informacji na stronie Przełomu:

        

       https://przelom.pl/45134-zamiast-pojsc-na-wagary-pobiegli-w-rajdzie-na-orientacje-znamy-wyniki-zawodow-zdjecia.html

        

      • Konkurs

      • W dniu 17 marca w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach odbył się I Gminny Konkurs Matematyczno-Finansowy „Ekonomiczne potyczki” pod patronatem Burmistrza Miasta Chrzanowa.

       Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, wzbudzanie zainteresowań tematyką ekonomiczną, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

       Do konkursu przystąpiło 20 uczniów.

       Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły ósmoklasistów w składzie:

       Adam Bartoszczuk i Maksymilian Jędryka oraz Kaja Miętkiewicz i Jakub Kurowski.

       Pierwsze miejsce w konkursie zajęli Kaja Miętkiewicz i Jakub Kurowski.

        

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       Mariusz Puzinowski

      • Nowe książki w języku ukraińskim i angielskim w szkolnej bibliotece

      • Pod koniec lutego, dzięki współpracy naszej biblioteki z Fundacją Powszechnego Czytania, otrzymaliśmy od niej bezpłatnie w ramach akcji „Książka chroni” pakiet 11 egzemplarzy książek w języku ukraińskim oraz 51 pozycji wydanych w języku angielskim.

       To już kolejny taki pakiet otrzymany od Fundacji. W poprzednim roku szkolnym, dzięki jej wsparciu, nasz księgozbiór wzbogacił się o 22 pozycje w języku ukraińskim. Otrzymane książki bardzo ucieszyły uczniów pochodzących z Ukrainy i są przez nich bardzo chętnie wypożyczane.

       Nowe książki dotarły do nas za pośrednictwem Wydawnictwa Nowa Era.

       Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to warto wesprzeć Fundację Powszechnego Czytania i podejmowane przez nich akcje. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://fpc.org.pl/wspieraj/ .

       Dziękujemy bardzo za otrzymane pozycje oraz zachęcamy uczniów do wypożyczania nowych książek.