• Aktualności

      • Międzynarodowy Dzień Pszczoły

      • Z okazji Międzynarodowego Dnia Pszczoły 🐝🐝🐝 w Naszej Szkole odbyły się prelekcje, które przeprowadził Pan Franciszek Kosmider - pszczelarz z Płazy 🐝

      • Rekrutacja na DYŻUR WAKACYJNY w roku 2024

      • INFORMACJA DLA RODZICÓW

       DOTYCZĄCA REKRUTACJI DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY w roku 2024

        

              w  Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie

        

       W dniach od  01 lipca 2024 r. do 19 lipca 2024 r.  Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie  będzie pełniła dyżur wakacyjny.

        

       Rekrutacja  na dyżur wakacyjny obejmuje wyłącznie dzieci uczęszczające do Przedszkoli Samorządowych / oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Chrzanów.

        

       Wnioski o przyjęcie na dyżur wakacyjny należy składać w terminie od 03.06.2024r. do 07.06.2024r. do godz. 14:00 w placówkach, które będą pełniły dyżur.

        

       Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny wymaga złożenia poniższych DOKUMENTÓW ( do pobrania ze strony internetowej wybranej placówki):

        

       1. Wniosek o przyjęcie dziecka do  oddziału przedszkolnego na dyżur wakacyjny (WNIOSEK_o_przyjecie_dziecka_na_dyzur_wakacyjny_2024.pdf)
       2. Oświadczenie w celu przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego na dyżur wakacyjny  (załącznik do wniosku)  ( oswiadczenia-rodzicow-2024-1.pdf)

        

       Druki dokumentów dostępne są na stronie internetowej szkoły https://sp8chrzanow.edupage.org/a/dyzur-wakacyjny

        

       Korzystanie z wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkole odbywa się zgodnie ze statutem i możliwościami organizacyjnymi szkoły. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 31.03.2022 r. dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyrektor placówki może określić szczegółowe zasady bezpieczeństwa zdrowotnego w regulaminie placówki . Szczegółowa organizacja pracy oddziałów przedszkolnych zależy od liczby zgłoszonych i przyjętych dzieci. Żywienie dzieci w oddziałach przedszkolnych odbywa się na podstawie umowy na świadczenie usług związanych z całodziennym wyżywieniem zawartej pomiędzy rodzicami / prawnymi opiekunami dziecka a obecnym dostawcą żywienia.

        

       O ostatecznej decyzji przyjęcia dziecka do szkoły  na dyżur wakacyjny zostaną Państwo powiadomieni przez dyrektora, najpóźniej do dnia 14.06.2024 r. drogą mailową lub telefonicznie.

        

       DYŻURY PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W 2024

       Dyzur_wakacyjny_2024.pdf

        

        

        

      • Talent plastyczny Oliwii

      • Oliwia  Klakla z klasy 2as została nagrodzona w X Powiatowym Konkursie Czytelniczo - Plastycznym pod hasłem: Moja ulubiona książka. Oliwia wykonała rysunek do książki Waldemara Cichonia pod tytułem ,,Cukierek". Jej praca zachwyciła jurorów.

       Gratulujemy Oliwii i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.

      • Kiermasz na rzecz Hospicjum w Wilnie.

      • W piątek w naszej szkole odbył się kolejny kiermasz słodkości. Tym razem chcieliśmy wesprzeć wileńskie hospicjum. Uczniowie z grupy Kaktusy Helenki przygotowali słodkie wypieki. Na nasze stoisko dotarły również słodkości przygotowane przez innych uczniów i ich rodziców oraz p. Magdę, naszą szkolną psycholog.

       Wszystkie wypieki i desery rozeszły się błyskawicznie, za co dziękujemy uczniom i nauczycielom odwiedzającym nasze stoisko.

       Zebraliśmy kwotę 1210,83 zł i 181,74 ze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Osoby, które nie mogły przybyć na szkolny kiermasz przekazały łącznie 760zł za ciasteczka przygotowane przez p. Darwinę.

