• W dniu 22 września w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Uczniowskiej.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Program profilaktyczny "Bieg po zdrowie"

• We wtorek, 27 września klasa 4as realizując program profilaktyczny "Bieg po zdrowie" zdobyła kolejny górski szczyt. Tym razem najwyższy punkt Beskidu Małego - Czupel 933m n.p.m. Brawo! Opiekunami grypy była wychowawczyni p. Katarzyna Walenciak i p. Sebastian Guzik.

• XV Gminny Konkurs Ortograficzny

• W poniedziałek 26 września 2022r. uczennica klasy 8bi Aleksandra Połetek zdobyła tytuł "Wicemistrza Ortografii Gminy Chrzanów" w XV Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych  "O pióro Burmistrza Miasta Chrzanowa". Uczennicę do konkursu przygotowały:  Panie M. Przybyła i J. Małecka.   Gratulujemy!

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• W piątek 23 września odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w gminnych sztafetowych biegach przełajowych🏃. Nasza szkoła zdobyła 2 miejsca 🥈🏆 w kategorii dziewczyn i chłopców.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.

• W dniu 15 września 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji młodsze klasy odwiedził Patrol Pierwszej Pomocy złożony z uczniów klasy 8bi, którzy przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Członkowie Patrolu zaprezentowali sposób układania poszkodowanych w pozycji bezpiecznej, a także wykonanie masażu serca. Klasy starsze odwiedziły zorganizowany z tej okazji Punkt Pierwszej Pomocy. Uczniowie klas 4-8 mieli możliwość przećwiczyć układanie w pozycji bezpiecznej, wykonywanie masażu serca. Mieli okazję zobaczyć w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy osobie, która się zakrztusiła oraz zakładając alkogogle, mogli się przekonać jak groźne jest kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu. Chętni uczniowie mogli zmierzyć sobie ciśnienie i tętno.

E. Kuczała

M. Pieczara

• Pasowanie na ucznia

• W dniu 20 września 2022r. uczniowie klas 1 uczestniczyli w pasowaniu na ucznia. Życzymy  wielu sukcesów w dalszej edukacji.

• Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Spodku

• Wiktor Kisiel z 4as zwycięża w największym szkolnym turnieju szachowym w Polsce. W VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w katowickim SPODKU wystartowało ponad 1100 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów.

• Mistrzostwa Chrzanowa Szkół w szachach

• 19 września w SP 8 Chrzanów rozegrano mistrzostwa Chrzanowa Szkół w szachach. Wystartowało prawie 90 uczniów.

FERLAK ANNA

Zawody zorganizowali Katarzyna Walenciak i Marian Sadzikowski z pomocą Dariusza Bierońskiego i Tomasza Brońka. Sponsorem zawodów była Szachowa Akademia Chess in Chrzanow ul. Szpitalna 1 .

• Projekt "Bieg po zdrowie"

• W środę 7 września klasa 4as z wychowawcą p. Katarzyną Walenciak i p. Sebastianem Guzikiem uczestniczyła w wycieczce.  Celem było zdobycie dwóch szczytów Beskidu Śląskiego: Dębowca i Szyndzielni oraz realizacja projektu "Bieg po zdrowie", którego koordynatorem jest p. Edyta Szczurek.

• Nasi absolwenci

• Sportowe sukcesy naszych absolwentów

Początkiem lipca 2022r. Lena Rajca ponownie wygrywa finał debla w turnieju europejskim - w parze z Veroniką Kliuch zdobywają " Empire Cup U16 2022" w słowackiej Trnavie

Z MEDALAMI z Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, rozegranych w Grecji-Salonikach .

Nasze absolwentki odniosły sukcesy w kolejnych dniach obchodówMiędzynarodowego Dnia Szachów(19-23 lipca 2022):

Weronika Zabrzańska została brązową medalistką Europy w grupie dziewcząt do lat 16 w szachach szybkich, aktualna mistrzyni Polski i czołowa zawodniczka  oraz -tą najlepszą zawodniczką w Europie w szachach błyskawicznych

Emilia Dyląg została wicemistrzynią Europy do lat 18 w szachach szybkich  oraz - tą najlepszą zawodniczką w Europie w szachach błyskawicznych.

Justyna Poznańska w czasie wakacji zdobyła 2 medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży:

srebro na 400 m stylem zmiennym,

brąz wraz z dziewczynami w sztafecie 4x100 zmiennym.

Gratulujemy!!!

• Sukcesy szachistów

• Nasi szachiści na koniec wakacji wystartowali w Mistrzostwach Polski juniorów i młodzików w Rzeszowie. Przez trzy dni 2150 uczestników w mistrzostwach w szachach szybkich i błyskawicznych rywalizowało o medale w Hali Podpromie. Wyniki : do 14 lat Adam Bartoszczuk z 8as zajął wysokie 13 miejsce w szachach szybkich, do 12 lat Sebastian Baliś zajął  32 miejsce w szachach błyskawicznych, Maja Socha była  35, oboje z 6as.

Świetnie

w obu turniejach wypadła Irena Pajer z 7as w szachach błyskawicznych, zajęła 11 miejsce w kraju a  24 w szachach szybkich. W kategorii do 10 lat Bruno Przybyś z 5as po pięknej walce zajął 5 miejsce w kraju a Aleksander Baliś z 2as zdobywał cenne doświadczenie. W kategorii do lat 8 świetny wynik odniosła Paulina Pajer plasując się na 13 miejscu w Polsce w szachach błyskawicznych.

W zawodach startowało również wielu naszych byłych uczniów i absolwentów oddziałów sportowych: Arkadiusz Skorupka, Weronika Zabrzańska, Emilia Dyląg, Patrycja Zając, Marcin Zabrzański, Róża Zabrzańska. Podkreślić należy wyczyn Emilii Dyląg  reprezentującej obecnie KKSz Kraków, która zdobyła brązowy medal w szachach szybkich i złoty w błyskawicznych oraz Weroniki Zabrzańskiej złotej medalistki do lat 16 w szachach szybkich.

W zawodach wystartowali również nasi nowi uczniowie, którzy zasilą szeregi oddziałów sportowych: Wiktor Kisiel 4as ( 7 miejsce) , Fabian Trzópek 1as, Mikołaj Karnas 1as.