• MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Bodurka Krzysztof klasa 8d

2. Brzana Alicja 7bi

3. Golik Emilia klasa 7bi

4. Jędryka Maksymilian 8as

5. Ożga Oliwier klasa 8bi

6. Zając Zuzanna 7as

Etap rejonowy odbędzie się w dniu 28.11.22 o godzinie 9.00.

Życzymy dalszych sukcesów!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

• #SzkołaPamięta

• Uczniowie klasy 8as i 8e odbyli spacer po chrzanowskiej nekropolii . Mieli możliwość poznać historię osób związanych z Chrzanowem. Uczcili pamięć o zmarłych bohaterach ziemi chrzanowskiej zapalając znicze na ich grobach.

#SzkołaPamięta

• X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach - Tatry Polskie

• W piątek 4 listopada odbył się X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach - Tatry Polskie. III miejsce drużynowo w kategorii klas 6-8 zdobyli Kaja Miętkiewicz kl. 8as i Jan Walenciak kl. 6bi. Naszą szkołę reprezentowali również w kategorii klas 1-5 Vanessa Zdebik kl. 5as, Paulina Wójcik kl.5 as, Emilia Ogonek kl. 5bi, Filip Starmach kl. 5bi.

• Uwaga Uczniowie i Wychowawcy !

• Zapraszamy do udziału w corocznym konkursie plastycznym
              Portret Świętego Mikołaja”.
              Konkurs odbędzie się 15 listopada 2022r. w sali 14 B od 9.00 do 10.00
              Uczestnicy przynoszą kartkę A4 z bloku technicznego oraz ( do wyboru ):
              kredki ołówkowe
              kredki woskowe
              pastele ( suche lub mokre )
              farby plakatowe lub akwarelowe, pędzel, naczynie na wodę.

W konkursie biorą udział uczniowie zgłoszeni przez Wychowawców z klas I-III i uczniowie klas VIII. ( po 2 reprezentantów z klasy )
              Uczestników zgłaszają Wychowawcy poprzez wpis na listę ( lista dostępna na na portierni )
              Organizatorzy przewidują nagrody dla najciekawszych prac w kategoriach wiekowych( I-III, IV-VIII)

Uczniowie klas IV-VII wykonają prace które wezmą udział w konkursie ( dwie najlepsze z każdej klasy ) na lekcjach plastyki.
              Agnieszka Białożyt
              Magdalena Kamińska
              Beata Perek

• Prelekcja

• Prelekcja (03 XI 2022 r.) dla uczniów klas pierwszych starszej sierżant Pauliny Kowalskiej z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, na której omówiono prawa i obowiązki uczniów, kontakty z nieznajomymi, bezpieczeństwo pieszych na drodze, zasady poruszania się na rowerze i hulajnodze, zachowanie na przejeździe kolejowym.

• Wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II

• I miejsce Justyna Kędziora kl. 8bi

II miejsce Sebastian Baliś kl. 6as

III miejsce Alicja Brzana kl. 7bi

Wiktoria Sałga kl. 6as

Maciej Sacha kl. 7bi

Wyniki konkursu plastycznego “Jan Paweł II -Pielgrzym Pokoju"

I miejsce Milena Grzesiak kl. 3bi

II miejsce Milena Pleńska kl.3bi

III miejsce Zuzanna Wiatr kl. 3c

I miejsce Aleksandra Lewandowska kl. 2bi

II miejsce Hanna Ratko kl.2ci

III miejsce Amelia Bigaj kl. 2bi

Maksymilian Szczurek kl. 2ci

Miłosz Pietrzyk kl. 2d

I miejsce Pola Semerjak kl. 1c

II miejsce Anastazja Glistak kl. 1c

III miejsce Aniela Duda kl.1bi

Natan Murawski kl. 1c

Bartosz Środa kl. 1c

I miejsce Wiktor Rychłowski gr. Jeżyki

II miejsce Lena Zborowska gr. Jeżyki

III miejsce Aleksandra Jaglarz gr. Jeżyki

Sandra Ostrowska gr. Pszczółki

Kornelia Sęk gr. Jeżyki

Oliwia Sidełko gr. Jeżyki

• Miesiąc Papieski. Rozstrzygnięcie konkursów.

• Miesiąc październik związany jest z osobą Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie z grupy Kaktusy Helenki przygotowali ponad 600 cytatów św. Jana Pawła II i wraz ze słodką niespodzianką częstowali nimi uczniów i nauczycieli.

Słuchając nauczania Jana Pawła II, kolejny raz zgromadziliśmy się na szkolnym korytarzu, by modlić się o pokój na świecie a szczególnie w Ukrainie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Różaniec miliona dzieci.

Uczniowie uczestniczyli również w konkursach papieskich. Młodsi uczniowie oraz przedszkolaki przygotowali prace na rodzinny konkurs plastyczny “Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju”. Uczniowie klas starszych brali udział w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. Poniżej zamieszczamy wyniki obu konkursów. Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie przy zakupie nagród.

• Innowacyjna Historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji

• W dniu 27 października 2022 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Innowacyjna Historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji”. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczniowie klas: 7as, 7bi, 8as, 8bi, 8c i 8e wzięli udział w projekcji filmów prezentujących wydarzenia związane z historią Polski. Pierwszy dotyczył Powstania Warszawskiego, drugi Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Oba seanse zrealizowane są w technologii wirtualnej rzeczywistości dzięki czemu uczniowie mieli poczucie osobistego uczestnictwa w oglądanym wydarzeniu. Wraz z powstańcami przechodzili kanałami oraz uczestniczyli w bitwie warszawskiej w 1920 roku. Ta nietypowa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci.

Nauczyciele uczestniczyli w prezentacji, w czasie której poznali możliwości wykorzystania narzędzia wirtualnej rzeczywistości (nie tylko w czasie lekcji historii) oraz niezbędne informacje na temat obsługi podstawowego sprzętu, przede wszystkim gogli, które posiadamy dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości.