• Aktualności

      • Biała szkoła w Sidzinie

      • Uczniowie klasy 2as, 1as, 2c i 3c uczestniczyli w wycieczce do Sidziny. Jedni uczyli się jeździć na nartach, inni doskonalili techniki zjazdowe. Były zabawy na śniegu, warsztaty regionalne, warsztaty plastyczne i zabawy integracyjne. Podczas spacerów po okolicy dzieci miały możliwość obserwować tartaki i poznały  zawody związane z obróbką drewna. 

      • "Niech żyje bal!"...

      • Dnia 26.0.2024r. w godzinach dopołudniowych na sali gimnastycznej odbyła się zabawa 🥳 karnawałowa💃🕺 dla uczniów klas I-III.👫 Sala zaroiła się od królewien,👸🤴 policjantów 👩‍✈️i strażaków, 👨‍🚒postaci mitycznych, 🎭bohaterów bajek,🦸🦹‍♀️🧝‍♀️ wśród których pojawiły się motylki 🧚‍♀️i inne sympatyczne zwierzaki.🥳

             Miejsce balu dekorowali 🎊🎈uczniowie z wychowawczyniami. Ozdoby wykonali uczniowie oraz rodzice uczniów klasy 1bi, 🪅którym bardzo dziękujemy. 💐👏Wodzirej 🎤prowadził pląsy 🤹‍♀️i zabawy, w których z radością 🪇uczestniczyli dzieci i dorośli.💃🕺

             Następny karnawał za rok! 🎈🎭🥳🎊🎭🎈

       Do zobaczenia.🥳

       Organizatorzy:

       Teresa Dąbek 

       Ewa Machnik

       Małgorzata Kochanowicz

       fotorelacja na szkolnym Facebooku

      • Sukces Veroniki z klasy 5 c

      • Uczennica z naszej szkoły Kolomiiets Veronika z klasy 5c zdobyła 3 miejsce w II Gminnym Konkursie Fotograficznym "Barwy jesieni w naszej gminie" organizowanym przez szkołę podstawową w Luszowicach. Na konkurs wpłynęło w kategorii klas IV – VIII 40 zgłoszeń w sumie 104 zdjęcia z 9 szkół. Przy ocenie komisja brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalne podejście do tematu oraz ogólne wrażenia artystyczne.

       Przedstawiamy zwycięskie fotografie Veroniki – gratulujemy zwycięstwa

       opiekun konkursu p. Brygida Susuł

      • KONKURS WALENTYNKOWY

      • Zapraszamy uczniów kl.I-III i VIII do udzialu w szkolnym konkursie plastycznym, który odbędzie się 8 lutego 2024r. od 9.00 do10.00 w sali 14B. Zadanie konkursowe to wykonanie kartki walentynkowej dowolną techniką (malarska , rysunek, wycinanka ).

       Format A5 ( kartka z zeszytu ).

       Uczestnik przynosi materiały własne.

       Uczestników wpisuje wychowawca klasy na listę ( dostępna na portierni ).

       Uczniowie klas 4-7 wykonają kartki na lekcjach plastyki.( 2 najciekawsze prace wezmą udział w konkursie ).

       organizatorzy: Magdalena Kamińska

       Agnieszka Białożyt

       Arletta Bąba

       Beata Perek

      • Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES plus Matematyka

      • W dniu 8 listopada 2023 roku odbyła się ogólnopolska Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES plus Matematyka. Celem konkursu jest pobudzanie i uaktywnianie uczniów w zakresie rozwiązywania zadań matematycznych w formie testów, która poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji jest sposobem podnoszenia matematycznych umiejętności uczniów.W naszej szkole uczestniczyło 55 uczniów od klasy trzeciej do ósmej. Tytuł laureata uzyskali uczniowie, którzy otrzymali wynik nie mniejszy niż 80 punktów na 100 do zdobycia.

       100 punktów oraz tytuł Laureata I stopnia z wyróżnieniem osiągnął Aleksander Baliś z klasy 4as.

        Tytuł laureata wywalczyli :

       Kotlarek Gabriela, Wójcik Aleksander, Bialik Maja, Palka Zuzanna, Trybuś Jakub, Pajer Paulina, Janicki Bartosz z klasy 3a, Kłaput Alicja z klasy 3b, Sieczko Oliwia, Rzepka Hanna z klasy 3c, Gwizdała Aleksandra z klasy 3d, Gędłek Nina, Zięba Franciszek, Czech Leon, Sitek Kacper z klasy 4a, Bartoszczuk Michał, Szkudniewski Mateusz z klasy4c, Pawlak Gabriela z klasy 5a, Mikuśkiewicz Marcin z klasy 5c.

       Gratulacje!!!

       Bożena Trzcionkowska

      • Kiermasz świąteczny z Helenką

      • W czwartek 21 grudnia odbył się w szkole Świąteczny Kiermasz z Helenką. Kaktusy Helenki wraz z uczniami klasy 2c przygotowali kiermasz świątecznych wypieków. Kiermasz łączy się z Kolędnikami Misyjnymi, którzy w tym roku zbierają fundusze dla dzieci z Kolumbii. Podczas naszej akcji uzbieraliśmy 687,43. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wydarzenie, za przepyszne wypieki, za „romanki” i za tak liczne odwiedzenie naszego stoiska.

       Zapraszamy na kolejne kiermasze.

