• Aktualności

      • Konkurs: Mistrz Klawiatury 2024 

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów informatyki z klas 4-8 do udziału w konkursie "Mistrz Klawiatury 2024" organizowanym przez naszą szkołę. Konkurs ma na celu wyłonienie osób o najwyższych umiejętnościach w szybkim i precyzyjnym pisaniu na klawiaturze. 

       Termin: Konkurs odbędzie się w dniu 21 maja 2024 roku. 

       Zgłoszenia proszę przekazać do p. Zięby Katarzyny oraz p. Susuł Brygidy 

       Można zgłaszać się poprzez dziennik elektroniczny lub osobiście w sali 7a i 8a 

       Dopuszczalna własna klawiatura.  

        

      • Projekty

      • Piątka uczennic z grupy Kaktusy Helenki brało udział w projekcie edukacyjnym "Podaj dobro dalej". Od listopada realizowały zadania, w tym roku szczególnie związane z osobami niepełnosprawnymi. Dziewczęta znalazły się w dziesiątce najlepszych grup projektowych w Polsce. W czerwcu wezmą udział w uroczystej Gali Laureatów, podczas której poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji projektu. Zamieszczamy film przygotowany jako podsumowanie tych wydarzeń.

       Prosimy o polubienie go na kanale Youtube - film, który zdobędzie najwięcej polubień otrzyma nagrodę publiczności - prosimy o wsparcie !!!!!

        

        

       Zakończył się również pierwszy etap projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia". Nasza grupa została zakwalifikowana i zaproszona na przesłuchania półfinałowe.

       Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nasze akcje, współpracowali, aby wspólnie nieść pomoc światu.

       Bo nie jest trudno dobrym być, wystarczy tylko chcieć… (M. Żelazek)

      • Zaproszenie

      • W dniach 6 – 7. 05. 2024 biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I – III na bajki muzyczne wg Carla Orffa, Emila Jaques – Dalcroze’ a; Zoltana Kodaly’a

       Wychowawców proszę o uzgodnienie terminu.

      • Konkurs o Emilii Wojtyłowej

      • 26 kwietnia w Wadowicach odbył się etap finałowy II Konkursu Wiedzy o Rodzinie Wojtyłów, w tym roku poświęcony osobie Emilii Wojtyłowej – matki Karola Wojtyły.

       W konkursowych zmaganiach wzięło udział ponad 1000 uczestników z całej Małopolski. Wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Przechodząc kolejne etapy konkursu w gronie finalistów znaleźli się: Alicja Brzana i Dominik Szklarczyk z klasy 8bi. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat życia Emilii Wojtyłowej oraz jej roli i wpływu na osobę przyszłego Papieża.

       Nasi uczniowie wraz z opiekunem mieli okazję odwiedzić Muzeum Domu Rodzinnego Karola Wojtyły oraz posmakować w wadowickich kremówkach.

       Ali i Dominikowi serdecznie gratulujemy.

      • X Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych

      • 22 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 7 bi tworzący zespół teatralny "Tańcuszka z Klasą" wystąpili na scenie Centrum Kultury w Libiążu w ramach X Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych, prezentując sztukę "Dziady cz. 2" na podstawie dramatu Adama Mickiewicza.

       Młodzi artyści godnie reprezentowali naszą szkołę. Jesteśmy pod wrażeniem tak wspaniałego występu. 

       Opiekunowie: Barbara Siekiera i Barbara Kowalska 

      • Konkurs plastyczny

      • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5as Weronika Resiuła została laureatką diecezjalnego konkursu plastycznego "Mój Kościół".

       Weronice i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

      • VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

      • W dniu 25.04.2024 roku w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim, w którym wzięło udział 18 uczniów klas IV - VIII z 11 szkół powiatu chrzanowskiego. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego mgr Dorotę Ślusarczyk-Małecką i mgr Wiolettę Łopuszyńską. W tym roku uczniowie czytali 'Harry Potter and the Philosopher’s Stone' J.K.Rowling i byli oceniani za poprawność językową, tempo i płynność czytania, interpretację czytanego tekstu i ogólny wyraz artystyczny przez jury w składzie:

       1. przewodnicząca jury-mgr Bogusława Mrowca- nauczyciel języka angielskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

       2.członek jury-mgr Ewa Dzierwa- nauczyciel języka angielskiego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie

       3.członek jury-mgr Sylwia Macuda – nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Szarych Szeregów w Chrzanowie.

       Konkurs został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, a nagrody dla uczniów zasponsorowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, za co bardzo dziękujemy!

       Nagrody otrzymali uczniowie:

       1 miejsce- Alicja Brzana SP nr 8 Chrzanów

       2 miejsce- Amelia Kołoda SP nr 5 Chrzanów

       3 miejsce- Magdalena Malik SP nr 6 Chrzanów i Alicja Gugnacka SP 10 Chrzanów

       Wyróżnienie- Lena Mówińska SP 10 Chrzanów

       Wyróżnienie- Gabriel Muszyński SP nr 8 Chrzanów

       Wyróżnienie- Oskar Olszewski SP Myślachowice

       Wyróżnienie- Jonathan Zychowicz SP 1 Chrzanów

       Pani dyrektor SP8- mgr Jadwiga Banasik przywitała wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczyciła uroczystość pani wiceburmistrz Jolanta Zubik, wicestarosta Bartłomiej Gębala i członek Rady Powiatu pan Adam Potocki.

       Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Akcja Żonkile 2024

      • Klasa 2as po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Żonkile. Akcja upamiętnia Powstanie w Getcie Warszawskim z 19 ÌV 1943 roku. Uczniowie kl. 2a uczestniczyli w lekcji warsztatowej w Muzeum w Chrzanowie.

      • SPRZĄTANIE BESKIDÓW Z PTT 20 kwietnia 2024 r

      • Pogoda nas nie rozpieszczała, jednak warto było wziąć udział w corocznej akcji Sprzątania Beskidów z PTT. Uczniowie SKK PTT z naszej szkoły porządkowali czerwony szlak na Klimczok -1117 m.n.p.m. Śmieci jest coraz mniej !!!To bardzo pocieszające!!! Pomimo przeróżnych zmian pogody wszystkim dopisywały humory. Dziękujemy organizatorom imprezy: bielskiemu i chrzanowskiemu oddziałowi PTT za opiekę przewodnicką i całą organizację. Rodzicom za pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą.

       Brawa dla naszej młodzieży i najmłodszego członka naszego Koła- uczennicy Nadii Cudak z 1 as za zaangażowanie i wytrwałość.

       Do zobaczenia na kolejnej, majowej akcji „Sprzątania Beskidów” – Beskid Żywiecki: okolice Babiej Góry.

        

       Opiekunowie SKK PTT: Bożena Tomaszewska, Katarzyna Walenciak

      • Dzień Ziemi

      • Z okazji DNIA ZIEMI, przypadającego 22 kwietnia 2024r w naszej szkole zorganizowano szereg działań :

       1. Zorganizowano konkurs plastyczny

       - uczniowie klas 6 i 7 rysowały plakat, którego hasło to "Myśl globalnie działaj lokalnie - każdy z Nas zyska na ochronie środowiska"

       - uczniowie klas 4 i 5 wykonali prace plastyczne- "Rośliny chronione w Polsce"

       opiekunowie konkursu: Beata Perek, Joanna Pięta i Renata Kostrzewińska.

       2.Uczniowie klas 5 na lekcjach techniki , wykonali zabawki z wykorzystaniem surowców wtórnych.

       opiekun Katarzyna Zięba

       3. 5 kwietnia 2024r uczniowie naszej szkoły , członkowie SKK PTT uczestniczyli w akcji sadzenia drzew w Pogorzycach.

       20 kwietnia 2024r zorganizowana została Akcja Ekologiczna " Sprzątamy Beskidy" dla SKK PTT.

       opiekunowie : Bożena Tomaszewska , Barbara Siekiera

       4. Uczniowie klas 8 wykonali prezentacje multimedialne na temat zrównoważonego rozwoju, zanieczyszczenia i ochrony naszej planety.

       opiekunowie: Joanna Pięta, Konrad Iwaszkiewicz

       prezentacje do pobrania

       Konflikt_w_relacji_czlowiek_-_srodowisko.odp

       autor Jan Dworak 7d

       Czym jest idea zrównoważonego rozwoju i jakie są jego zasady

       autor Jan Talaga 7d

      • Spotkanie z poezją dla ZNP

      • Uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny pt. „Spotkanie z poezją” dla emerytowanych nauczycieli Związku Nauczycielstwa Polskiego  w Chrzanowie.  

       9 kwietnia 2024 roku Michał Bartoszczuk (kl. 4c), Milena Grzesiak (kl. 4bi), Dominik Nowak (kl. 4bi) oraz uczniowie z klasy 6bi: Paulina Stopa, Julia Trenda, Nina Ząbkowska, Julia Motyl, Jan Łyszczarz, Szymon Bogusz, Jan Samborski wyrecytowali najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

       Nauczyciele byli zachwyceni talentami naszych młodych artystów. Michał oczarował pedagogów recytacją wiersza pt. "Anioły".  Nie kryli także łez wzruszenia podczas występu Jana Łyszczarza, który swoim wykonaniem utworów: "Śpiewam i tańczę" oraz "Skyfall" skradł serca zgromadzonych nauczycieli.

       Wszyscy uczestnicy spotkania czekają na kolejny wzruszający występ naszych uczniów.

       Może z okazji Dnia Nauczyciela?

       Jesteśmy z Was dumni i życzymy kolejnych sukcesów!

