• Świetlica

• Co słychać w świetlicy 2024/2025

• Z okazji Dnia Kropki śpiewaliśmy piosenkę o kropce i wykonaliśmy pracę plastyczną z kropką w roli głównej.

W trzecim tygodniu września mówiliśmy o zdrowym odżywaniu i aktywności fizycznej. Obserwując kolorową tęczę po wlaniu wody na talerzyk z kolorowymi cukierkami zdaliśmy sobie sprawę, że do wielu słodyczy dodawane są niestety sztuczne, a więc niezdrowe barwniki. Układaliśmy puzzle przedstawiające różne dyscypliny sportu a chętni uczniowie opowiadali jakie sporty uprawiają. Wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą talerz ulubionych owoców i warzyw. Śpiewaliśmy również z wielką ochotą piosenki harcerskie: „Stokrotka rosła polna” i „Płonie ognisko”.

Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej jesieni tydzień w świetlicy upłynął nam na tematyce jesiennej. Wspólnie wykonaliśmy piękną Panią Jesień, która ozdabia naszą świetlicę. Czytaliśmy wiersze „Jesienią” oraz „Na straganie”. W piątek odwiedziły nas starsze koleżanki z kadry zuchów, aby wspólnie się pobawić.

Miniony tydzień upłynął nam w świetlicy szkolnej na tematyce związanej ze zwierzętami. Opowiadaliśmy o naszych domowych pupilach, sklejaliśmy kolorowe zwierzęta z wycinanek, odkrywaliśmy zwierzęta z zakodowanych kolorowanek. Metodą origami wykonaliśmy morskie rybki. Uczyliśmy się wpadającej w ucho piosenki „Jesienna cza-cza”. Bawiliśmy się wspólnie ze starszymi koleżankami, które odwiedziły nas w ramach wolontariatu.

Podsumowanie akcji „Książka za jeden uśmiech”

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, którzy w ramach akcji „Książka za jeden uśmiech” w dniu 04.10.2024 oddali do świetlicy szkolnej swoje książki, których już nie czytają:

-Wiktoria Hebda 1c

-Natalia Pytel 3c

-Anastazja Glistak 3c

-Alicja Piwowarczyk 3as

-Aleksandra Lewandowska 4bi

-Marcin Nędzkowski 4bi

-Stanisław Sękowski 8c

-Anita Soja 2d

Koledzy i koleżanki ze świetlicy szkolnej gorąco dziękują😊

W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej wiele się działo. Wykonaliśmy piękne wiewiórki z ogonami z liści oraz muchomorki z rolek po papierze. Bawiliśmy się tangramem (chińska łamigłówka znana od około 3000 lat!) oraz puściliśmy wodze fantazji przy układaniu wzorów z kasztanów. Wielu uczniów polubiło składać origami z efektownymi rezultatami.

Z okazji Dnia Nauczyciela narysowaliśmy portrety naszych ulubionych wychowawców lub nauczycieli oraz wykonaliśmy kwiaty metodą origami. Z klocków próbowaliśmy zbudować budynek naszej szkoły. Natomiast z łupinek orzechów włoskich wykonaliśmy śliczne żółwie. Nie zabrakło czasu również na różne wspólne zabawy na dywanie.