• Aktualności

      • #Szkoła pamięta

      • Nasza szkoła kolejny rok przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Wramach udziału w tej akcji klasa 7d uczestniczyła w lekcji historii na Cmentarzu Wojennym nr 445 w Chrzanowie.

       Udział klasy 6as w akcji „Szkoła pamięta”

       Pamiętamy...

       Listopadowe święta to czas, kiedy wspominamy nie tylko bliskich, ale i tych, którzy zapisali się w historii naszego miasta i kraju. Uczniowie klasy 6as z wychowawcą wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. 30.10.2023 roku odwiedziliśmy cmentarz wojskowy nr 445 z I wojny światowej w Chrzanowie i poznaliśmy związaną z nim historię. Zapaliliśmy symboliczny znicz i uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy.

       #SzkołaPamięta

       Klasa 2as odwiedziła Cmentarz wojenny nr 445 w Chrzanowie. Są  tam pochowani żołnierze z okresu I wojny światowej różnych narodowości i wyznań. Światelko zapalonych zniczy było znakiem ciszy i pamięci.

       W związku ze zbliżającym się świętem 1 listopada, uczniowie klasy 6 bi wraz z nauczycielami odwiedzili lokalne miejsce pamięci: Cmentarz Parafialny Parafii św. Jana Chrzciciela w Kościelcu. Uczniowie uporządkowali bezimienne i opuszczone groby, zapalili znicze. 🕯️🕯️🕯️#szkolapamieta

       Klasa 2c i 3d przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "SZKOŁA PAMIĘTA"🕯️.

       W ramach udziału w tej akcji uczniowie odwiedzili Cmentarz  Wojenny nr 445 w Chrzanowie.

      • Szkoły Pełne Talentów

      • Jeszcze tylko tydzień trwa akcja "Szkoły Pełne Talentów".  Dziękujemy  Rodzicom i Uczniom za dotychczasową pomoc w zbieraniu kuponów. Do dzisiaj na koncie szkoły mamy 5143 talenciaki. 

       Do 5 listopada kupony otrzymane w Lidlu można wrzucić do pudełek znajdujących się w  szkole lub samodzielnie zeskanować kod wybierając naszą szkołę. 

       Po zakończeniu akcji wszystkie "Talenciaki" zostaną wymienione na atrakcyjne nagrody, z których będą korzystać uczniowie szkoły. 

      • Mikołaj Kopernik

      • Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły mieli możliwość lepiej poznać dokonania znanego astronoma. Zapoznając się z materiałami przedstawionymi na szkolnej wystawie uczniowie mogli, się przekonać, że Kopernik był wszechstronnym człowiekiem renesansu.

      • IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania

      • 26 października 2023r. odbył się finał Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Klasy 4-8 reprezentowali:

       Nikola Oblizajek kl. 4bi, Weronika Słomska kl. 5as, Gabriel Muszyński kl. 7bi, Anna Ziajka kl. 7ci. Uczniowie godnie reprezentowali Naszą szkołę. 

        Gabriel Muszyński zdobył II miejsce. 

         Serdecznie gratulujemy! 

       Sylwia Macuda

      • 150 ROCZNICA PTT

      • W dniu 21 października 2023r. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Mszy św. z okazji jubileuszu 150-lecia utworzenia PTT, oraz 75 -lecia istnienia chrzanowskiego oddziału PTT. W Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie od 10 lat uczniowie angażują się aktywnie w akcje organizowane przez PTT.  Nasi uczniowie godnie reprezentowali społeczność uczniowską. 

       Wszystkim bardzo dziękujemy.

      • Program ,,Laptop dla ucznia"

      • Uczniowie klasy IV otrzymali laptopy HP ProBook 440 G9 w ramach programu ,,Laptop dla ucznia".Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 13 października 2023r. uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Prezentowali swoje talenty, uhonorowali nauczycieli "Złotymi Piórami" i odebrali nagrody  przyznane w konkursie KALIGRAMY.  Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

      • Święto Komisji Edukacji Narodowej

      • ,,Pani umie radę znaleźć
       kiedy ktoś kłopoty ma.
       Pani się nie boi wcale
       ani myszy, ani lwa."

