Aktualności
Wakacje
🏊♀️✨ XXIII Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka*✨🏊♂️
Za nami wyjątkowe sportowe wydarzenie pełne emocji, determinacji i pięknych chwil! 💙
Podczas XXIII Mityngu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka zawodnicy pokazali, że pływanie to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim pasja, przełamywanie własnych granic i radość ze wspólnego działania. 🏅🌊
Z ogromną radością gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałych wyników! 👏
🥇 Szymon Modrzejewski z klasy 8bi zdobył I miejsce!
🥈 Gabriela Jarczyk z klasy 4bi wywalczyła II miejsce!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych startów, wytrwałości i sportowego ducha! 👏
Jesteśmy dumni z Waszej pracy, zaangażowania! 💙👏
Dziękujemy trenerom, opiekunom, sędziom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego niezwykłego wydarzenia. ♥️
Fundacja im. Brata Alberta
Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Chrzanowie
Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie
Niech pływacka pasja dalej inspiruje i dodaje siły! 💪🏊
Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników. 🍦🍧🍨
Podziękowanie
Podziękowanie dla Pana Piotra Łabuzka oraz firmie JP-GEO za za pracę na rzecz szkoły oraz społeczności uczniowskiej. Pan Piotr pomagał w organizacji wycieczek oraz sfinansował dla szkoły dwa komplety strojów sportowych, w których nasi uczniowie mogą rywalizować na zawodach.
Dziękujemy!
Jak nie czytam jak czytam!
11 czerwca w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza Jak nie czytam jak czytam!
Celem akcji było zgromadzenie w jednym miejscu jak największej ilości osób czytających i pokazanie, że książki jednoczą, książki umilają czas oraz wyjść na przeciw statystykom i udowodnić, że nasza społeczność lubi książki 🙂
Zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, każdy uczeń miał ze sobą swoją ulubioną lekturę, klasa 1bi wymyśliła i wyrecytowała swoją rymowankę, klasa 3d przygotowała pomysłowy plakat z okładkami swoich ulubionych książek, a Wojtuś z 2as przygotował i przyniósł tablice z humorystycznym hasłem o dinozaurach i książkach:) Uczniowie bardzo chętnie chcieli czytać na głos fragmenty ze swoich książek. Na koniec wspólnie przeczytaliśmy/wyrecytowaliśmy "Lokomotywę".
Dziękuję za zainteresowanie.
Pierwsza Dyrektor naszej szkoły w latach 1985–1993.
ŚP. ANNA GŁOWNIA
Pierwsza Dyrektor naszej szkoły w latach 1985–1993, nauczycielka fizyki.
Z głębokim smutkiem żegnamy Panią Dyrektor Annę Głownię – osobę, która z pasją, oddaniem i niezwykłą determinacją tworzyła historię naszej szkoły.
Pani Dyrektor Anna Głownia była architektem naszej szkolnej wspólnoty. Obejmując funkcję pierwszego dyrektora w 1985 roku, podjęła się zadania wymagającego ogromnej siły, odwagi i zaangażowania. Dzięki Jej uporowi oraz wizji szkoła zaczęła funkcjonować mimo trudnych początków i warunków dalekich od idealnych. Wielu z nas pamięta pierwsze lekcje odbywające się w nieukończonych, surowych pawilonach – to właśnie tam Pani Anna budowała fundamenty naszej placówki.
Jako nauczycielka fizyki z ogromną pasją przybliżała uczniom tajemnice świata nauki. Potrafiła stworzyć atmosferę życzliwości, bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku nawet w trudnych, początkowych latach istnienia szkoły. Była liderką, która nie tylko kierowała placówką, ale przede wszystkim troszczyła się o ludzi – uczniów, nauczycieli i pracowników – budując społeczność, której wartości pozostają żywe do dziś.
Pani Dyrektor Anna Głownia pozostanie w naszej pamięci jako osoba wyjątkowa: odważna wizjonerka, wymagający i oddany pedagog, a przede wszystkim człowiek o wielkim sercu. Szkole oddała to, co najcenniejsze – swój czas, wiedzę, pracę i całe swoje zaangażowanie.
