• Aktualności

      • Festiwal "Bliżej Siebie"

      • 25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV Festiwalu Twórczości Integracyjnej „Bliżej Siebie“ w Trzebini. Grupa „Magiczne Ósemki“ wykonała piosenkę z repertuaru zespołu Brathanki pt. „Czerwone korale“ i otrzymała gromkie brawa. W ramach prezentacji osiągnięć nasze uczennice przygotowały pracę plastyczną, która znalazła się na wystawie. Organizatorzy zapewnili poczęstunek i upominki dla wszystkich uczestników Festiwalu.

       Uczniowie wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pokrycie kosztów związanych z uczestnictwem i przejazdem na Festiwal.

       Monika Hojoł

       Wioletta Mierniczek

       Joanna Mińszczak

      • Gminny Konkurs Pięknego Czytania

      • Pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania.

       27 października bieżącego roku miał miejsce finał VIII Gminnego Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów Szkół Podstawowych,  który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Brali w nim udział nasi uczniowie: Aleksandra Lewandowska kl.2bi, Milena Pleńska kl.3bi oraz Michał Bartoszczuk z kl.3c. Zwycięzcą w kategorii klas drugich i trzecich został nasz uczeń Michał Bartoszczuk z klasy 3c. 

       Serdecznie gratulujemy mu odniesionego sukcesu. Pozostałym uczniom dziękujemy za udział i włożony wkład pracy. Nie zapominamy o naszych Nauczycielach- Pani Teresie Dąbek i Pani Bożenie Tomaszewskiej, które przygotowywały uczniów do konkursu, im również gorąco dziękujemy.

                                                   

                                                                                Koordynator szkolnego etapu Ilona Wyrwiak

      • „Szkoła pamięta”

      • Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta

      • Prelekcja

      • Często młodzi ludzie popełniają czyny karalne nie mając świadomości, że zdarzenie, w którym biorą udział, nosi znamiona przestępstwa lub wykroczenia. Podczas spotkania (20 X 2022 r.) uczniów klas IV z przedstawicielem Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie sierż. Pauliną Kowalską omówiono katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych.  Prelekcja była okazją, by uświadomić uczniom, jak łatwo popaść w konflikt z prawem. Miała również na celu podkreślenie, jak wiele zależy od ich poczucia roztropności i odpowiedzialności.

      • Europejski Tydzień Kodowania

      • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

       CodeWeek to: świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Nasza szkoła jak co roku podjęła to wyzwanie. Uczniowie pod kierunkiem pań: Brygidy Susuł, Katarzyny Zięby wraz z uczniami tworzyli gry komputerowe. Końcowym efektem każdej stworzonej gry była możliwość ściągnięcia swojej gry na telefon. Tworzenie własnej gry bardzo się uczniom podobało.

      • VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania Dla Uczniów Szkół Podstawowych.

      • W dniach 18. i 19. października 2022r. odbyły się szkolne eliminacje do VIII Gminnego Konkursu Pięknego Czytania Dla Uczniów Szkół Podstawowych.

       Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych:

       · Klasy 2-3

       · Klasy 4-6

       · Klasy 7-8.

       Każdy z nich odczytał fragment książki przygotowany przez organizatora („Karolcia” M. Kruger, „Podróż za jeden uśmiech” A.Bahdaj, „Baśniobór” B.Mull).

       Zwycięzcami zostali: Aleksandra Lewandowska kl. 2bi, Milena Pleńska kl. 3bi, Michał Bartoszczuk kl. 3c, Julia Kierc kl. 6d, Stanisław Sękowski kl. 6ci, Alicja Brzana kl. 7bi, Aleksandra Doległo kl. 8d.

       Wyróżnienia otrzymali: Dariusz Śliwka kl. 5bi, Adam Śmiałek kl. 6a, Kaja Miętkiewicz kl. 8a, Maria Tętnowska kl. 8d.

        

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

       Organizatorzy szkolnego konkursu:

       T.Dąbek, B.Tomaszewska, I.Wyrwiak, S. Macuda, W.Mierniczek, M.Żarek

      • Szkolny konkurs pięknego czytania

      • 18.10.2022 r. osiemnaścioro uczniów klas drugich i trzecich wzięło udział w drugim- szkolnym etapie konkursu pięknego czytania. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności czytając przygody uroczej Karolci z książki Marii Kruger. Oceniano: poprawność, tempo czytania, modulację głosową, oddziaływanie na emocje słuchacza.

       Naszą szkołę w gminnym etapie konkursu reprezentować będą: Aleksandra Lewandowska z klasy 2bi, Milena Pleńska z 3bi i Michał Bartoszczuk z klasy 3c.

       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Organizatorzy: Ilona Wyrwiak, Teresa Dąbek, Bożena Tomaszewska

      • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      • 14 października 2022r. w Naszej Szkole odbyły się obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

       Uczniowie klasy 1as, 4b, 4c, 4d, 5as, 8a, 8e razem z nauczycielami przygotowali Koncert Życzeń dla wszystkich pracowników Szkoły. (fotorelacja już wkrótce) 

       Samorząd uczniowski w obecnym roku szkolnym przeprowadził plebiscyt. Oto wyróżnieni nauczyciele: pani Barbara Siekiera, pan Mariusz Puzinowski, pani Izabela Gębicka, pani Katarzyna Zięba, pani Joanna Pięta, pani Brygida Susuł, Pani Teresa Mosna, Pani Bożena Trzcionkowska, pani Barbara Gawryś, ksiądz Wojciech Gazdowicz, pan Stanisław Zając, pani Joanna Małecka, pani Edyta Szczurek, pan Dawid Skoczylas, pani Renata Kostrzewińska. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich Uczniów przekazały Paniom Dyrektorkom wyróżnienia za ogromną ilość pracy, serca i trudu włożoną w kształtowanie uczniów naszej szkoły.