       Łącznie na rzecz hospicjum przekazaliśmy 2152,57zł.

       Dla podopiecznych hospicjum Kaktusy Helenki przygotowują kartki oraz szydełkowe serduszka, które zostaną przekazane na ręce siostry Michaeli Rak, założycielki wileńskiego hospicjum.

       PS. Wiadomość od s. Michaeli „Jesteście kochani bardzo Wam dziękuję”.

      • Eliminacje Mam Talent

      • W Naszej Szkole odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu Mam Talent.

       Do finału zakwalifikowali się następujący uczestnicy:

       Magdalena B. 1c Nadia T. 2c Maria C. 2c Anastazja G. 2c Anna S. 3b Nikola F., Alicja K. 3b Joanna S. 4a Maja S. 4c Lena S., Julia P. 4c Jan Ł. 6b Nadia G., Tola K., Klaudia D.7d, 8a 

       Gratulujemy!!!Życzymy powodzenia w finale.

       FINAŁ konkursu odbędzie się 19 czerwca 2024 na dużej sali gimnastycznej o godz. 9:45

      • Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

      • Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia to projekt edukacyjny, którego XVII edycja odbyła się w tym roku szkolnym. Nasza szkoła, reprezentowana przez uczniów z grupy Kaktusy Helenki brała w nim udział po raz szósty.

       W obecnej edycji wzięło udział 114 szkół z całej Małopolski. 7 maja odbyły się przesłuchania dwudziestki najlepszych zespołów, które przed komisją prezentowały swoje całoroczne działania.

       Nasz występ zatytułowany był "Autostrada dobra". Razem z Carlo Acutisem i Helenką Kmieć, wędrowaliśmy trasą naszych działań.

       Nasz tegoroczny projekt uzyskał łącznie 42 punkty na 46 możliwych do zdobycia.

       To bardzo wysoki wynik, ale najważniejsze dla nas jest dobro, które przez nasze ręce dotarło do wielu potrzebujących osób w Polsce i na świecie.

       Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy działać - naszym bliskim - rodzicom, dziadkom, rodzeństwu - za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość. Społeczności szkolnej - uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, Dyrekcji - za zaangażowanie i wspieranie naszych przedsięwzięć. Szczególne dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za życzliwość i wsparcia, także materialne.

       Dziękujemy też, tym wszystkim, z którymi w tym roku współpracowaliśmy, podejmując różne wyzwania

       Razem możemy zmieniać świat.

      • SUKCES UCZNIA KLASY 7d!

      • Jan Dworak z klasy 7d otrzymał wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski - skąd nasz ród”, zorganizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

       Janek wykonał projekt serii znaczków pocztowych związanych z czterema obszarami tematycznymi: kulturą i nauką, religią i Kościołem, wojnami, bitwami i wydarzeniami oraz sportowcami - mistrzami i patriotami.

       26 kwietnia 2024 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala, w czasie której zostali nagrodzeni zwycięzcy.

       Jankowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

      • Akcja Żonkile 2024

      • Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile. Tym razem uczniowie klasy 4c i 7d uczestniczyli w lekcjach historii oraz języka polskiego, które były poświęcone tematyce powstania w warszawskim getcie. Zwiedzając szkolną wystaw, uczniowie poszerzyli także wiedzę na temat społeczności lokalnej. Mieli możliwość zapoznać się z historią mieszkańców Chrzanowa, którzy zostali odznaczeni Medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

      • 3 Maj

      • 3 maja 2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć we mszy świętej za Ojczyznę z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie: Michał Zagórski, Maciej Sacha oraz Julia Hebda wspaniale reprezentowali naszą szkołę  Dziękujemy uczniom i rodzicom obecnym na uroczystości za postawę i wsparcie.