„Są ludzie, których obecność buduje fundamenty na całe życie.”
Rodzinie oraz Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Z wizytą w przedszkolu
lasa 3a w odwiedzinach 😊
Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 9 im. J. Brzechwy w Chrzanowie ❤️
Było dużo radości, wspólnej zabawy z chustą animacyjną oraz kreatywnej pracy w zespołach 🎨🤝
Wielu trzecioklasistów wróciło do swojego dawnego przedszkola, co wywołało mnóstwo pięknych wspomnień 💭
Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom obsługi za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę 🌷
Sukcesy naszych uczniów w konkursie matematycznym!
28 maja 2026 r. nasi uzdolnieni matematycznie uczniowie z klas trzeciej i ósmej wzięli udział w IX edycji gminnego konkursu „Matematyczne Trójki w Trójce”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie. W rywalizacji uczestniczyło aż 10 szkół.
Każda trzyosobowa drużyna miała do rozwiązania 12 łamigłówek, trzy zadania tekstowe o podwyższonym stopniu trudności oraz zadanie dodatkowe:🔹 klasy trzecie – układanie wzoru z tangramu🔹 klasy ósme – matematyczne sudoku
Zmagania wymagały nie tylko wiedzy, ale także świetnej organizacji pracy i umiejętności współpracy, ponieważ na wykonanie wszystkich zadań zespoły miały tylko 60 minut.
👏 Nasi matematyczni mistrzowie z klasy 8a – Brunon, Szymon i Wiktor – zajęli bardzo dobre IV miejsce w swojej kategorii, plasując się tuż za podium.
👏 Uczniowie klasy 3a w składzie Hania, Lila i Szymon wywalczyli V miejsce wśród klas trzecich.
🎉 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych matematycznych sukcesów! Trzymamy kciuki za kolejne konkursy!
Opiekunowie: J. Dyląg, S. Zając
1
Akcja czytelnicza JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM !
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA CHĘTNYCH UCZNIÓW do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam jak czytam"
Kiedy? 11 czerwca (czwartek) o godz.10.00.
Gdzie? W razie brzydkiej pogody spotkajmy się na sali w łączniku, jeżeli deszcz nam nie przeszkodzi spotkajmy się na boisku szkolnym, weźcie ze sobą kocyk i ulubioną książkę.
Głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.
Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły i gośćmi. Że książki to nie tylko lektury i pozycje poważne, o wysokim progu wejścia, lecz również te rozrywkowe, niewymagające wysiłku.
Proszę by każdy miał ze sobą ulubioną książkę:)
Do zobaczenia :)
Podsumowanie konkursów bibliotecznych z okazji Tygodnia Bibliotek
Przedszkole
Iga Czopkiewicz, Pola Mikołowska, Kacper Kurdziel, Emilia Zając, Marta Siewniak, Ania Suszcz, Alicja Suszcz, Miłosz Antos
Klasy 1-3
I miejsce Liliana Sieczko kl.3d
II miejsce Aleksandra Kuchta 1as
Za udział w konkursie
Jagoda Dąbrowska, Lena Walder, Stanisław Kapa, Tymon Majcherczyk, Lilianna Suszcz, Stanisław Urbańczyk, Kajetan Warzecha, Marcel Ziajka, Maciej Zając, Mieszko Czopik
Klasy 4-8
I miejsce Alicja Piwowarczyk kl. 4as
II Weronika Słomska 7as
III Lena Pawlik 4c
Wyróżnieni: Oliwia Sieczko 5ci, Bartosz Środa 4c
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach 🙂
Innowacja pedagogiczna: „Sposób na Panią Twardowską”
Uczniowie klasy 4bi od kilkunastu tygodni przygotowywali się do zaprezentowania na szkolnej scenie ballady „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. Nareszcie przyszedł czas, gdy efekty swojego zaangażowania mogli pokazać rodzicom i bliskim. W kolejnym tygodniu byli oklaskiwani także przez koleżanki z klasy 4as.
