Konkursy czytelnicze organizowane przez szkolną bibliotekę

W kwietniu odbyło się wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w szkolnych konkursach czytelniczo-plastycznych pt. "Moja ulubiona książka ze szkolnej biblioteki” (dla klas I-III) oraz "Polecam książkę" (dla klas IV-VIII). Konkursy odbywały się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, a nagrody książkowe zostały zakupione ze środków pochodzących z tego programu. Gratuluję wszystkim młodym artystom biorącym udział w tych konkursach.

Podgląd obrazu

Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny pt. „Polecam książkę”

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny pt. „Polecam książkę” dla uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu reklamującego ciekawą książkę wypożyczoną w szkolnej bibliotece. W wydarzeniu wzięło udział 25 uczniów. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące prace:

I miejsce – Nikola Nowicka kl. IV as

II miejsce – Emilia Grochowska kl. V d, Klaudia Dymek kl. V d

III miejsce – Julia Hebda kl. V d, Julia Kierc kl. V d, Julia Rychłowska kl. V d

Wyróżnienie: Jan Walenciak kl. V b, Jan Dworak kl. V d, Maksymilian Kaczara kl. V d, Nicole Kossakowska kl V d

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Nagrody książkowe zostały zakupione ze środków otrzymanych z tego Programu.

Gratuluję wszystkim osobom nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu!

Nauczyciel bibliotekarz

Podgląd obrazu

Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny „Moja ulubiona książka ze szkolnej biblioteki”

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny pt. „Moja ulubiona książka ze szkolnej biblioteki”. W wydarzeniu wzięło udział 51 uczniów z klas I-III. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

KATEGORIA I – KLASY I-II

I miejsce – Milena Grzesiak kl. II bi

II miejsce – Alicja Kłaput kl. I bi, Damian Yasinovskyi kl. I d, Lena Lasoń kl. II as

III miejsce – Norbert Nowicki kl. I bi, Gabriela Jarczyk kl. I d, Zofia Niechwiej kl. II c

Wyróżnienie: Amelia Bigaj kl. I bi, Oliwia Sieczko kl. I c, Zofia Lizończyk kl. I d, Mikołaj Kania kl. II bi

KATEGORIA II – KLASY III

I miejsce – Nadia Dadowska kl. III as, Gabriela Pawlak kl. III as, Aleksandra Likus kl. III as

II miejsce – Weronika Słomska kl. III as, Weronika Resiuła kl. III as, Róża Zabrzańska kl. III as

III miejsce – Liliana Okoczuk kl. III c, Jan Lizończyk III as

Wyróżnienie: Antoni Gębala kl. III as, Aleksandra Kupryjan kl. III as, Zofia Łysak kl. III as,

Michał Sitek kl. III as, Weronika Kolomiiets kl. III c, Filip Kulikowski kl. III c,

Aleksander Sapek kl. III c, Laura Sęk kl. III c

Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej.

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Nagrody książkowe dla zwycięzców zostały zakupione ze środków otrzymanych z tego Programu.

Gratuluję wszystkim osobom nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu!

Nauczyciel bibliotekarz

Podgląd obrazu  Podgląd obrazu  Podgląd obrazu

Klasa 5d
            wzięła udział w konkursie "Czytamy i polecamy" w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Konkurs_-_Moja_ulubiona_ksiazka_ze_szkolnej_biblioteki.docx

konkurs_-_Moj_przyjaciel_Franklin.docx

Konkurs_-_Polecam_ksiazke.docx

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie
            bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

W naszej Szkole realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

czytelnictwo-artykul

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3. Otrzymaliśmy 15 000 zł, w tym 12 000 zł pochodziło ze środków budżetu państwa, a pozostałe 3 000 zł to wkład własny organu prowadzącego, czyli Gminy Chrzanów.

Dzięki pozyskanym środkom szkoła zakupiła:

- 573 książek, w tym lektury szkolne oraz nowości literatury dziecięco-młodzieżowej - 10200 zł

- meble do kącika czytelniczego na najmłodszych - 3100 zł

- teatrzyk kamishibai wraz z zestawem 16 bajek - 885 zł

- nagrody dla uczniów - 815 zł

Obecnie trwa opracowywanie książek, które już niedługo zostaną udostępnione do wypożyczania.

Zapraszam do odwiedzania biblioteki i korzystania ze szkolnego księgozbioru.

nauczyciel bibliotekarz