• O nas

          • Rok szkolny 2018/2019

          • 3bi i 2as w Kopalni Soli w Bochni

          • 4 grudnia uczniowie klasy 3bi oraz 2a wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. 

             

            Dzięki udostępnionej nam podziemnej ekspozycji multimedialnej nasze zwiedzanie miało charakter swoistej podróży w czasie. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznawaliśmy historię najstarszej w Polsce kopalni soli, której początki sięgają czasów średniowiecza. Podróż rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię szybem Campi (72 piętra w głąb!) a w opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomagali między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Mieliśmy wrażenie, jakby praca górników toczyła się tuz obok nas! Jedną z wielu atrakcji było spotkanie ze św. Mikołajem, który wszystkim dzieciom wręczył prezenty. W programie wycieczki uwzględniono także warsztaty plastyczne oraz teatrzyk.

            Zwiedzanie kopalni zakończyło się dyskoteką w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI „Sienkiewicz”, 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło nam na zakup pamiątek i zjedzenie smacznego obiadu. Największym hitem całej wycieczki okazała się podróż podziemną kolejką zwaną przez tutejszych pracowników „Kuba”, która przemierzyła kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris.

            Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Wycieczkę należy zdecydowanie zliczyć do udanych!

              

             

          • Spotkanie z wolontariuszką schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu

          • 20 listopada 2018r. uczniowie klasy 3bi razem z klasą 1bi, a później także uczniowie klasy 2ci i 2bi gościli wolontariuszkę schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu, absolwentkę naszej szkoły – Weronikę Kulawik.  

            Dowiedzieliśmy się jak należy opiekować się zwierzętami, szczególnie psami. Każdy kto decyduje się sprawować opiekę nad zwierzęciem musi być odpowiedzialny i zdawać sobie sprawę z czekających go obowiązków, aby żadne zwierzę nie trafiło do schroniska.

             

            Uczestniczyliśmy także w zbiórce karmy i potrzebnych rzeczy dla bezdomnych psów i kotów w ramach akcji „Mikołajki dla zwierząt”. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

              

             

          • Na lotnisku w BALICACH - klasa III B

          • Dnia 16.11.2018r. w ramach preorientacji zawodowej nasza klasa III Bi - uczestniczyła w niezwykle ciekawej wycieczce na lotnisko w Krakowie. 

            Wycieczka składała się z trzech etapów. Najpierw obejrzeliśmy film, który zapoznał nas z kilkoma zawodami związanymi z obsługą lotniska i pasażerów. W drugiej części staliśmy się „pasażerami” pokonującymi kolejne stanowiska na atrapie lotniska, a niektórzy z nas mogli „odbyć” start i lot samolotem na symulatorze. Na końcu zwiedziliśmy już prawdziwe lotnisko i oglądaliśmy start boeingów na tarasie widokowym. Praca na lotnisku wydała nam się tak ciekawa, że z pewnością niektórzy z nas zastanowią się nad wyborem zawodu związanym z przemysłem lotniczym.

          • Dbamy o środowisko

          • Odwiedziła nas klasa 2d wraz z wychowawcą p. Justyną Dyląg. Młodsi koledzy przedstawili nam scenki dotyczące segregowania śmieci. Przypomnieli nam jak dbać o środowisko wrzucając odpadki do pojemników w odpowiednim kolorze. Bardzo dziękujemy.

             

             

          • Planuj zdrowie - klasa 3bi

          • 20 listopada 2018r. uczestniczyliśmy w akcji profilaktycznej „Planuj zdrowie”. Będziemy namawiać naszych najbliższych, aby nie rezygnowali z badań profilaktycznych, a przez to mieli więcej zdrowia do zabawy z nami J . Zdjęcie wykonali prelegenci.