W piątkowe popołudnie sala lekcyjna zamieniła się w gwarną karczmę, w której mistrz Twardowski (w tej roli Adam) stawił czoła podstępnemu Mefistofelowi, w którego wcielił się Maksymilian. Najjaśniejszym punktem widowiska okazała się jednak sama tytułowa Pani Twardowska (Alicja). Jej wejście na scenę wywołało salwy śmiechu, a widok uciekającego w popłochu przez dziurkę od klucza diabła został nagrodzony gromkimi brawami. W związku z Dniem Matki i nadchodzącym Dniem Ojca były też wzruszające chwile – wiersze i życzenia dla rodziców. Młodzi aktorzy z klasy 4bi wykazali się talentem recytatorskim i aktorskim. Barwne przedstawienie udowodniło, że klasyka nie jest nudna, a szkolna scena może stać się miejscem doskonałej zabawy.
Sylwia Macuda, Joanna Mińszczak
Tydzień Bibliotek
Z okazji Tygodnia Bibliotek biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów propozycję dwóch konkursów.
Celem konkursów było:
- Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych
- Motywowanie do samodzielnej twórczości
- Doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji
Pierwszy dedykowany dla Grup Przedszkolnych oraz Uczniów klas 1-3 polegał na wykonaniu prac plastycznych pt. ”Moja wymarzona biblioteka”
Do konkursu z Oddziałów Przedszkolnych zgłosiło się 8 osób
Z klas 1-3: 32 osoby
Oceniana była zgodność z tematem, stopień trudności, samodzielność
Nagrodzono:
OP Wyróżnienia za udział
Iga Czopkiewicz, Pola Mikołowska, Kacper Kurdziel, Emilia Zając, Marta Siewniak, Ania Suszcz, Alicja Suszcz, Miłosz Antos
SP
I miejsce Liliana Sieczko kl.3d
II miejsce Aleksandra Kuchta 1as
Za udział w konkursie
Jagoda Dąbrowska, Lena Walder, Stanisław Kapa, Tymon Majcherczyk, Lilianna Suszcz, Stanisław Urbańczyk, Kajetan Warzecha, Marcel Ziajka, Maciej Zając,
Drugi konkurs dla klas 4-8 polegał na wykonaniu KALIGRAMU ze słowem biblioteka. Pracę wykonało i przyniosło do biblioteki w terminie 29 uczniów.
Oceniano głównie zgodność z tematem, pomysłowość, kreatywność, samodzielność.
Nagrodzono:
I miejsce Alicja Piwowarczyk kl. 4as
II Weronika Słomska 7as
III Lena Pawlik 4c
Wyróżnieni: Oliwia Sieczko 5ci, Bartosz Środa 4c
Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem!
Za nagrody dziękujemy Radzie Rodziców.
Dziękuję za pomoc w ocenie prac konkursowych Paniom
Beacie Perek
Ewelinie Fudale
Barbarze Kajfasz
Wycieczka
20 maja 2026 r. uczniowie klas 4as i 4c uczestniczyli w wycieczce do Doliny Kobylańskiej i Bolechowickiej. Wędrówkę malowniczą trasą poprowadził pan Remigiusz Lichota z PTT oddział w Chrzanowie. Nie zabrakło czasu na wspólne zabawy, grę w piłkę oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Towarzyszyła nam piękna pogoda i świetne humory – to był bardzo udany dzień!
Katarzyna Zięba
4
🎨 Mamy to! Ogromny sukces naszych uczniów w powiecie! 📸
Z wielką dumą i radością informujemy o fantastycznych wynikach reprezentantów naszej szkoły w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „Dla Mojej Mamy”, którego organizatorem jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.
