• Klasy IV - VIII

• 2023/2024

• Uwaga !!!

Wydarzenia publikują się od najstarszej do najnowszej wiadomości

Dzień Chłopaka 7a

Z okazji Dnia Chłopaka klasa 7as wraz z p. Bożeną Trzcionkowską oraz p. Arlettą Bąba wybrała się na warsztaty robienia pizzy do  L’Antica Stazione - włoskiej trattorii mieszczącej się w budynku zabytkowego dworca kolejowego w Trzebini. Każdy uczeń własnoręcznie stworzył  pizzę pod okiem zawodowych kucharzy. Pizzę kochają wszyscy, niezależnie od wieku. 🍕🍕🍕🍕

Wycieczka

Uczniowie klasy 6bi oraz 7as wraz z nauczycielami podczas wycieczki lokalną drezynową w Regulicach podziwiali przepiękne widoki z pokładu 4-osobowych drezyn rowerowych (napędzanych przy pomocy mięśni swoich nóg). Podróż zakończyła się wspólnym ogniskiem.

klasa 5d

W dniu 20.10.23 uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wycieczce do muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wychowankowie byli oprowadzani przez przewodnika oglądając kolejne części ekspozycji, przy których nie sposób było się nie zatrzymać na dłużej. Mogliśmy przenieść się do odległych dla nas już czasów, kiedy ludzie otrzymywali kartki np. na żywność. Dowiedzieliśmy się też wielu faktów o Emilu Fieldorfie, generale pośmiertnie odznaczonym Orderem Orła Białego. Poznaliśmy historię Witolda Pileckiego, rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej. Mogliśmy posłuchać opowiadań przewodnika o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i w końcu o Cichociemnych. Oprócz tego obejrzeliśmy kanadyjską kolekcję broni dr. Stanisława Wcisłego, wśród której były bagnety, broń długa i krótka, hełmy oraz inne elementy ekwipunku żołnierskiego. Jednak największym zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła rakieta V2.

fotogaleia

AK

klasa 5c

Klasa 5c odwiedziła Muzeum Iluzji w Krakowie przenieśliśmy się do fascynującego świata, w którym wszystkiego, czego dotykaliśmy i co widzieliśmy, nie można było traktować dosłownie. Chodząc po kolejnych salach, mieliśmy okazję doświadczyć niesamowitych iluzji optycznych i zaskakujących efektów.

Muzeum oferuje wiele interaktywnych wystaw, które dają nam możliwość samodzielnego eksperymentowania z różnymi efektami wizualnymi. Jego głównym celem jest zaskakiwanie zwiedzających i prowokowanie ich umysłów do myślenia poza schematami.

Było to dla nas fascynujące doświadczenie, nie tylko jako miejsce rozrywki i zabawy, ale także doskonałe miejsce do uczenia się i rozwijania naszej wiedzy.

Brygida Susuł

Klasa 7as rozpoczęła przygotowania do świąt podczas wycieczki do Jaworzna. Sklepowe wystawy, Bożonarodzeniowy kiermasz wprowadziły wszystkich świąteczny nastrój. Uczniowie integrowali się w trakcie gry w kręgle. Mistrzami okazali się Hanna P. Iza K oraz Filip Ś. i Daniel.

Uczniowie 7as życzą Wesołych Świąt 🎄🎅🎀☃️❄️🎄🎅☃️🎀

Jak wykorzystać technologię, aby lepiej pracować w grupie i do tego jeszcze sprawdzić znajomość lektury świetnie przy tym się bawiąc i wcale nie będąc w szkolnych ławkach? Uczniowie klas szóstych już to wiedzą. 5 lutego 2024r. szkolny korytarz zamienił się w wielką planszę do gry. Pionkami były roboty pozyskane w ramach programu Laboratoria przyszłości. Niezwykłe drużyny, podążając tropem hobbita i krasnoludów rozwiązywały zadania tematyczne związane z lekturą J.R.R. Tolkiena"Hobbit, czyli tam i z powrotem".

W dniu 22/03/24 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Alvernia Planet największego studia filmowego w Polsce oraz jednego z najnowocześniejszych w Europie. Alvernia Planet na tle innych obiektów wyróżnia się niebanalnymi futurystycznymi rozwiązaniami architektonicznymi,
            miejsce to z pewnością dostarczyło naszym podopiecznym małego dreszczyku emocji w trakcie analizy tworzenia jednej akcji filmu długometrażowego. W takim miejscu łatwo możemy kreować fikcję wystarczy wykorzystać technologię, aby obrazy ukazywały nas w różnych miejscach na świecie pomimo tego, że wszytko zostało wykonane właśnie w takim studio jak Alvernia Planet.

Z wizytą w teatrze

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wraz z wychowawcami w środę 17 kwietnia obejrzeli spektakl pt. „Zemsta” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji imienia Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl został zaprezentowany w MOKSiR w Chrzanowie.

Komedia hrabiego Aleksandra Fredry jest ponadczasowa, świetnie skonstruowana, a do tego niezmiernie zabawna. To pełen ciepła i pobłażliwości obraz szlacheckiego świata.

Dzięki przedstawieniu przenieśliśmy się do wnętrza starego zamku z XVIII wieku. Zetknęliśmy się z sarmackim światem dawnej szlachty, jej kulturą, obyczajowością, sposobem ubierania się, wysławiania i postępowania.

Wątek sporu między Cześnikiem a Rejentem świetnie obrazuje przywary polskiej szlachty, a historia zgodnie z wymogami komedii kończy się szczęśliwie, ślubem Wacława i Klary oraz zgodą między zwaśnionymi właścicielami zamku.

Aktorzy wspaniale poradzili sobie nie tylko z wiernym przedstawieniem cech i temperamentu postaci, które grali, ale także z językiem z czasów Aleksandra Fredry.

Po przedstawieniu wzięliśmy udział w krótkich warsztatach zorganizowanych przez aktorów. Dzieci miały okazję wykonać podstawową rozgrzewkę aktorską z dykcji oraz świadomości oddechu i ciała. Następnie ochotnicy wykonywali zadania aktorskie. Wszyscy wykazali się niezwykłym talentem! Brawo młodzi artyści!

Warsztaty pomogą rozwinąć w dzieciach pewność siebie i wyobraźnię. A może będą początkiem rozwijania swojej pasji?

Barbara Siekiera

Zdjęcia na stronie teatru:

Klasy: 5a, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Zoo do Wrocławia. Podczas wycieczki wzbogacili swoją wiedzę na temat życia dzikich zwierząt 🐅🐆🐒🐏🐐🐂🐃🐙🐢🦍🦏🦂🦁🦌🦇🦊🦔🐼🐺 w różnych rejonach świata 🌍 Poznali warunki życia zwierząt mieszkających w Zoo.

Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni 😉