       Joanna Małecka 

      • Żonkilowe kamyczki

      • Nasi uczniowie przygotowali piękne kamyczki na konkurs pt. #kamyczkiNadziei.

       Kamyki pomalowane w żonkilowe wzory przekażemy do hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Po rozstrzygnięciu konkursu kamyczki trafią w różne miejsca w Polsce i nie tylko, promując idee pomocy na rzecz hospicjum. Ich drogę będzie można śledzić obserwując profil #KamyczkiNadziei.

       Dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursem i życzymy powodzenia naszym artystom.

      • Konkurs: Mistrz Klawiatury 2024 

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów informatyki z klas 4-8 do udziału w konkursie "Mistrz Klawiatury 2024" organizowanym przez naszą szkołę. Konkurs ma na celu wyłonienie osób o najwyższych umiejętnościach w szybkim i precyzyjnym pisaniu na klawiaturze. 

       Termin: Konkurs odbędzie się w dniu 21 maja 2024 roku. 

       Zgłoszenia proszę przekazać do p. Zięby Katarzyny oraz p. Susuł Brygidy 

       Można zgłaszać się poprzez dziennik elektroniczny lub osobiście w sali 7a i 8a 

       Dopuszczalna własna klawiatura.  

        

      • Projekty

      • Piątka uczennic z grupy Kaktusy Helenki brało udział w projekcie edukacyjnym "Podaj dobro dalej". Od listopada realizowały zadania, w tym roku szczególnie związane z osobami niepełnosprawnymi. Dziewczęta znalazły się w dziesiątce najlepszych grup projektowych w Polsce. W czerwcu wezmą udział w uroczystej Gali Laureatów, podczas której poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji projektu. Zamieszczamy film przygotowany jako podsumowanie tych wydarzeń.

       Prosimy o polubienie go na kanale Youtube - film, który zdobędzie najwięcej polubień otrzyma nagrodę publiczności - prosimy o wsparcie !!!!!

        

        

       Zakończył się również pierwszy etap projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia". Nasza grupa została zakwalifikowana i zaproszona na przesłuchania półfinałowe.

       Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nasze akcje, współpracowali, aby wspólnie nieść pomoc światu.

       Bo nie jest trudno dobrym być, wystarczy tylko chcieć… (M. Żelazek)

      • Zaproszenie

      • W dniach 6 – 7. 05. 2024 biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I – III na bajki muzyczne wg Carla Orffa, Emila Jaques – Dalcroze’ a; Zoltana Kodaly’a

       Wychowawców proszę o uzgodnienie terminu.

      • Konkurs o Emilii Wojtyłowej

      • 26 kwietnia w Wadowicach odbył się etap finałowy II Konkursu Wiedzy o Rodzinie Wojtyłów, w tym roku poświęcony osobie Emilii Wojtyłowej – matki Karola Wojtyły.

       W konkursowych zmaganiach wzięło udział ponad 1000 uczestników z całej Małopolski. Wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Przechodząc kolejne etapy konkursu w gronie finalistów znaleźli się: Alicja Brzana i Dominik Szklarczyk z klasy 8bi. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat życia Emilii Wojtyłowej oraz jej roli i wpływu na osobę przyszłego Papieża.

       Nasi uczniowie wraz z opiekunem mieli okazję odwiedzić Muzeum Domu Rodzinnego Karola Wojtyły oraz posmakować w wadowickich kremówkach.

       Ali i Dominikowi serdecznie gratulujemy.

      • X Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych

      • 22 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 7 bi tworzący zespół teatralny "Tańcuszka z Klasą" wystąpili na scenie Centrum Kultury w Libiążu w ramach X Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych, prezentując sztukę "Dziady cz. 2" na podstawie dramatu Adama Mickiewicza.

       Młodzi artyści godnie reprezentowali naszą szkołę. Jesteśmy pod wrażeniem tak wspaniałego występu. 

       Opiekunowie: Barbara Siekiera i Barbara Kowalska