• Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie

• 23.03.2023 roku uczniowie klasy V c uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie.

Zajęcia odbywały się w nowoczesnej przestrzeni muzealnej, towarzyszyły im aktywizujące metody pracy, stawiające uczestnika w centrum aktywności warsztatowej. Zajęcia charakteryzowała zróżnicowana dynamika oraz ciągłe motywowanie do twórczego działania i myślenia. Edukatorzy starali się rozbudzać zainteresowanie sztuką i kulturą japońską, co znajdowało odbicie w kreatywnych pracach manualnych wykonywanych przez uczestników.

Uczniowie wysłuchali opowieści o Japonii, wzbogaconej materiałami audiowizualnymi, wzięli udział w lekcji orgiami, czyli tradycyjnej sztuki składania papieru, podziwiali również inspirującą wystawę kimon.

Dzięki wizycie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odbyliśmy twórczą podroż po Japonii – kraju budzącym ciekawość, inspirującym bogatą kulturą i sztuką, w którym tradycja przeplata się ze współczesnością, tworząc niepowtarzalną mozaikę codzienności.

Joanna Małecka

Magdalena Kamińska

• Podsumowanie akcji Góra Grosza 2023

• „Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie”

Zakończyliśmy akcję „Góra Grosza” w naszej szkole.

Łącznie udało się zebrać 29,5 kg monet co w przeliczeniu dało 420,20 zł.

To piękny wynik, który niesie za sobą dobro, bezinteresowność i pomoc. Wszystko zostało dokładnie spakowane i przekazane na Towarzystwo Nasz Dom za pomocą Poczty Polskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli grosiki – uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom.

Rada Uczniowska wraz z opiekunami