             

             

          • Jesienny konkurs plastyczny

          •  

            Grand Prix  jesiennego konkursu plastycznego zdobyła uczennica klasy III b integracyjnej Alicja Brzana, a wyróżnienia trafiły do: Liliany Jołkowicz (klasa I bi), Gabrielli Potts (klasa II bi), Wiktorii Jarczyk (klasa II ci), Emily Maree (klasa III a), Celiny Bobakowskiej (klasa III a), Ariny Nechyporenko (klasa III bi), Julii Kwiatkowskiej (klasa III bi), Macieja Sachy (klasa III bi) i Alexa Ziółkowskiego (klasa III bi). Gratulujemy! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy dla wszystkich uczestników konkursu. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelach.

             

            Organizatorzy: B. Perek, J. Burdach, M. Kamińska


          • XVIII Powiatowy Festiwal Twórczości Integracyjnej „Bliżej Siebie”

          • Za nami XVIII Powiatowy Festiwal Twórczości Integracyjnej „Bliżej Siebie”, tradycyjnie już organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Trzebini. W czasie festiwalu uczniowie powiatu chrzanowskiego prezentują swoje talenty i artystyczne pomysły.

             

             

            Podczas tegorocznego przeglądu Szkołę Podstawową n 8 w Chrzanowie reprezentowali uczniowie klas integracyjnych: Aleksander, Dariusz, Gabriella, Wiktoria, Tymon, Mateusz, Irena, Sara oraz Wojciech. Brawurowo zaprezentowali jeden z największych przebojów zespołu T.Love – utwór „Chłopaki nie płaczą”. Uczniowie klasy III b przygotowali także afisz promujący koncert wspomnianej grupy.

            Serdecznie dziękujemy mamom Gabrielli i Wiktorii za wsparcie naszych artystycznych ambasadorów i mocne trzymanie kciuków w imieniu wszystkich rodziców.

            Uczestnicy przygotowali występ pod kierunkiem pań: Anny Marcisz, Magdaleny Bucior i Joanny Małeckiej. Nad wykonaniem plakatu czuwały panie: Wioletta Mierniczek i Monika Hojoł.

             

            Naszym wykonawcom życzymy kolejnych sukcesów.

              

             

          • Klasa 1bi

          • Wychowawca: p. Jolanta Cira   

              

            Nauczyciel wspomagający: p. Anna Marcisz

             

                        Poznajemy siebie, swoje możliwości i umiejętności.

          • Klasa 2bi

          •  

             

            Wychowawca: p. Iwona Dzidek  

               

            Nauczyciel wspomagający: p. Agnieszka Koniuch

             

                        Pracujemy wytrwale i dajemy z siebie wszystko!

             

             

             

            Jest nasz piętnaścioro – 7 chłopców i 8 dziewczynek. Wszyscy weseli i pełni energii.

            WRAŻLIWI- ODPOWIEDZIALNI

             

            Wśród nas jest 4 uczniów z  różnymi niepełnosprawnościami. Razem się uczymy, razem się bawimy, razem świętujemy. Uczymy się pomagać sobie nawzajem Czasem rozmawiamy na POWAŻNE TEMATY. Pomagają nam książki – „CUDOWNY CHŁOPAK – wszyscy jesteśmy wyjątkowi”, „TUŻ POD MOIM NOSEM” i „BON CZY TON. Savoir – vivre dla dzieci”

            Obchodzimy co roczne święta– Dzień Zespołu Downa, Dzień Świadomości Autyzmu, Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

             

            ROZWIJAMY TALENTY

             

            W tym roku szkolnym mamy dodatkową lekcję w- f na basenie. Jedną godzinę w-f przeznaczamy na ćwiczenia Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – ćwiczymy nasze ciała, integrujemy się, rozwijamy wzajemne zaufanie, odpowiedzialność i kreatywność . Ponadto cała klasa uczestniczy w dodatkowych zajęciach , na których uczy się gry w szachy.

            7 uczniów chodzi na kółko matematyczne, żeby rozwijać swoje zdolności. Wykorzystujemy na zajęciach karty Grabowskiego.  8 systematycznie rozwija swoje zdolności na kółku plastycznym.