      • Jasełka

      • Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…

       Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

       Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 1as, 1ci i 2 uczniów klasy 4as tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, tym razem przy akompaniamencie Pana Roberta, taty Basi -  uczennicy klasy 1as,

       Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

       Po zakończeniu zabrała głoś dyrektor szkoły Jadwiga Banasik, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Jasełek oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

       Wesołych Świąt!

      • Szkolna gazetka

      • Pierwszy numer naszej gazetki w tym roku. Nowi redaktorzy wiele musieli się nauczyć, by powstała. Jeszcze wiele rzeczy trzeba dopracować, ale redakcja radzi sobie coraz lepiej. Kolejny numer gazetki już w pod koniec stycznia. Zapraszamy do lektury!

      • Piernikowa misja

      • W ostatnich dniach w naszej szkole unosił się piernikowy aromat. Wszystko za sprawą wydarzenia Misja Piernik. Kolejny raz Kaktusy Helenki dołączyły do akcji, podczas której przygotowane zostają piernikowe paczuszki oraz własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami, które trafiają do Seniorów, osób Bezdomnych, mieszkańców domów pomocy społecznej.

       Do naszej akcji dołączyła klasa 2as wraz z wychowawczynią panią Marią Kotowską Palian, przygotowując 12 piernikowych paczek. Paczuszki z pięknymi kartkami dostarczyły przedszkolaki z grupy Jeżyki z paniami Pauliną Głogowską oraz Pauliną Plutą oraz pani Magda Kamińska. Swoje domowe paczuszki przygotowała również nasza Kaktuska Alicja z kl.8bi wraz z Mamą.

       Ksiądz Roman Stechura zaopatrzył nas w trzy kartony ciasteczek, które dołożyliśmy do pierników.

       Także Pierwszaki z klasy 1ci dołożyły swoją cegiełkę, dekorując wspólnie z Kaktusami pierniki podczas piernikowych warsztatów na religii.

       Świąteczne kartki przygotowane zostały przez uczennice z grupy oraz na lekcji religii w klasie 8bi.

       W poniedziałek Kaktusy Helenki wraz ze Stasiem z klasy 6as spakowali, ozdobili pozostałe paczki.

       W sumie w naszej szkole powstało 56 piernikowych paczuszek, które zostały wysłane do DPS w Miliczu, Schroniska dla Bezdomnych w Szczodrem, w czym pomógł Michał z klasy 4c wraz z rodzicami oraz dzięki uprzejmości p.Małgorzaty Kochanowicz zawiezione do DPS w Płazie.

       Dziękujemy za piękną wspólną akcję i zachęcamy do kolejnych działań.

       Kaktusy Helenki wraz z Opiekunem.

      • Pierścień Świętej Kingi

      • 12 grudnia w Kopalni Soli w Bochni odbył się Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej Pierścień Świętej Kingi.  

       Prawie setka najlepszych recytatorów z rejonów prezentowała swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych. 

       Naszą szkołę reprezentowali: 

       Anastazja Glistak z klasy 2c, Alicja Brzana z klasy 8bi oraz Michał Bartoszczuk z klasy 4c, który zdobył wyróżnienie w kategorii klas 4-6, recytując wiersz „Modlitwa za mamę” Władysława Bełzy. 

       Naszym Recytatorom gratulujemy, wszyscy spisali się na medal. Życzymy też dalszych sukcesów. 

       Podczas konkursu uczestnicy mieli okazję zwiedzić kopalnię, poznać historię tego miejsca przedstawioną w multimedialnych pokazach. Udało się również zdobyć autograf przewodniczącego Jury, aktora pana Tadeusza Chudeckiego i zrobić wspólne zdjęcie.  

       Radzie Rodziców dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs. 

      • Konkurs „Portret Świętego Mikołaja”

      • Coroczny szkolny konkurs plastyczny „Portret Świętego Mikołaja” został rozstrzygnięty!

       W wyniku głosowania plebiscytowego Grand Prix trafiło do uczennicy klasy I d Liliany Sieczko, a wyróżnienia otrzymują:

       - Roksana Ciupek – klasa I b (i),

       - Aniela Duda – klasa II b (i),

       - Natalia Nowak – klasa II b (i),

       - Ludwik Szafran – klasa II c,

       - Zuzanna Szorn- klasa I b (i),

       - Nadia Dadowska – klasa V a,

       - Gabriela Pawlak – klasa V a,

       - Aleksandra Taborska – klasa VII a,

       - Anna Nerush – klasa VII c (i),

       - Michał Zagórski – klasa VIII a.

        

       Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za efektywną i efektowną współpracę oraz ufundowanie nagród. Do zobaczenia za rok podczas kolejnej edycji konkursu!

       Beata Perek, Agnieszka Białożyt, Magdalena Kamińska

       fotogaleria

       https://photos.app.goo.gl/vzBekgqocgJTyihw7

      • Konkurs „Dzieci i młodzież kontra nałogi”

      • Miło nam poinformować, że dwóch Uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych w gminnym konkursie „Dzieci i młodzież kontra nałogi”. Bartosz Pluta z klasy 1ci został nagrodzony w kategorii klas I-III i zajął II miejsce. Stanisław Myrcik z klasy 6as zdobył II miejsce, w kategorii klas IV-VIII. Prace uczestników zostały uwiecznione na kartach kalendarza. Gratulujemy!

       Wychowawcy

       Dalia Lutkiewicz

       Monika Antończyk

       Barbara Siekiera