• Co słychać w bibliotece

• Najnowsze informacje publikują się na końcu strony

2023/2024

W dniu 6.12.2023 roku do biblioteki szkolnej zawitał Święty Mikołaj. Obdarował uczniów  klas pierwszych podarunkami.
            Za mikołajkowe prezenty bardzo dziękujemy.

Zima w Bullerbyn

Uczniowie klasy III bi inspirowani przeczytaną książką A. Lindgren
            pt. Dzieci z Bullerbyn, przygotowały zimowe makiety.
            Wśród zwiedzających wystawę uczniów i nauczycieli najbardziej podobała się makieta nr 4.
            Bardzo dziękujemy za przygotowanie makiet uczniom i nauczycielkom
            klasy III bi.

Kto jeszcze nie widział tej wystawy serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej.

W miesiącu listopadzie w naszej szkolnej bibliotece odbyły się uroczyste pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.
            Witamy w gronie czytelników.
            Prosimy rodziców o pomoc w czytaniu nieco grubszych książeczek.Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli z klas I - III  oraz przedszkolaki na teatrzyk KAMISHIBAI.
            Posiadam w swoich zbiorach następującą tematykę:
            1.LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM.
            2. BRZYDKIE KACZĄTKO.
            3. KRÓLOWA PSZCZÓŁ.
            4.PRZYGODY PINGWINA PINGO CZ.1 I 2
            5.LEGENDA O BAZYLISZKU
            6.LEGENDA O LECHU, CZECHU I RUSIE.
            7.SŁOWIK.
            8.O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE.
            9.  BRAT I SIOSTRA.
            10.DIABEŁ I JEGO TRZY WŁOSY.
            11.KOT W BUTACH.
            12.KRÓLEWNA ŚNIEŻKA.
            13.O WILKU I SIEDMIU KOŹLĄTKACH.
            14.PANI ZAMIEĆ.
            15.TRZY ŚWINKI.
            Wcześniej proszę o uzgodnienie terminu. Serdecznie zapraszam

Pasowanie na czytelnika

Witamy w gronie czytelników.
            Prosimy rodziców o pomoc w czytaniu nieco grubszych książeczek.

Stan czytelnictwa

Mała książka - wielki człowiek

W naszej szkole po raz kolejny rozpoczęła się edycja kampanii Mała książka - wielki człowiek  sfinansowana przez Ministerstwo  Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
            Celem tej kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, który dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Biblioteka szkolna włącza się w tą kampanię zapraszając najmłodszych uczniów naszej szkoły do częstszego odwiedzania biblioteki i słuchania czytanych w niej książek. Otrzymaliśmy książki, które już trafiają do uczniów klas pierwszych.
            Za przekazane książki w imieniu społeczności szkolnej bardzo dziękujemy.

Teatrayk  KAMISHIBAI

Pasowanie na czytelnika – klasa 1 ci

W ubiegły piątek uczniowie klasy 1 ci zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka opowiedziała o zasadach panujących w szkolnej bibliotece i odebrała przyrzeczenie od nowych czytelników. Na koniec każdy wybrał swoją pierwszą książeczkę.

Stan czytelnictwa

plik do pobrania

STAN_CZYTELNICTWA_WYKRESY_2_SEMESTR.docx

W dniu 01.103 2024 w bibliotece szkolnej odbyła się projekcja filmu  Tajemnice historii - Żołnierze Wyklęci

W dniu 04.03.2024 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie edukacyjne upamiętniające obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gościem był dr Roman Gieroń specjalista  w Oddziałowym Biurze Badań Historycznych IPN w Krakowie.

W dniu 6.03.2024 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze pt Widzę dotykiem, czyli od empatii do tolerancji. Podczas spotkania uczniowie klasy III bi słuchali fragmentu książki Tomasza Małkowskiego pt O Kamilu, który patrzył rękami.  Poznali alfabet ludzi niewidomych i mieli możliwość czytać rękami książkę napisaną alfabetem Brajla. Zabawa Pod opieką przewodnika  uświadomiła dzieciom jak ważne jest zaufanie do osoby przewodnika. Na koniec zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczną z zawiązanymi oczami.

W dniu 23.04.2024 roku w bibliotece szkolnej Pani Dyrektor Ewa Kuczała wręczyła nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie czytelniczo- plastycznym Okładka do mojej ulubionej książki

Stan czytelnictwa  za m - c kwiecień

W dniach 6 -7 .05.2024 w bibliotece szkolnej odbyły się baśniowo - muzyczne zajęcia. Muzyczna bajka Calineczka wg Carla Orffa, Emila Jaques - Dalcrozea; Zoltana Kodalya.
            Zasłuchani w muzyce poważnej i baśniowym świecie uczniowie i przedszkolaki rozwijały tworzyły pomysły do ruchowej inscenizacji bajki.
            Za tak liczne przybycie i duże zainteresowanie serdecznie dziękuje: bibliotekarz.