• O nas

• Rok szkolny 2018/2019

• Multimedalista w BOKSIE

BARTEK ŚRODA, uczeń klasy 6as to multimedalista w BOKSIE. Wygrywa praktycznie wszystkie turnieje, na których się pojawia. Ostatnie duże osiągnięcia to wywalczenie dwóch złotych medali w Międzynarodowych Turniejach Bokserskich w czeskiej Ostrawie i na Słowacji. Życzymy dalszych sukcesów

Uczniowie SP 8 zdobyli 9 złotych medali i 4 srebrne w GMINNYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w pływaniu

Sztafeta dziewcząt i chłopców zdobyła złoto i awans do zawodów powiatowych.

Indywidualnie 11 zawodników awansowało do zawodów powiatowych zdobywając złoto i srebro.

Szkolne zawody pływackie na 100-lecie Niepodległości

W listopadzie odbyły się szkolne zawody pływackie na 100-lecie Niepodległości, w których udział wzięło stu uczniów z klas 1-8

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w pływaniu

Aż 600 uczniów wystartowało w wojewódzkich Igrzyskach Dzieci zorganizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Zawody odbyły się w Nowym Sączu.

Nasza uczennica Oliwia Pancerz została najlepszą „kraulistką"
            w województwie. Dystans 50 m przepłynęła w czasie 28.98. Trzecie miejsce w stylu motylkowym zajął Patryk Kadłuczka, podobnie jak sztafeta dziewcząt 6 x 25 m, która wystartowała w składzie:  Oliwia Pancerz, Iga Modrzejewska, Emilia Zabawa, Emilia Waligóra, Lena Rajca i Marta Podgórska. Sztafeta chłopców  w składzie: Szymon Kawala, Jakub Ludwin, Kacper Klakla, Oliwier Gugała, Adam Siarczyński i Patryk Kadłuczka zajęła 5 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Aleksandra Waligóra (4 miejsce - 25 m motylkowy), Kaja Miętkiewicz (4 miejsce - 25 m klasyczny), Milena Stanuch, Hanna Rak, Gabriela Podgórska, Zosia Odynkow, Irena Pajer, Krzysztof Wilk i Igor Jasiński.

Uczniowie SP 8 Chrzanów, byli jedynymi reprezentantami naszego powiatu, którzy zdobyli medale zarówno w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci, jak i Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Wojewódzkie Igrzyska Mlodzieży Szkolnej w pływaniu

Justyna Poznańska i Kacper Szczurek stanęli na podium podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Nowym Sączu. Nasza uczennica została mistrzynią Małopolski na 50 m stylem grzbietowym rywalizując ze starszymi dziewczętami, a Kacper w stylu motylkowym zdobył „srebro" ulegając zaledwie 0.03 sek. reprezentantowi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Również drugie miejsce w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym zdobyła drużyna chłopców , która popłynęła w składzie: Kacper Szczurek, Patryk Kawala, Konrad Cora, Ignacy Walenciak, Wiktor Ziach oraz Igor Madejski. W zawodach wojewódzkich naszą szkołę reprezentowały ponadto: Luiza Rajca, Oliwia Słobodziańska, Martyna Smolik, Oliwia Głowacz, Wiktoria Gwizdała i Patrycja Taborska.

Warto dodać, że uczniowie SP 8 Chrzanów już od kilku lat zajmują czołowe miejsca w Małopolsce w zawodach organizowanych pod patronatem SZS

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach

W Sielpi Wielkiej przez pięć dni rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach. Drużyna SP 8 Chrzanów ( Baliś Sebastian 2a, Kwapisz Piotr 3a, Zabrzański Marcin 2a, Zychowicz Bartosz 2a, Feluś Liliana 4a, Ferlak Anna 4a) powtórzyła sukces z roku 2018 plasując się na drugim miejscu tuż za SP 5 Skierniewice. Za chrzanowską szkołą pozostały w tyle drużyny m.in. z Wrocławia, Warszawy, Bełchatowa, Kielc, Łodzi. Bardzo dobrze wypadła również druga drużyna SP 8 Chrzanów ( Walkowiaka Tomasz 3a, Wróbel Antoni 3a, Przybyś Bruno 1a, Pajer Paulina 3a) finiszem plasując się na VI miejscu.

Emilia Dyląg z klasy 3A - finalistka Mistrzostw Europy i Świata w szachach

Laureatka Programu Stypendialnego Fundacji Santander Bank Polska

E milia Dyląg zostaje laureatem Fundacji Programu Stypendialnego Santander Bank Polska znajdując się w gronie 20 uczniów z całej Polski, nagrodzonych za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach edukacji

E milia ma obecnie 14 lat, setki rozegranych i  dziesiątki wygranych turniejów. Intensywny trening, ciężka codzienna praca, pasja i naturalny talent spowodował, że od kilku lat należy ona do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Potwierdzają to nie tylko regularnie zdobywane medale na turniejach rangi Mistrzostw Polski, a także zajmowane miejsca w imprezach międzynarodowych, tj. Mistrzostwa Europy, czy Świata Juniorek, ale również jej obecność w Kadrze Narodowej Juniorów. Emilia posiada pierwszą klasę sportową, normę mistrzowską, a na liście rankingowej od kilkunastu miesięcy jest klasyfikowana na pierwszym lub drugim miejscu w Polsce.