       Nauczyciele otrzymali dyplomy oraz Śnieżne Sowy wydrukowane na drukarkach 3D, które szkoła otrzymała z projektu Laboratoria Przyszłości.

       Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu słodkich upominków dla pracowników szkoły.

       Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy.

      • Ogłaszamy szkolny konkurs dotyczący PRAW DZIECKA pt.: "Swoje prawa mam i dobrze je znam".

      • Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas 1-3 i 4-8. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach:

        

       I. Uczniowie klas 1-3 wykonują prace plastyczne związane z tematyką praw dziecka, dowolną techniką w formacie A4 (blok techniczny).

       II. Uczniowie klas 4-8 zachęcamy do napisania pracy literackiej na temat praw dziecka. Swoją twórczość reprezentują w postaci opowiadania, eseju lub wiersza.

        

       Prosimy o składanie prac konkursowych do 8 listopada do

       p. A. Białożyt (gabinet 11d) i p. M. Kochanowicz (sala 13B).

        

       Ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce 15 listopada.

       Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

      • Dzień tabliczki mnożenia

      • 7 października W ramach światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w edukacji wczesnoszkolnej zorganizowano: Konkurs o Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Rywalizowali w nim najlepsi trzej uczniowie z poszczególnych klas trzecich.

       W rywalizacji uczniowie musieli się wykazać nie tylko znajomością tabliczki mnożenia. Przy ocenie liczyła się nie tylko poprawność, ale również tempo obliczeń.

       W tym dniu wielu uczniów klas trzecich wykazało się umiejętnością  tworzenia rymowanek ułatwiających zapamiętanie tabliczki mnożenia.

       Rymowanki wyeksponowano na szkolnym korytarzu.

       Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia wywalczył uczeń klasy 3as Leon Czech

       Na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy 2c Wojciech Gurdek

       Trzecie miejsce podzielili uczniowie klasy 3as Joanna Skrzypaszek i Franciszek Zięba

       Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki

                                                                                                                      Gratulacje!

                                                                                                                      Organizator konkursu

                                                                                                                      Justyna Dyląg

      • Gry i zadania

      • Gry i zadania na dobry klimat w grupie stanowią ciekawą możliwość stworzenia stabilnego, pełnego zaufania i partnerskiego klimatu grupowego. Dostarczają świetnej rozrywki, mają wpływ na budowanie poczucia własnej wartości, uczą prawidłowej komunikacji. Uruchamiają procesy myślowe, a także emocje, co sprzyja uwewnętrznianiu treści, jakie ze sobą niosą. Świadomość własnych przeżyć poprawia samopoczucie. Osoby, które dysponują pełnym dostępem do emocji podstawowych, są bardziej energiczne i witalne, ponieważ dostęp do emocji usprawnia procesy neurobiologiczne, powoduje wzrost efektywności energetycznej i wzmacnia integrację mózgu, która opiera się na współpracy.

       Agnieszka Białożyt (pedagog szkolny)

       Magdalena Kamińska (psycholog szkolny)

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • W naszej szkole w dniu 7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia . W klasach IV - VIII na zajęciach prowadzonych przez nauczycieli matematyki został zorganizowany konkurs, z którego  wyłonieni zostali uczniowie z tytułem Mistrz Tabliczki Mnożenia.

      • Klasa 1bi

      • W tym roku szkolnym klasa 1bi bierze udział w warsztatach fotograficznych - fotografia bez aparatu "Fotografia organiczna". Zajęcia odbywają się w piątki. Warsztaty są realizowane we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini -z pracownia fotograficzną. Warsztaty prowadzi naucz. Karol Mroziewski oraz Agnieszka Niemiec -Kłaput.

       Po zakończonych warsztatach powstanie wystawa fotograficzna uczestników warsztatów.

       Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy.

      • Klasa 1a

      • Klasa 1as realizowała cykl zajęć o bezpieczeństwie. Największe zainteresowanie wywołały zajęcia o udzielaniu pierwszej pomocy prowadzone przez uczennice z klasy VIII przygotowane przez p. wicedyrektor Ewę  Kuczałę.

      • Święto ortografii

      • 15 września w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. W rywalizacji uczestniczyło 34 uczniów klas 4-8.

       Najlepsi okazali się uczniowie klas ósmych: Aleksandra Połetek i Jakub Kurowski, to oni reprezentowali szkołę w etapie gminnym konkursu "O pióro Burmistrza".

       II miejsce zajęła Alicja Brzana, natomiast III miejsce wywalczył  Dariusz Śliwka.

       Wyróżnienia:

       Maja Socha, Kaja Miętkiewicz, Krzysztof Bodurka, Gabriel Muszyński, Hanna Rak i Rozalia Starzyńska.

       Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za  liczny udział w konkursie.

                                     Organizatorzy: Michalina Żarek i Barbara Siekiera

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      • W dniach 29-30 września 2022 r. w szkolnej bibliotece odbywały się zajęcia dla najmłodszych czytelników z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie klasy I as i I c wysłuchali opowiadania Ewy Stadtmüller pt. „Jak Skrzat Jagódka misia z zającem pogodził”, a trzecioklasiści z klasy III c poznali bajkę Gerdy Wagener pt. „Wilczek”. Po przeczytanej lekturze uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela bibliotekarza, a następnie tworzyli piękne prace plastyczne.