       Opiekunowie:

       Barbara Siekiera

       Arletta Bąba

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU CZYTELNICZO - PLASTYCZNEGO OKŁADAKA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI

      • W kategorii klas I - III

       I miejsce -  Hania Popiało kl. Id

       II miejsce - Marcin Nędzkowski kl. IIIb

       III miejsce - Ewa Zając kl.  IIc

       Wyróżnienie:   Alicja Piwowarczyk kl. IIa

        

       W kategorii klas IV - VIII

       I miejsce - Veronika Kolomiiets kl. V c

       II miejsce - Michał Zagórski  kl. VIII a

       III miejsce Weronika Resiuła kl. V as

       Wyróżnienie : M Kieres kl. V as

      • Akcja Ekologiczna "Sadzenie Drzew z PTT"

      • Organizatorem corocznej akcji ekologicznej jest Nadleśnictwo Chrzanów oraz chrzanowski oddział PTT. Uczniowie naszej szkoły posadzili sadzonki sosny na terenie leśnym w Pogorzycach. Ciekawa lekcja przyrody w terenie przyniosła pożytek nie tylko przyrodzie, ale i młodzieży, która uczyła się poprawnego wysadzania roślin oraz spędzania czasu w sposób aktywny. W akcji wzięło udział 200 uczniów szkół podstawowych Chrzanowa, Trzebini i Babic.

        

       Opiekunowie SKK PTT : Barbara Siekiera, Bożena Tomaszewska

       Nauczyciele sprawujący opiekę: Barbara Kowalska, Katarzyna Walenciak, Jarosław Oprządek

      • Konkurs Wielkanocna Pisanka

      • 22 kwietnia 2024r. w Naszej Szkole odbył się konkurs plastyczny " Wielkanocna Pisanka" 🐣🥚🌷 dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Każdy uczestnik otrzymał drobny podarunek za udział 🍭🍬

       Prace konkursowe zawisły na wystawie w holu głównym i odbyło się głosowanie. Wyniki przedstawiają się następująco:

       Grand Prix 🏆otrzymała Martyna C. z klasy 2c w jej imieniu nagrodę odebrała wychowawczyni p. Agnieszka

       Wyróżnienie:

       Liliana S. 1d

       Nadia T. 2c

       Zuzanna K. 2as

       Seweryn R. 3ci

       Gratulujemy!!! 👏👏👏

        Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!

      • Podsumowanie konkursu

      • 27 marca 2024r. w Bibliotece Miejskiej odbyło się Podsumowanie XV Gminnych Spotkań Literacko-Artystycznych pod hasłem "Ale to już było...". Z naszej szkoły nagrody otrzymali : Kaja Jonik z klasy 7a ( wyróżnienie w konkursie recytatorskim,) Zosia Łysak z klasy 5as ( III miejsce w konkursie teatralnym ), Weronika Resiuła  z klasy 5as  ( II miejsce w konkursie teatralnym ), Wiktoria Bolek z klasy 6c ( III miejsce w konkursie plastycznym ), Ania Nerush z klasy 7ci ( II miejsce w konkursie plastycznym ).

        Laureatem I miejsca ( w konkursie plastycznym ) został Michał Bartoszczuk z klasy 4c.

       Dziękujemy wszystkim uczniom za  piękne prace i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

       Beata Perek

       Barbara Siekiera

      • Wielkanocne konkursy

      • Przed Wielkanocną uczniowie przygotowali świąteczne kartki z życzeniami dla Papieża Franciszka. Razem z prawie 2 tysiącami uczestników wzięli udział w konkursie organizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

       W Niedzielę Palmową w parafii św. Jana Chrzciciela odbył się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Nasze uczennice Zosia i Marysia Ch. z klasy IIc przygotowały najwyższą, ponad 5 metrową palmę zdobywając 1 miejsce w konkursie. Lenka P., również z klasy IIc, zdobyła wyróżnienie.

       Zakończył się również szkolny etap konkursu diecezjalnego „Mój kościół”. Z kilkudziesięciu prac komisja szkolna wybrała 9, które reprezentują naszą szkołę w diecezjalnym finale. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia.

       Prace zakwalifikowane do etapu diecezjalnego przygotowali:

       Amelia P. z kl. 1d

       Liliana S. z kl. Id

       Anastazja G. z kl. IIc

       Antonina M. z kl. IIas

       Amelia B. z kl. IIIbi

       Marcin N. z kl. IIIbi

       Zofia Ł. z kl. Vas

       Weronika R. z kl. Vas

       Maria K. z kl. Vas

      • Wielkanocny występ

      • Pragniemy podzielić się niezwykłym wydarzeniem, które miało miejsce na naszej szkolnej scenie! Klasy 1as i 2bi przygotowały magiczny występ z okazji Dnia Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie ze swoją kreatywnością i zaangażowaniem przygotowali niezapomniane widowisko, które poruszyło serca wszystkich widzów. Każdy moment był pełen radości i nadziei! Chcemy wyrazić ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów za ich ciężką pracę i pasję, jaką włożyli w przygotowanie tego wyjątkowego występu. Dzięki Wam atmosfera Wielkanocy w naszej szkole jest jeszcze bardziej magiczna! Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji być z nami, przygotowaliśmy krótką galerię zdjęć, abyście mogli poczuć magię tego wyjątkowego dnia! Niech Wielkanoc będzie pełna radości, miłości i nadziei dla nas wszystkich! 

       zapraszmy do galerii zdjęć na szkolnym fb