• O nas

• Rok szkolny 2017/2018

• I i II miejsca w grach i zabawach na szczeblu gminnym

Dnia 26 października 2017r. uczniowie klas 1as. 2as, 3as oraz 4as reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Igrzyskach Dzieci w grach i zabawach. Zawody odbywały się na hali sportowej MOKSiR w Chrzanowie. Nasze reprezentacje mogą pochwalić się zdobyciem I i II miejsc. Klasyfikacja:

Klasy pierwsze zdobyły miejsce II

Klasy drugie zdobyły miejsce I

Klasy trzecie zdobyły miejsce I

Klasy czwarte zdobyły miejsce II

AWANS DRUŻYNY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW do WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

We wrześniu i w październiku odbywały się zawody w  SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH dziewcząt i chłopców. Na szczeblu gminnym  obie nasze sztafety zdobyły I miejsce, a w zawodach powiatowych chłopcy wywalczyli pierwszą lokatę, a dziewczęta drugą. Obie nasze drużyny uzyskały awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Sukcesy dziewcząt w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w pływaniu

Po sukcesach w Igrzyskach Dzieci w pływaniu na szczeblu gminy i powiatu, nasze uczennice reprezentowały szkołę w finałach wojewódzkich.

Nie miały sobie równych:  W. Z.,  która zdobyła 1 miejsce w pływaniu 50 metrów stylem motylkowym oraz Justyna Poznańska, która zdobyła 1 miejsce w pływaniu 50 metrów stylem grzbietowym.

Młodsze zawodniczki: Lena Rajca i Milena Stanuch również  uplasowały się na podium.

Lena Rajca na drugim miejscu - 25 m stylem dowolnym,

Milena Stanuch na trzecim miejscu - 25 m stylem motylkowym

Sztafeta dziewcząt wywalczyła 2 miejsce- przegrała "złoto" o 0.09 sek ze sztafetą
            z Krakowa
            Skład sztafety: W. Z., Justyna Poznańska, Oliwia Pancerz, Dominika Doległo,  Lena Rajca,  Emilia Zabawa

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół klas I-III w szachach 2018r.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie wracają do Chrzanowa z tytułem wicemistrzów Polski. Zakończyliśmy udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół klas I-III w Poroninie. Przez 4 dni w pięknym Ośrodku Limba o tytuł najlepszych uczniów klas I-III w kraju rywalizowały trzy szkolne drużyny SP 8. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie wracają do Chrzanowa z tytułem wicemistrzów Polski ( Bartoszczuk Adam, Jędryka Maksymilian, Mazgaj Hubert i Feluś Liliana). Mimo , że pokonali w bezpośrednim meczu mistrzów Polski SP Staniątki , to jednak w trudnym turnieju pogubili punkty remisując z SP Dobczyce, ZSP nr 10 z Rybnika oraz rezerwami SP 8 uczniami klasy I mistrzostwa sportowego. Najlepszym zawodnikiem został Adam Bartoszczuk. Medale za indywidualne wyniki na szachownicach wywalczyli też Liliana Feluś II miejsce na szachownicy dziewczęcej oraz Bartosz Zychowicz III miejsce na III szachownicy. Wielką niespodziankę i nadzieję na przyszłość sprawili pierwszoklasiści zajmując wysokie piąte miejsce ! ( Baliś Sebastian, Zabrzański Marcin, Zychowicz Bartosz, Socha Maja ). XIV miejsce zajęła drużyna rezerwową SP 8 w składzie Kwapisz Piotr, Fudala Adam, Cholewa Krzysztof, Pajer Irena, Ferlak Anna. Ania uplasowała się na IV miejscu w klasyfikacji dziewcząt