• O nas

     • Rok szkolny 2021/2022

     •  Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klasy I-III

       

      Przez cztery dni nasi uczniowie klas I-III z oddziałów sportowych walczyli w komfortowych warunkach OW Limba Poronin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych klasy I-III. To najmocniejsza 😤 szkolna impreza w kraju w tej kategorii wiekowej. Drużyny rozgrywają aż 11 godzinnych pojedynków w celu wyłonienia Mistrza Polski. Nasi uczniowie (Bruno Przybyś, Róża Zabrzańska, Aleksander Baliś, Paulina Pajer) w tym roku zajęli w elicie szkół szachowych szóste miejsce 🏆grając ambitnie do końca. Do kolejnego medalu dla SP 8 ( 3x srebro i 1 x złoto) zabrakło szczęścia w pojedynczych partiach oraz zdrowia w ostatnich rundach. Złoto pojechało do SP 48 Kraków 🥇🏆♟️👏. Mistrzem nad mistrzami okazał się kolejny raz nasz lider Bruno Przybyś, który zwyciężył klasyfikację na pierwszej szachownicy 🥇. W zawodach wystąpiły jeszcze dwie rezerwowe drużyny SP 8, których młodziutkie składy z 2as zbierały doświadczenie w tak trudnych zawodach 👍👏. Leon Czech, Kacper Sitek, Eryk Żbik, Lena Lasoń oraz Franciszek Zięba, Oskar Jurek, Franciszek Rosół, Nikola Kowalczyk, Maja Folak, która wypełniła normę na V kategorię szachowa 👏👏👏. Poza zawodami pływaliśmy na basenie i w pałacu kulkowym, rozegraliśmy mistrzostwa w piłkarzykach, bilardzie, tenisie stołowym, symultanach szachowych z Ojcem Arcymistrza. Udział wzięliśmy w Igrzyskach SPRAWNY UMYSŁ I CIAŁO.

      Wyjazd zorganizowali trenerzy szachowi Katarzyna Walenciak oraz Marian Sadzikowski.

      Podziękowania za pomoc w opiece Panu Michałowi Muc 👏oraz Pani Paulinie Żbik🌹. Za sponsoring Rodzicom 🙂uczniów oraz Klubowi Szachowemu Chess in Chrzanow ❤️.

                          

       


      "Śladami Agnieszki Czopek-Sadowskiej"

      Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie był organizatorem zawodów pływackich "Śladami Agnieszki Czopek-Sadowskiej", pierwszej polskiej medalistki Igrzysk Olimpijskich. Była to równocześnie Małopolska Liga Dzieci, w której wystartowali najmłodsi uczniowie klas sportowych: Maria Kieres, Weronika Resiuła, Paweł i Rafał Macuda oraz Bartosz Kwiecień.

      Nasi uczniowie walczyli dzielnie przywożąc ze stolicy Małopolski 4 medale.

      Dwukrotnie na podium stawali: 🥇🏆Weronika Resiuła (10 lat) najszybsza na 50 m stylem dowolnym i 🥇🏆25 m stylem motylkowym oraz 🥇🏆Paweł Macuda, który był bezkonkurencyjny na 25 m stylem grzbietowym, a 25 m stylem dowolnym ukończył🥈🏆 drugi (kat.8 lat).

      Medale i dyplomy naszym uczniom wręczali: 👍Pani Agnieszka Czopek-Sadowska i 👍Prezes MOZP Kazimierz Woźnicki.

      Na 50 m stylem grzbietowym 👉Bartosz Kwiecień był ósmy, a 👉Rafał Macuda dziewiąty.

      W stylu klasycznym 👉Maria Kieres zajęła 29 miejsce.

      Gratulacje dla uczniów oddziałów sportowych w pływaniu klas I-III oraz trenera Sebastiana Guzika, który kolejnym uczniom zaszczepia bakcyla pływania i ciężkiego treningu. Podziękowanie za wsparcie finansowe dla UKS przy SP 8 Chrzanów 👏 oraz rodzicom uczniów ❤️🏊.

              

       

       


      Zaproszenie

      Zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy na naukę oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy do lokalu Klubu Szachowego w Chrzanowie ul. Szpitalna 1 w każdą środę 16.-18.00.

      UKRAIŃSKI KLUB SZACHOWY ,,свобода".

