Stacja meteorologiczna

Uczniowie klasy 5b na szkolnym kółku geograficznym prowadzili obserwacje pogody. Rejestrowali wskazania meteorologiczne takie jak temperatura, wilgotność powietrza, opady, ciśnienie, kierunek wiatru dzięki stacji pogodowej w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". W centralnej części szkoły została umieszczona tzw. budka meteorologiczna, w której znajduje się barometr, termometr, wskaźnik wiatru.

Labolatoria przyszłości - długopisy 3D, aparat fotograficzny w klasie 4c

Uczniowie klasy 4 c na zajęciach rozwijających zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa tworzyła świąteczne ozdoby wykorzystując długopisy 3D. Natomiast druga grupa fotografowała pracę swoich kolegów wykorzystując aparat fotograficzny pozyskany w ramach projektu : „Laboratoria przyszłości”. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.

Labolatoria przyszłości -  długopisy 3D w klasie 8bi

świąteczne ozdoby

Labolatoria przyszłości - Mikroskopy optyczne DO Biolight 300

Na zajęciach rozwijających z przyrody wykorzystano mikroskopy optyczne DO Biolight 300 pozyskane z projektu "Labolatoria Przyszłości" do obserwacji komórek roślinnych i zwierzęcych. Podczas realizacji projektu " Laboratoria przyszłości" uczennice z klasy 4bi ,uczyły się obsługi mikroskopu, oglądały komórki. sporządzały własny preparat mikroskopowy.

Laboratoria Przyszłości - w ramach projektu szkoła zakupiła kleje na gorąco.

Na lekcjach techniki bardzo często kleje są wykorzystywane do łączenia różnych elementów. Uczniowie klas 4 wykonali z wykorzystaniem kleju Pana Stopa, natomiast uczniowie klas 6 Pokój nastolatka.

klasy 4

klasy 6

Wykorzystanie aparatu fotograficznego pozyskany w programie Laboratoria Przyszłości

W dniu 10.11.2022 klasa 5B przygotowała akademie z okazji 104 rocznicy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Oprócz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych utworzyliśmy alfabet Niepodległej i przypomnieliśmy sobie niektóre fakty z historii naszego Kraju. Wszyscy pięknie śpiewali ale niewątpliwie swój talent wokalny pokazali nam Jan Łyszczarz z 5B i Alex Winiarski z 8C #szkolapamieta

więcej fotografi w zakładce aktualności listopad 2022

Pistolet do kleju pozyskany w programie Laboratoria Przyszłości

Podczas zajęć rozwijających zdolności i umiejętności - zajęcia plastyczne dla uczniów klas 1-3 wykorzystuję zakupione materiały : kleje, farby, pistolety do kleju. Dzięki tym pomocom mogę realizować bardziej ambitne i ciekawsze prace plastyczne. Dzieci korzystają z tych zasobów doskonaląc swoje umiejętności i zdolności.

Fotorelacja wykonana aparatem fotograficznym pozyskanym w programie Laboratoria Przyszłości.

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek, 10 listopada.

więcej fotografii w zakładce aktualności listopad 2022

„Innowacyjna Historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji”.

W dniu 27 października 2022 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Innowacyjna Historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji”. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczniowie klas: 7as, 7bi, 8as, 8bi, 8c i 8e wzięli udział w projekcji filmów prezentujących wydarzenia związane z historią Polski. Pierwszy dotyczył Powstania Warszawskiego, drugi Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Oba seanse zrealizowane są w technologii wirtualnej rzeczywistości dzięki czemu uczniowie mieli poczucie osobistego uczestnictwa w oglądanym wydarzeniu. Wraz z powstańcami przechodzili kanałami oraz uczestniczyli w bitwie warszawskiej w 1920 roku. Ta nietypowa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci.

Nauczyciele uczestniczyli w prezentacji, w czasie której poznali możliwości wykorzystania narzędzia wirtualnej rzeczywistości (nie tylko w czasie lekcji historii) oraz niezbędne informacje na temat obsługi podstawowego sprzętu, przede wszystkim gogli, które posiadamy dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości.