• Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w czasie trwania epidemii

• 1. Osoby korzystające z biblioteki szkolnej zobowiązane są do stosowania ochrony ust i nosa.

2. Należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. stosować jednorazowe rękawiczki lub płyn dezynfekujący.

3. W bibliotece może przebywać równocześnie 5 czytelników. Pozostałe osoby oczekują na wejście na korytarzu, zachowując bezpieczny dystans.

4. Uczniowie mogą samodzielnie wybierać książki z działu literatury dla dzieci i młodzieży pod warunkiem założenia rękawiczek ochronnych lub obowiązkowej dezynfekcji rąk (pod nadzorem nauczyciela bibliotekarza). W tej sytuacji zwiększa się o 3 liczba osób mogących równocześnie przebywać w bibliotece. Lektury podaje bibliotekarz.

5. Uczniowie nie mogą korzystać z księgozbioru w czytelni – książki wypożyczane są do domu.

6. Uczeń wchodząc do biblioteki zachowuje bezpieczną odległość 1,5 metra i czeka w kolejce stojąc w wyznaczonych strefach. Po wypożyczeniu książek uczeń niezwłocznie opuszcza pomieszczenie biblioteki.

7. Uczniowie oraz ich rodzice mogą wysyłać zapytania i zamówienia na określoną książkę przez dziennik elektroniczny Librus.

8. Oddawane przez uczniów książki są składowane w wydzielonym miejscu, odseparowane od reszty książek i poddawane dwudniowej kwarantannie. W tym czasie nie mogą zostać wypożyczone kolejnym uczniom.

9. W przypadku ogłoszenia przez dyrektora szkoły zdalnego nauczania procedury ulegną zmianie.