Ostatnie kilka miesięcy obfitowały w krajowe i pierwsze większe międzynarodowe sukcesy. Wysoka forma przyszła już w lipcu, gdy Emilia w V4 Open Stiavnica (Słowacja) zanotowała wysokie zyski rankingowe i otrzymała nagrodę za zajęcie 1 miejsca w swojej kategorii rankingowej. Potem przyszło złoto na szóstej szachownicy w ekstralidze szachowej oraz czołowe – choć nie do końca pokazujące jej możliwości – miejsca (czwarte i ósme) w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

Jesień był czasem na rozgrywki międzynarodowe. Emilia rywalizowała na Mistrzostwach Europy Juniorów w Rydze (Łotwa), a następnie w Mistrzostwach Świata Juniorów w Chalkidiki (Grecja). W obu imprezach nasza zawodniczka walczyła o czołowe lokaty, ale niestety – wynikający jeszcze ze stosunkowo niedużego doświadczenia na imprezach tej rangi – nieco słabszy finisz nie pozwolił zająć miejsca w czołowej dziesiątce. W Rydze finalnie Emilia była dwunasta, a w Grecji dziewiętnasta. Wyniki wspaniałe (w obu imprezach rywalizowała ponad setka zawodniczek), ale marzenia Emilii sięgają medali tych prestiżowych imprez…

L istopad to czas roztrenowania, a przy okazji rozgrywania turniejów szybkich i błyskawicznych w formule OPEN. Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości Emilia uczciła istnym szachowym maratonem. Najpierw do późnego uczestniczyła w rozgrywanym w Krakowie Szachowym Turnieju Niepodległości 11x11x11 w Krakowie, a wieczorem znalazła jeszcze siły na dużą imprezę w Szczyrku.

I choć z obu imprez udało się przywieźć nagrody (z Krakowa dla najlepszej kobiety, a ze Szczyrku dla najlepszej juniorki), to tym razem najważniejsze było świętowanie!

Teraz czas na ładowanie baterii na kolejny sezon. Będzie trochę czasu na odpoczynek, a później znów trzeba będzie wejść w ostry reżim treningowy. Sezon 2019 już za pasem, a celów do realizacji jak zwykle jest wiele. Już niebawem Emilię czeka start
            w silnie obsadzonym turnieju w Berlinie. Trzymajcie kciuki!

Sukces szachistów SP 8 Chrzanów

Sukces szachistów SP 8 Chrzanów Młodziutka drużyna SP 8 Chrzanów w składzie: Adam Bartoszczuk (4as), Piotr Kwapisz (3as), Sebastian Baliś (2as) i Weronika Zabrzańska walczyła w Pokrzywnej (26-29 maja 2019r.) w Ogólnopolskim Turnieju Szachów Drużynowych - Igrzyskach Dzieci. Były to oficjalne Mistrzostwa Polski Szkół organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Nasza drużyna zajęła wysokie VI miejsce. Perełką zawodów okazała się Weronika Zabrzańska, która wywalczyła złoty medal na dziewczęcej szachownicy wygrywając wszystkie 11 partii. Jako jedyna w całym turnieju zrobiła stuprocentowy wynik i została najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Puchar Polski o tytuły najlepszych w kraju

W Szczyrku od 26.04. do 4.05.2019 kilkaset najlepszych młodych szachistów w kategoriach do 6,7,8 rywalizowało w Pucharze Polski o tytuły najlepszych w kraju. Pięcioletnia Paulina Pajer z OP w SP 8 zajęła 5 m-ce w Polsce, siedmioletni Olivier Mazgaj z OP w SP 8 zajął XI miejsce w Polsce. Uczeń klasy 1as Bruno Przybyś uplasował się na wysokim XIX miejscu. Uczniowie SP 8 Chrzanów pod opieką trenera Mariana Sadzikowskiego rozegrali 18 mistrzowskich partii szachowych spędzając przy szachownicach ponad 24 godziny. Ciężko wysiłek rekompensowały atrakcje przygotowane przez organizatorów zawodów w Centrum Kongresowym Orle Gniazdo w Szczyrku.

Uczniowie SP8 Chrzanów srebrnymi medalistami Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Szachach!

30 listopada czteroosobowa drużyna z kl. 3A : Emilia Dyląg, Ignacy Walenciak, Michał Matuszek i Marta Mucha stanęli do walki z najlepszymi drużynami szkolnymi z całej Małopolski wyłonionymi w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Na starcie pojawiło się 18 drużyn. Po zaciętej walce - pięciu godzinach gry nasza drużyna pod opieką p. Dariusza Bierońskiego zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy!!

SP8 Mistrzem Województwa Dzieci w Szachach Drużynowych

W Finale Wojewódzkim Drużynowych Igrzysk Dzieci w Szachach w Myślenicach drużyna SP 8 Chrzanów bezapelacyjnie zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze !!! Dodatkowo na I szachownicy srebro wywalczył Adam Bartoszczuk z 4as, na II szachownicy zwyciężył Piotr Kwapisz z 3as, na III zwyciężył Sebastian Baliś z 2as a szachownicę dziewczęcą ze 100 % wynikiem zdominowała Weronika Zabrzańska 6as.