• Samorząd Uczniowski

• Rok szkolny 2022/2023

• Uwaga

W związku ze zmianą formularza umieszczania informacji na stronie szkoły najnowasze informacje
            znajduję sie na końcu strony

Przewodniczący: Aleksandra Połetek 8bi

Zastępca: Alicja Brzana 7bi

Sekretarz: Anna Ziajka 6ci

Rada Uczniowska w składzie:

4as Michał Sitek

Regulamin szczęśliwego numerka

Obrazek 2023-04-03 10:08:32

Podsumowanie akcji Góra Grosza 2023

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie”

Zakończyliśmy akcję „Góra Grosza” w naszej szkole.

Łącznie udało się zebrać 29,5 kg monet co w przeliczeniu dało 420,20 zł.

To piękny wynik, który niesie za sobą dobro, bezinteresowność i pomoc. Wszystko zostało dokładnie spakowane i przekazane na Towarzystwo Nasz Dom za pomocą Poczty Polskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli grosiki – uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom.

Rada Uczniowska wraz z opiekunami

21 marca w Naszej szkole odbyły się dwa ciekawe wydarzenia.

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA w którym to uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki nie do pary jako symbol zwiększania świadomości na temat ludzi z trisomią 21.

DZIEŃ BEZ PLECAKA, który w Naszej szkole obchodzony jest jako dzień integrujący społeczność szkolną.

Świąteczne życzenia

Zbieram to w szkole

W obecnym roku szkolnym Samorząd Uczniowski razem z Kaktusami Helenki zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce baterii oraz zegarków tarczowych.

Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:

- Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.

- Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” możemy przekazać pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej.

Został wybudowany dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspierana jest budowa studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, wspierany Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach.

opiekunowie:

p. Agnieszka Ronowicz

p. Katarzyna Zięba

p. Darwina Matuszczak

Wróżby Andrzejkowe

W dniu 24 listopada Rada Uczniowska zorganizowała w Naszej Szkole wróżby andrzejkowe.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2022r. w Naszej Szkole odbyły się obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy 1as, 4b, 4c, 4d, 5as, 8a, 8e razem z nauczycielami przygotowali Koncert Życzeń dla wszystkich pracowników Szkoły.

Samorząd uczniowski w obecnym roku szkolnym przeprowadził plebiscyt. Oto wyróżnieni nauczyciele: pani Barbara Siekiera, pan Mariusz Puzinowski, pani Izabela Gębicka, pani Katarzyna Zięba, pani Joanna Pięta, pani Brygida Susuł, Pani Teresa Mosna, Pani Bożena Trzcionkowska, pani Barbara Gawryś, ksiądz Wojciech Gazdowicz, pan Stanisław Zając, pani Joanna Małecka, pani Edyta Szczurek, pan Dawid Skoczylas, pani Renata Kostrzewińska. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich Uczniów przekazały Paniom Dyrektorkom wyróżnienia za ogromną ilość pracy, serca i trudu włożoną w kształtowanie uczniów naszej szkoły.

Nauczyciele otrzymali dyplomy oraz Śnieżne Sowy wydrukowane na drukarkach 3D, które szkoła otrzymała z projektu Laboratoria Przyszłości.

Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu słodkich upominków dla pracowników szkoły.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy.

W krainie fantazji

2 czerwca Samorząd Uczniowski zaprosił do zabawy wszystkich Uczniów oraz Nauczycieli.

W naszej szkole pojawiło się wiele ciekawych postaci z bajek, filmów czy komiksów. Najoryginalniejsze przebrania zostały nagrodzone ufundowanymi przez Radę Rodziców upominkami.

MAM TALENT

1 czerwca w naszej szkole odbył się finał szkolnej edycji Mam Talent.

Zgromadzona widownia mogła obejrzeć 11 interesujących występów.

Był śpiew, taniec, gra na instrumentach, a nawet magiczne sztuczki.

Zwycięzcą została Justyna Kędziora z 8bi, która zaprezentowała wspaniały taniec współczesny. Miejsce drugie zajęły Julia Połetek i Lena Smoła z 3c prezentując taniec towarzyski. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Nerush z 6ci wykonując piosenkę w języku ukraińskim. Wyróżnienia zdobyli: Dawid Kozub z 6ci oraz Liliana Dzierwa, Julia Hebda i Julia Rychłowska z 6d.