          


      Puchar Solnego Miasta

      Puchar Solnego Miasta to kolejne zawody, w których wzięli udział uczniowie pływackich klas sportowych z SP 8 Chrzanów. Jak zwykle zawody w "solnym mieście" miały mocną obsadę.Tym razem stawka była międzynarodowa a z Polski wystartowało około 400 dzieci z 27 klubów Małopolski i Śląska.

      Naszą szkołę reprezentowała 🏊🏊🏊🏊🏊 piątka uczniów: Weronika Resiuła (3as),

      Aleksandra Waligóra (7as), Emilia Zabawa i Szymon Kawala (obydwoje z 8as) oraz Filip Rzepa (5as) , dla którego były to pierwsze zawody klubowe.

      Po zaciętej rywalizacji na podium stanęli: 🥇Weronika - 1 miejsce na 50 m stylem motylkowym i 🥈Emilia - 2 miejsca na 50 m stylem grzbietowym i motylkowym (oba starty zakończone nowymi "zyciówkami").

      Szymon Kawala zajął 5 miejsce na 50 m stylem motylkowym👏 i 7 w "grzbiecie" na tym samym dystansie 👏.

      Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się rok młodszy Filip Rzepa (debiutant 🙂 ), który na 50 m stylem motylkowym był 7👏, a w kraulu 11👏 prezentując ogromną wolę walki do samego końca każdego z wyścigów.

      Dla wszystkich naszych uczniów ogromne gratulacje za godne reprezentowanie szkoły👍 i klubu UKS SP8 Chrzanów👍.

            

       


      Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu

      Za nami Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu, które odbyły się w dniach: 25-26 kwietnia w Myślenicach. Mistrzyniami Małopolski w stylu motylkowym zostaly: 🥇Weronika Resiuła (3a) w Igrzyskach Dzieci oraz 🥇Emilia Zabawa (8a) w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W pływaniu drużynowym sztafeta dziewcząt 6x50 stylem dowolnym wywalczyła🥈 srebrny medal ustępując jedynie dziewczętom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowały: 🥈Maja Kuraś (7a),🥈 Milena Stanuch,🥈 Lena Rajca, 🥈Emilia Waligóra,🥈 Marta Podgórska i wspomniana wcześniej 🥈Emilia Zabawa (wszystkie z 8a). W rywalizacji chłopców sztafeta w składzie: 👍Natan Krzyścin (7a), 👍Piotr Bułka, 👍Krystian Zychowicz, 👍Jakub Ludwin, 👍Kacper Klakla i 👍Szymon Kawala (wszyscy z 8a) zajęła 5 miejsce👏. W pływaniu indywidualnym w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w stylu grzbietowym Szymon Kawala zajął 7 miejsce👏, a Krystian Zychowicz 10👏. Ponadto Milena Stanuch była 9👏 w stylu motylkowym, a Maja Kuraś 10 👏w stylu dowolnym.

      W rywalizacji najmłodszych Paweł Macuda(1a) zajął 6 miejsce, a Bartosz Kwiecień (3a) był 7 na 25 m stylem dowolnym. Na tym samym dystansie w stylu grzbietowym Rafał Macuda ukończył wyścig jako szósty, a Robert Doległo siódmy (obaj 3a).

      Na 50 m w tym samym stylem Aleksandra Waligóra była 10.

      W pływaniu drużynowym 6x25 m stylem dowolnym w ramach Igrzysk Dzieci sztafeta dziewcząt płynąca w skladzie: Weronika Resiuła, Kaja Jonik (5a), Angelina Kochanowicz (6a), Gabriela Podgórska, Kaja Miętkiewicz i Aleksandra Waligóra (wszystkie 7a) wywalczyła 5 miejsce ustępując sztafetom z Krakowa, Nowego Targu i Olkusza.

      Ponadto naszą szkołę w zawodach wojewódzkich reprezentowali: Liwia Piekarczyk (1a), Maja Bialik (1a), Bruno Chechelski-Trzeciak (2a), Maria Kieres (3a), Adam Sobczak (3a), Zofia Odynokow, Daniel Jagiello, Filip Rzepa i Adam Śmiałek (wszyscy uczniowie z 5a).

      Wyjazd uczniów klas sportowych na zawody wojewódzkie był możliwy dzięki Radzie Rodziców, która poķryła koszty dojazdu do Myślenic.