       Dla najmłodszych uczniów nauczyciel w szkole jest szczególnie ważną osobą. Uśmiechy na ustach nauczycieli i żywiołowa reakcja na muzykę i wiersze uczniów klas l-III umiliły Święto Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole, kl. IIIa wych. Jolanta Sobczak i IIIc wych. Iwona Dziadek i Ramona Głowacz żywiołowo pokazały swoje pasje i możliwości wokalno - muzyczne.

      • Dnia Edukacji Narodowej

      • W dniu 12 października 2023r. odbyły się  gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Chrzanowie. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt współprowadzić tę uroczystość. Wspaniale reprezentowali całą społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie. Dziękujemy wszystkim występującym.

      • Spotkanie z policją

      • 09 października 2023r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas 1-3 z policjantami z Wydziału Prewencji w Chrzanowie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów, podkreślali ważną rolę elementów odblaskowych, a także na obowiązek jeżdżenia przez nich w specjalnych fotelikach lub podkładkach oraz obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Przypomnieli także jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

      • Kredkobranie

      • W naszej szkole dobiegła końca zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Kresów.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki Waszemu otwartemu sercu, nasi mali rodacy zza wschodniej granicy zyskają trochę kolorów w szkolnej codzienności.

       Dary przekazujemy do Fundacji Ignatianum, która jest organizatorem tej ogólnopolskiej zbiórki.

      • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA DZIECIOM

      • W dniach 27.09, 29.09 i 02.10. 2023r.  w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie dzieciom z klas I - III. Klasy pierwsze  słuchały fragmentów książki  J. Duszyńskiej pt. Cudaczek Wyśmiewaczek.  Klasy II   i III słuchały fragmentów książki pt. Dżok - legenda o psiej wierności B. Gawryluk.Po spotkaniu uczniowie wykonali ilustracje do usłyszanych książek. Wystawa prac plastycznych w bibliotece szkolnej. Zapraszam do oglądania prac.

      • Dzień Patrona Szkoły

      • W czwartek 28.09.23 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Dzieci śpiewały hymn szkoły oraz popularne piosenki harcerskie. Oglądały spektakl teatru lalek "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Pełniły wartę honorową na holu szkoły.

       19.09.2023r. w ramach obchodów święta patrona szkoły został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. Patron szkoły- Szare Szeregi. Wzięło w nim udział 29 uczniów. Nagrodzeni zostali:

       1. Antoni Kasperczyk kl. 1d
       2. Julia Żółcińska kl 1d
       3. Ida Czech kl. 2 as
       4. Alicja Bednarzyk kl. 2b
       5. Laura Łazarz kl. 2b
       6. Pola Semenjak kl. 2c
       7. Nadia Trybuś kl. 2c
       8. Anastazja Glistak kl. 2c
       9. Ewa Pudo kl. 3a
       10. Aleksandra Lewandowska 3b

       Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców.

                     28.09.2023r. w świątecznym  spotkaniu i wspólnym śpiewie przy dźwiękach gitary wzięli udział harcerze z naszej szkoły oraz absolwenci:
       1.Michał Sitek
       2.Tola Kozub
       3.Julia Rychłowska
       4.Julia Hebda
       5.Weronika Słomska
       6. Nadia Dadowska
       7. Lilianna Dzierwa
       8.Justyna Kowalska
       9.Klaudia Dymek
       10. Maria Kieres
       11. Zofia Łysak
       12.Julia Kierc
       13. Kaja Jonik
       14. Artur Krawczyk- Liceum Ogólnokształcące w Trzebini,
       15. Natalia Kieres- II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie,
       16. Maja Kulikowska- II Liceum OgólnokII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie,
       17. Julia Wiecheć- II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie,
       18. Zuzanna Gwizdała-Zespół Szkół Ekonomiczno- Chemicznych w Trzebini,
       19.. Aleksandra Widyma- I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.

                                       Organizatorzy: T. Dąbek, E. Machnik

      • XVI Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VIII „O pióro Burmistrza Miasta Chrzanowa”

      • XVI Gminny Konkurs  Ortograficzny dla uczniów klas IV – VIII  „O pióro Burmistrza Miasta Chrzanowa”

       27 września 2023 roku Alicja Brzana z klasy 8bi oraz Dariusz Śliwka z klasy 6bi reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

       Uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi słówkami, ale było warto!

       Dariusz Śliwka zdobył I miejsce w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych „O pióro Burmistrza Miasta Chrzanowa”

       i otrzymał tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Chrzanów”.

       Gratulujemy!

       Darku, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!