             

            UCZESTNICZYMY W KONKURSACH I ZAWODACH

             

            Dwie uczennice wraz z uczniami innych klas integracyjnych  brały udział w Festiwalu Twórczości Integracyjnej w Trzebini, z którego przywieźli dużo nagród.

            5 uczniów uczestniczyło w pierwszych zawodach pływackich zorganizowanych z okazji 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

            Uczestniczymy w życiu szkoły, konkursach szkolnych – DZIEŃ KROPKI , JESIEŃ, "ILUSTRACJE PRZYGÓD PRAWNYCH MĄDREJ SÓWKI ZOSI” (konkurs organizowany jest przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach).

              

             

              

             

          • Klasa 2ci

          •  

             

            Wychowawca: p. Ilona Wyrwiak     

             

            Nauczyciel wspomagający: p. Katarzyna Zięba

             

            Jest nas w klasie 14. Jesteśmy pracowici, weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Chętnie uczymy się, malujemy, śpiewamy i wspólnie się bawimy. Na zajęciach uczymy się nowych rzeczy i rozwijamy różne umiejętności i zdolności. Codziennie uczymy się jak być samodzielnym, zaradnym i jak zasłużyć na miano bardzo  dobrego  ucznia. Najwięcej radości sprawiają nam wspólne zabawy sportowe, nauka pływania, wycieczki, warsztaty muzealne, wyjścia do teatru i kina oraz rywalizacja w konkursach klasowych, szkolnych i ogólnopolskich. Nad naszym rozwojem i bezpieczeństwem czuwają nasze panie.

            W tym roku szkolny 2018/2019 we wrześniu i październiku zrealizowaliśmy już wiele celów, a oto one:

             

             

             

            • Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym „LEPSZA SZKOŁA”.

             

            • Uczestniczyliśmy w projekcie „BON KULTURY” w ramach, którego poznaliśmy historię teatru, wykonaliśmy własnoręcznie maski teatralne i przeprowadziliśmy warsztaty z gry aktorskie sprawdzając naszą wymowę.

             

            • Realizujemy całoroczne konkursy klasowe, ogłoszone przez naszą panią: „Piramida Czytelnicza”, „Projekt albumu” związanego z  legendami polskich miast.

             

            • Uczestniczyliśmy w obchodach i konkursie plastycznym z okazji „DNIA KROPKI”.

             

            • Aktywnie uczestniczyliśmy w XVII Gminnym przeglądzie Twórczości Profilaktyki Uzależnień ”ZAŻYWASZ PRZEGRYWASZ PROPAGUJEMY WOLNY OD NAŁOGÓW STYL ŻYCIA”. Nasz kolega Mateusz Madej został laureatem w kategorii klas I-III.

             

            • W ramach projektu „ W STRONĘ NIEPODLEGŁOŚCI” zwiedziliśmy wystawę w muzeum i wysłuchaliśmy ciekawych informacji o pierwszych Legionach polskich, Marszałku Piłsudskim, zrealizowaliśmy zadania w ramach zajęć - warsztatów muzealnych „MALI LEGIONIŚCI”.

             

            • Przygotowaliśmy całą klasą uroczystą akademię z okazji DNIA NAUCZYCIELA zaprezentowaliśmy inscenizację, wiersze, piosenki i taniec.

             

            • Uczestniczyliśmy w happeningu w ramach projektu „W STRONĘ NIEPODLEGŁOŚCI” występując z wąsami marszałka i czapkach „Maciejówkach” jako „MALI LEGIONIŚCI”.

             

            • Byliśmy w teatrze na przedstawieniu pt.” CZARODZIEJSKIE SŁOWA”.

             

            • Odwiedziliśmy całą klasą Cmentarz Parafialny w Chrzanowie i uporządkowaliśmy „GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA”  i zapaliliśmy znicze na znak wdzięczności i pamięci o nich.
             
            • Byliśmy w teatrze na przedstawieniu pt."AFRYKA KAZIKA".
             
            • Wykonaliśmy portrety Józefa Piłsudskiego, które zdobią szkolny hol.