• Aktualności

      • Tańce z KLANZĄ

      • Pedagogika zabawy. Zajęcia szkolnych specjalistów doskonalące komunikację, umiejętność kooperacji oraz stawiania granic w kontaktach interpersonalnych. 

      • ŚWIĘTOJAŃSKIE BAJANIE, CZYLI CHRZANOWSKA BAJECZNICA

      • Zapraszamy szkoły podstawowe  gminy Chrzanów  do  udziału w międzyszkolnym konkursie ŚWIĘTOJAŃSKIE BAJANIE, CZYLI CHRZANOWSKA BAJECZNICA już po raz piaty. W tym roku finał konkursu odbędzie się 12 czerwca o godzinie 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.  

       Zapraszamy

       Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie

      • Klasa 1bi 

      • Nikodem Nowak zajął 1 miejsce w zorganizowanym przez szkolną bibliotekę konkursie czytelniczym "Czytanie? Lubię to!", w kategorii klas 1-3. Gratulujemy! Otrzymał dyplom i książkę, ufundowaną przez Radę Rodziców. Dziękujemy. 

      • Informacja dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych

      • DOTYCZĄCA REKRUTACJI DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY w roku 2023

       w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie

        

       W dniach od 14 sierpnia 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie będzie pełniła dyżur wakacyjny.

       Rekrutacja na dyżur wakacyjny obejmuje wyłącznie dzieci uczęszczające do Przedszkoli Samorządowych / oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Chrzanów.

       Wnioski o przyjęcie na dyżur wakacyjny należy składać w terminie od 01.06.2023r. do 07.06.2023r. do godz. 14:00 w placówkach, które będą pełniły dyżur.

       Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny wymaga złożenia poniższych DOKUMENTÓW ( do pobrania ze strony internetowej wybranej placówki):

       1. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego na dyżur wakacyjny

       2. Oświadczenie w celu przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego na dyżur wakacyjny (załącznik do wniosku)

       Druki dokumentów dostępne są na stronie internetowej szkoły
       https://sp8chrzanow.edupage.org/a/dyzur-wakacyjny

        

       Korzystanie z wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkole odbywa się zgodnie ze statutem i możliwościami organizacyjnymi szkoły. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 31.03.2022 r. dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyrektor placówki może określić szczegółowe zasady bezpieczeństwa zdrowotnego w regulaminie placówki . Szczegółowa organizacja pracy oddziałów przedszkolnych zależy od liczby zgłoszonych i przyjętych dzieci. Żywienie dzieci w oddziałach przedszkolnych odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług cateringowych zawartej pomiędzy rodzicami / prawnymi opiekunami dziecka a obecnym dostawcą żywienia.

        

       O ostatecznej decyzji przyjęcia dziecka do szkoły na dyżur wakacyjny zostaną Państwo powiadomieni przez dyrektora, najpóźniej do dnia 14.06.2023 r. drogą mailową lub telefonicznie.

        

       Dyrektor szkoły

        

       WNIOSEK_o_przyjecie_dziecka_na_dyzur_wakacyjny_2023.pdf

       oswiadczenia-rodzicow-2023.pdf

       dyzury_2023_SP.pdf

       dyzury_2023.pdf

        

      • klasa 3bi

      •  Zielony patriotyzm w klasie 3 bi

       "Sprzątamy dla Polski" 

       W dniu 22 kwietnia w związku z obchodami Dnia Ziemi, w całej Polsce wszyscy wzięli się do pracy by uczynić coś dobrego dla nas wszystkich, dla matki ziemi. Uczniowie klasy trzeciej b integracyjnej nie byli obojętni, pod opieką Ilony Wyrwiak i Agnieszki Sroki zakasali rękawy i wzięli udział w piątej edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski" promując szczytne idee dbania o nasze środowisko.

        

       zdjęcia do pobrania pod adresem

       https://drive.google.com/drive/folders/1DqdMRF4ey8T_LY62Um03cw9HmdsZDwiR?usp=sharing

        

       Klasa 3 bi na rycerskim szlaku

       Z okazji zajęć otwartych dla przyszłych pierwszoklasistów w naszej szkole, uczniowie klasy trzeciej bi wraz z wychowawczynią Iloną Wyrwiak, zainspirowani historią słynnych polskich rycerzy, oraz licznych na owe czasy zamków warownych, postanowili wspólnie wykonać wystawę baśniowych budowli, tak by godnie powitać swych nowych kolegów. Dzieci przygotowały wspaniałą aranżację, w której zobaczyliśmy zamki, strój rycerski, bojowy rynsztunek, instrumenty muzyczne z dawnej epoki. W naszej szkole zabrakło jedynie smoka...

       Wszyscy stanęli na wysokości zadania, kierując się słowami, że można na nas polegać jak na Zawiszy Czarnym.

        

       zdjęcia do pobrania pod adresem

       https://drive.google.com/drive/folders/1U_75dcD4jnJySkwa6tqqC52Lq5INxC8-?usp=sharing

      • Osiągnięcia w Konkursach przedmiotowych

      • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie godnie reprezentowali Naszą szkołę w konkursach przedmiotowych.

       JAKUB KUROWSKI uczeń klasy 8c został LAUREATEM Małopolskiego Konkursu Historycznego oraz FINALISTĄ Małopolskiego Konkursu Geograficznego, jak również FINALISTĄ Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

       ALEKSANDRA POŁETEK uczennica klasy 8bi została FINALISTKĄ Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

       Aleksandrze oraz Jakubowi serdecznie gratulujemy. Jesteśmy wszyscy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

        

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie

      • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

      • W dniu 16 marca 2023 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W naszej szkole brało w nim udział 48 uczestników od klasy pierwszej do ósmej. Wyróżnienia otrzymali: Biela Igor i Baliś Sebastian z klas szóstych w kategorii Beniamin , Kwapisz Piotr z klasy siódmej oraz Kurowski Jakub i Aleksandra Połetek z klas ósmych w kategorii Kadet. Gratulacje dla wyróżnionych i wszystkich uczestników.                                                    Bożena Trzcionkowska 

      • VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

      • W dniu 11.05.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim, w którym wzięło udział 19 uczniów klas IV-VIII z 10 szkół powiatu chrzanowskiego.Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego- mgr Martę Szostek-Trzep i mgr Dorotę Ślusarczyk-Małecką. W tym roku uczniowie czytali 'Harry Potter and the Philosopher’s Stone' J.K.Rowling i byli oceniani za poprawność językową, tempo i płynność czytania, interpretację czytanego tekstu i ogólny wyraz artystyczny przez jury w składzie:

        

       1. przewodnicząca jury-mgr Teresa Mosna

       2.członek jury-mgr Marta Szostek-Trzep

       3.członek jury-mgr Monika Hojoł

        

       Nagrody dla uczniówzostały zasponsorowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, za co bardzo dziękujemy!

       Nagrody otrzymali uczniowie:

       1 miejsce- Magdalena Malik SP nr 6 Chrzanów

       2 miejsce- Maria Tętnowska SP nr 8 Chrzanów

       3 miejsce- Rozalia Szkaradek SP nr 3 Libiąż

       Wyróżnienie- Bartosz Mamica SP Balin

       Wyróżnienie- Julia Muszyńska SP nr 1 Chrzanów

       Wyróżnienie- Oliwia Wójcik SP nr 8 Chrzanów

       Pani dyrektor SP8- mgr Jadwiga Banasik przywitała wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Pani dyrektor mgr Ewa Kuczała wręczyła nagrody zwycięzcom.

       Swoją obecnością zaszczyciła uroczystość pani kierownik Biura Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Chrzanowa pani Beata Drabiec.

       Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • W czasach PRL-u

      • 4.05.2023 r odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego uczniów klas ósmych „Życie w PRL”. Uczniowie klas:8as, 8bi i 8c mieli możliwość wybrania jednego z zadań projektowych do wykonania: 

       1) przeprowadzić wywiad z członkami rodziny. 

       2) przygotować skrzynkę pamięci - Życie w PRL-u 

       3)przygotować prezentację nt. osiągnięć okresu PRL-u w różnych dziedzinach życia np. motoryzacja, sport, muzyka, literatura, technika, sztuki plastyczne, nauka, moda  

       4) opracować prezentację nt. działalności opozycji antykomunistycznej  pt. „Polskie miesiące”. 

       5) przygotować pokaz mody z okresu PRL-u. 

       Do projektu dołączyli uczniowie klas 8d i 8e, którzy wykonali plakaty propagandowe. 

       Kulminacyjny dzień miał miejsce 4.05. kiedy został przeprowadzony pokaz mody z okresu PRL-u. Uczniów z klas 8a,8bi i 8c wsparli nie tylko koledzy i koleżanki z 8d i 8e prezentując ciekawe stylizacje, ale również p. dyr. Jadwiga Banasik, panie wicedyrektor: Ewa Kuczała i Małgorzata Pieczara ora panie Agnieszka Koniuch – Sarniak i Brygida Susuł. 

       Dzięki uprzejmości Wodociągów Chrzanowskich sp.z.o.o. i Rady Rodziców wszyscy uczniowie szkoły mogli raczyć się wodą z saturatora. 

       Projektowi towarzyszy wystawa przygotowana w oparciu o materiały zebrane przez uczniów oraz przez nauczycieli historii. Wystawę można oglądać do 10.05. 

       Adriana Błachut i Ilona Zielińska 

      • Gra o Konstytucję

      • 28.04. w naszej szkole obchodzone było Święto Narodowe 3 Maja. Uczniowie klasy 6 bi pod kierunkiem pani Ilony Zielińskiej i pani Barbary Kowalskiej przeprowadzili "Grę o Konstytucję" dla klas 4- 6.  

       Zabawa ta polegała na rozwiązywaniu różnych zadań o charakterze interdyscyplinarnym na poszczególnych stanowiskach usytuowanych w holu szatni-  były tu szyfry, układanki, kody qr do odczytania za pomocą skanera i wiele innych zadań,  aby zdobyć karteczkę z hasłem do krzyżówki. Każda klasa finalnie spotykała się na terenie biblioteki i tam ostatecznie rozwiązywała krzyżówkę pod kierunkiem Strażnika Konstytucji. Wszystkim udało się zdobyć Certyfikat ukończenia gry i zapewne poszerzyć i utrwalić  wiadomości z historii Polski dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gratulacje. 

      • 3 Maja

      • 3 maja 2023r.,  podczas  mszy świętej w kościele  pw. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz złożenia kwiatów przy pomniku Zwycięstwa i Wolności na Placu Tysiąclecia, uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w oficjalnej części obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowanych w naszym mieście.

      • Klasowy Turniej Wiedzy o Chrzcie Polski w klasie 6d

      • W związku z obchodami rocznicy chrztu Polski uczniowie klasy 6d wzięli udział w Klasowym Turnieju Wiedzy o Chrzcie Polski. Turniej był poprzedzony lekcją historii połączonej ze zwiedzaniem szkolnej wystawy poświęconej temu ważnemu w historii Polski wydarzeniu. Klasowym mistrzem wiedzy o chrzcie Polski został Igor Biela. Kolejne miejsca zajęli: Jan Dworak, Ada Barcik i Adam Jaglarz. Gratulacje dla zwycięzców!

       E. Kuczała

      • Mobilne Planetarium

      • W dniu 24.04.2023 r. tuż pod dachem naszej szkoły odbyła się kosmiczna podróż, pokaz w Mobilnym Planetarium – kinie sferycznym. W namiocie w kształcie półkuli uczniowie mogli przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych obejrzeć zaprezentowane materiały edukacyjne, których tematem była podróż na Księżyc. Pokaz cieszył się zainteresowaniem ze strony naszych uczniów.

      • Polonez w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

      • Z okacji Święta Narodowego uczniowie klas 1-8 zatańczyli poloneza. Taniec poprowadzili uczniowie klasy 3c pod kierunkiem pani Teresy Dąbek

       krótka filmowa relacja oraz motaż p. Brygida Susuł