• Talent plastyczny Oliwii

• Oliwia  Klakla z klasy 2as została nagrodzona w X Powiatowym Konkursie Czytelniczo - Plastycznym pod hasłem: Moja ulubiona książka. Oliwia wykonała rysunek do książki Waldemara Cichonia pod tytułem ,,Cukierek". Jej praca zachwyciła jurorów.

Gratulujemy Oliwii i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.

• Kiermasz na rzecz Hospicjum w Wilnie.

• W piątek w naszej szkole odbył się kolejny kiermasz słodkości. Tym razem chcieliśmy wesprzeć wileńskie hospicjum. Uczniowie z grupy Kaktusy Helenki przygotowali słodkie wypieki. Na nasze stoisko dotarły również słodkości przygotowane przez innych uczniów i ich rodziców oraz p. Magdę, naszą szkolną psycholog.

Wszystkie wypieki i desery rozeszły się błyskawicznie, za co dziękujemy uczniom i nauczycielom odwiedzającym nasze stoisko.

Łącznie na rzecz hospicjum przekazaliśmy 2152,57zł.

Dla podopiecznych hospicjum Kaktusy Helenki przygotowują kartki oraz szydełkowe serduszka, które zostaną przekazane na ręce siostry Michaeli Rak, założycielki wileńskiego hospicjum.

PS. Wiadomość od s. Michaeli „Jesteście kochani bardzo Wam dziękuję”.

• Eliminacje Mam Talent

• W Naszej Szkole odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu Mam Talent.

Do finału zakwalifikowali się następujący uczestnicy:

Magdalena B. 1c Nadia T. 2c Maria C. 2c Anastazja G. 2c Anna S. 3b Nikola F., Alicja K. 3b Joanna S. 4a Maja S. 4c Lena S., Julia P. 4c Jan Ł. 6b Nadia G., Tola K., Klaudia D.7d, 8a

Gratulujemy!!!Życzymy powodzenia w finale.

FINAŁ konkursu odbędzie się 19 czerwca 2024 na dużej sali gimnastycznej o godz. 9:45

• Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

• Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia to projekt edukacyjny, którego XVII edycja odbyła się w tym roku szkolnym. Nasza szkoła, reprezentowana przez uczniów z grupy Kaktusy Helenki brała w nim udział po raz szósty.

W obecnej edycji wzięło udział 114 szkół z całej Małopolski. 7 maja odbyły się przesłuchania dwudziestki najlepszych zespołów, które przed komisją prezentowały swoje całoroczne działania.

Nasz występ zatytułowany był "Autostrada dobra". Razem z Carlo Acutisem i Helenką Kmieć, wędrowaliśmy trasą naszych działań.

Nasz tegoroczny projekt uzyskał łącznie 42 punkty na 46 możliwych do zdobycia.

To bardzo wysoki wynik, ale najważniejsze dla nas jest dobro, które przez nasze ręce dotarło do wielu potrzebujących osób w Polsce i na świecie.

Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy działać - naszym bliskim - rodzicom, dziadkom, rodzeństwu - za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość. Społeczności szkolnej - uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, Dyrekcji - za zaangażowanie i wspieranie naszych przedsięwzięć. Szczególne dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za życzliwość i wsparcia, także materialne.

Dziękujemy też, tym wszystkim, z którymi w tym roku współpracowaliśmy, podejmując różne wyzwania

Razem możemy zmieniać świat.

• SUKCES UCZNIA KLASY 7d!

• Jan Dworak z klasy 7d otrzymał wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski - skąd nasz ród”, zorganizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Janek wykonał projekt serii znaczków pocztowych związanych z czterema obszarami tematycznymi: kulturą i nauką, religią i Kościołem, wojnami, bitwami i wydarzeniami oraz sportowcami - mistrzami i patriotami.

26 kwietnia 2024 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala, w czasie której zostali nagrodzeni zwycięzcy.

Jankowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

• Akcja Żonkile 2024

• Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile. Tym razem uczniowie klasy 4c i 7d uczestniczyli w lekcjach historii oraz języka polskiego, które były poświęcone tematyce powstania w warszawskim getcie. Zwiedzając szkolną wystaw, uczniowie poszerzyli także wiedzę na temat społeczności lokalnej. Mieli możliwość zapoznać się z historią mieszkańców Chrzanowa, którzy zostali odznaczeni Medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

• 3 Maj

• 3 maja 2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć we mszy świętej za Ojczyznę z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie: Michał Zagórski, Maciej Sacha oraz Julia Hebda wspaniale reprezentowali naszą szkołę  Dziękujemy uczniom i rodzicom obecnym na uroczystości za postawę i wsparcie.

Joanna Małecka

• Żonkilowe kamyczki

• Nasi uczniowie przygotowali piękne kamyczki na konkurs pt. #kamyczkiNadziei.

Kamyki pomalowane w żonkilowe wzory przekażemy do hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Po rozstrzygnięciu konkursu kamyczki trafią w różne miejsca w Polsce i nie tylko, promując idee pomocy na rzecz hospicjum. Ich drogę będzie można śledzić obserwując profil #KamyczkiNadziei.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursem i życzymy powodzenia naszym artystom.