• Dyżur wakacyjny

• plik do pobrania

Harmonogram dyżurów wakacyjnych 2021r.

REKRUTACJA NA DYŻUR WAKACYJNY w roku 2021

W dniach od 16.08.2021 do 31.08.2021 oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie będą pełniły dyżur wakacyjny.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w okresie dyżuru wakacyjnego obejmuje wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Chrzanów.

Wnioski o przyjęcie na dyżur wakacyjny wraz z załącznikami można składać od 1 czerwca 2021 r. do 15 czerwca 2021 r. do godz. 15:00, do skrzynki znajdującej się przy wejściu do szkoły.

Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny wymaga złożenia poniższych dokumentów:

1. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na dyżur wakacyjny w roku 2021 – druk 1

2. Oświadczenia i upoważnienie – druk 2 , 3 ,4

Druki dokumentów do pobrania dostępne są na stronie internetowej szkoły https://sp8chrzanow.edupage.org/a/dyzur-wakacyjny

Korzystanie z wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkole odbywa się zgodnie ze statutem i możliwościami organizacyjnymi szkoły. W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością uwzględnienia wytycznych dotyczących przebywania dzieci w oddziałach przedszkolnych, w  okresie wakacyjnym oddziały przedszkolne nadal będą funkcjonować w podwyższonym reżimie sanitarnym. Szczegółowa organizacja pracy oddziałów przedszkolnych zależy od liczby zgłoszonych i przyjętych dzieci. Żywienie dzieci w oddziałach przedszkolnych odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług cateringowych zawartej pomiędzy rodzicami / prawnymi opiekunami dziecka a obecnym dostawcą żywienia.

Na dyżur wakacyjny do oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej nie może zostać przyjęte dziecko z domu, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, bądź izolacją z powodu COVID-19, nie będzie również przyjęte dziecko, które w  ciągu ostatnich 14 dni miało kontakt z osobą chorą na COVID -19, jak również dziecko, które przejawia symptomy chorobowe.

W pierwszym dniu korzystania przez dziecko z dyżuru wakacyjnego rodzice / opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są dostarczyć wypełnione i podpisane oświadczenie - druk nr 4 oraz ksero umowy o świadczenie usług cateringowych z dostawcą żywienia.

O decyzji przyjęcia dziecka do oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej na dyżur wakacyjny rodzice / prawni opiekunowie zostaną powiadomieni przez dyrektora, najpóźniej do dnia 21 czerwca 2021 r. (piątek) drogą mailową lub telefonicznie.

Szanowni Rodzice!

Podejmując decyzję o korzystaniu przez Wasze dziecko z zajęć opiekuńczych w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej podczas dyżuru wakacyjnego musicie uwzględnić, że znajdujemy się nadal w okresie epidemii i pomimo stosowanych w placówce procedur bezpieczeństwa i postępowania oraz stosowania środków ochronnych podczas przebywania Waszego dziecka na terenie oddziałów przedszkolnych może zdarzyć się sytuacja, że dojdzie do zakażenia dziecka koronawirusem SARS-CoV-2, jak również może dojść do przeniesienia się zakażenia na inne osoby, w tym członków Waszej najbliższej rodziny.

Niemniej jednak zapewniam, że dołożymy starań, aby taka sytuacja nie miała miejsca.

Jadwiga Banasik

DRUKI DO POBRANIA