• Samorząd Uczniowski

opiekunowie:

p. Agnieszka Ronowicz

p. Katarzyna Zięba

W marcu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno-graficzny na logo Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane prace.  Zwyciężyło logo stworzone przez Tymoteusza Woźniaka.

Gratulujemy!!

Dzień, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy.

Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, pojemnik, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja.

Uczniowie, którzy wezmą udział w obchodach tego dnia i przyjdą bez plecaka, są zwolnieni z pytania.

Skąd pomysł?

Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA, gdzie dzieci w ten dzień przychodzą do szkół bez plecaków, a swoje książki i przybory przynoszą w plastikowych torbach lub po prostu w rękach.

Jaki jest tego cel?

Celem akcji jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.

#pokojdlaukrainy

8 marca DZIEŃ KOBIET

SOLIDARNI Z UKRAINĄ – ZBIÓRKA RZECZOWA

Rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę rzeczową dla mieszkańców Ukrainy.

Pragniemy włączyć się w działania podejmowane przez Urząd Miejski w Chrzanowie, MOKSiR oraz Miejsce Aktywności Mieszkańców w Chrzanowie.

W naszej szkole będziemy zbierać następujące artykuły, które następnie przekażemy do chrzanowskiego punktu zbiórki:

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, pakowane suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne.

Artykuły higieniczne: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, podpaski, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry.

Latarki, baterie, świece, zapałki, zestawy medyczne- bandaże, plastry.

Rzeczy zapakowane w workach, torbach papierowych zostawiamy w kartonie przy portierni.

Więcej informacji o chrzanowskiej zbiórce pod adresem:

Koordynator akcji

Darwina Matuszczak

wraz z wolontariuszkami z grupy Kaktusy Helenki oraz Samorządem Uczniowskim

14 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

14 października 2021 r. w Naszej szkole odbyły się obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Od samego rana Nasi nauczyciele oraz pracownicy szkoły przyjmowali życzenia a panująca miła atmosfera dodawała wszystkim dużo radości.

Samorząd uczniowski w tegorocznej Gali Złotych Piór wyróżnił następujących nauczycieli:

p. Natalia Szczurek, p. Bożena Tomaszewska, p. Teresa Mosna, p. Marta Szostek-Trzep, p. Mariusz Puzinowski, p. Konrad Iwaszkiewicz, p. Jarosław Sandecki, p. Katarzyna Zięba, p. Monika Hojoł

Nad wszystkim czuwali opiekunowie Samorządu p. Agnieszka Ronowicz, p. Katarzyna Zięba oraz nauczyciele przygotowujący akademię p. Joanna Małecka, p. Sylwia Macuda, p. Jarosław Oprządek, oraz p. Zbigniew Zięba.

Przedstawiciele klasy 8a, 8c oraz 7a w humorystyczny sposób zaprezentowali 5 typów nauczycieli, widzowie mogli próbować odnaleźć w nich cząstkę „siebie”. Było dużo śmiechu i radosnych spojrzeń.

Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu słodkich upominków.

Serdecznie Wszystkim dziękujemy!

Regulamin_szczesliwego_numerka_.pdf