Nasi uczniowie zachwycili jury swoją wrażliwością, kreatywnością oraz doskonałym warsztatem, zdobywając najwyższe miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych! Oto lista naszych laureatów:
-
🥇 I miejsce w konkursie fotograficznym – uczeń klasy 8c Olaf Likus
-
🥈 II miejsce w konkursie fotograficznym – uczennica klasy 8b Paulina Stopa
-
🏅 Wyróżnienie w konkursie plastycznym – uczennica klasy 6c Hanna Nowak
Prace konkursowe, będące pięknym, artystycznym wyrazem miłości do mam, zyskały ogromne uznanie. Gratulujemy Wam tak wspaniałego sukcesu i życzymy, aby ta nagroda była motywacją do dalszego rozwijania swoich artystycznych pasji!
opiekunami konkursu były
Brygida Susuł
Katarzyna Zięba
-
Malarka historii Chrzanowa
Uczennica kl. 1 bi, Mają Stanowska, zdobyła 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem: W XVII wieku w Chrzanowie... Wcześniej wraz z klasą uczestniczyła w warsztatach pod tym samym tytułem organizowanych przez Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie. Zapamìętane wiadomości przedstawiła na swoim rysunku. Gratulujemy Mai sukcesu.
Czy świat zwierząt może jeszcze czymś zaskoczyć?
Klasy 1 as oraz 3ci przekonały się, że zdecydowanie tak! Podczas wycieczki do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie uczniowie odkrywali niezwykłe ciekawostki, które często brzmią jak zagadki z innego świata.
Wśród spacerów i obserwacji pojawiały się momenty zdziwienia, uśmiechu i wielu pytań. W niektóre informacje naprawdę trudno było od razu uwierzyć — i właśnie to sprawiło, że ta wyprawa była tak wyjątkowa 🌿🦒!
Każdy z nas zapamiętał coś dla siebie i zabrał ze sobą swoje własne „najciekawsze odkrycie” ✨.Jeśli chcecie wiedzieć, co nas najbardziej zaskoczyło — zapytajcie nas w szkole 😃!
TRZYMAJ FORMĘ!
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w realizowaniu zewnętrznego programu prozdrowotnego "Trzymaj Formę!". W realizację aktywnie włączyli się wychowawcy klas, nauczyciele przedmiotu i szkolni specjaliści. Uczniowie podczas zajęć tematycznych przygotowywali plakaty promujące zdrowe odżywianie, plansze tematyczne, rysunki, a także krzyżówki profilaktyczne i zagadki. W starszych klasach często rozwiązywali quizy profilaktyczne, samodzielnie sprawdzając w ten sposób swoją wiedzę. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej, wykorzystując metody aktywizujące, przygotowywali zespołowe prace plastyczne obrazujące podstawowe zasady zdrowego trybu życia. Dziękujemy całej społeczności uczniowskiej za zaangażowanie i aktywność 🙂
Koordynatorzy
Konkurs
Tydzień Bibliotek spotkanie autorskie
15 maja w bibliotece gościliśmy niezwykle miłą, sympatyczną i zdolną poetkę Helenę Gleń. Tym razem Pani Gleń przyszła do biblioteki na prośbę Przedszkolaków z naszych oddziałów przedszkolnych. Dzieci były bardzo skupione na twórczości naszej poetki, słuchały jej poezji i ciekawych opowieści, chętnie zadawały pytania. Dziękujemy pani Helenie za ciekawe i pasjonujące spotkanie, życzmy wielu tematów i okazji do dalszego pisania 🙂
Lekcja historii
Uczniowie klas 8 uczestniczyli dziś w wyjątkowej wizycie studyjnej w byłym Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Auschwitz-Birkenau Memorial and Museum.
Podczas pobytu młodzież miała okazję nie tylko zwiedzić teren Miejsca Pamięci, ale również wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, które pozwoliły lepiej zrozumieć tragiczne wydarzenia II wojny światowej oraz losy więźniów obozu.
Była to niezwykle ważna i poruszająca lekcja historii, skłaniająca do refleksji nad wartością życia, pokoju, szacunku i tolerancji. 🕯️
To doświadczenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
#Pamiętamy #AuschwitzBirkenau #WizytaStudyjna #LekcjaHistorii #Klasy8 #NigdyWięcej
3
Drodzy Ósmoklasiści!
Archiwum Aktualności
